تاریخ خبر: کد خبر: 5850

آیت الله علم الهدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته هشدار داد:

آیا بهای نجات از تحریم، گرفتار شدن در جنگ است؟

عزیزان ما در مجلس شورای اسلامی باید قصه را با دقت بررسی کنند، این نیست که ما بعد از 37 سال این‌همه شهید دادن، مردم ما مرد و مردانه ایستادن، بیاییم تسلیم شویم، تسلیحات موشکی ما برداشته شود، یعنی ما آمدیم یک کاری کنیم تحریم‌ها لغو شود، حالا از لغو تحریم‌ها نجات پیدا کنیم، گرفتار جنگ شویم؟

آیا بهای نجات از تحریم، گرفتار شدن در جنگ است؟

به گزارش «قاصدنیوز»، آیت‌الله علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه دوم نماز جمعه امروز 2 مرداد 94 با اشاره به سالروز تخریب قبور بقیع، گفت: ضمن گرامیداشت سالگرد آغاز مراسم عبادی سیاسی نماز جمعه در کشور و اجرای این برنامه سازنده و تضمین‌کننده تداوم انقلاب و نظام، بر حسب آنچه از فرمایشات ارزشمند عضو محترم شورای عالی سیاست‌گذاری ائمه جمعه، عالم جلیل القدر، حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین، جناب آقای اختری استفاده کردیم، ضمن این گرامیداشت، امروز مصادف است با شب سالروز تخریب قبرستان بقیع به‌وسیله عوامل مهاجم در 90 سال گذشته.

 

شما در بقعه و بارگاه پر جلالت امام هشتم (علیه‌السلام) مفتخرانه زانو زدید و لذت و حلاوت زیارت امام معصوم (علیه‌السلام) را دقیقاً می‌چشید درحالی‌که قبر چهار امام معصوم به‌صورت خرابه و ویرانه در برابر آفتاب قرار دارد؛ در حقیقت، بایستی ما این روز را به‌عنوان یک عزا و سوگ جهان اسلام احیا کنیم چون این نماد عداوت و دشمنی غرب کافر با اسلام و مسلمانان است.

 

تخریب قبور بقیع، نقطه براندازی اسلام انقلابی بود

این مسئله یک مسئله خاص مربوط به یک مذهب نیست، مربوط به تمام جهان اسلام است، این جاسوس انگلیسی، مستر همفری که تحریک کرد و طرح تخریب قبور ائمه (علیه‌السلام) را طراحی کرد به‌وسیله جریان انگلیسی وهابیت در 90 سال گذشته اجرا بشود، این در حقیقت یک حرکت براندازنده نسبت به اسلام از نقطه اسلام انقلابی بود.

 

حساب کردند اگر اسلام از نقطه اسلام انقلابی براندازی شود، اسلام نابود خواهد شد اما اگر شئون اسلام انقلابی باقی بماند، ریشه‌کن کردن و برانداختن اسلام امکان‌پذیر نیست؛ این‌هایی که قبور بقیع را خراب کردند، نظرشان نبود شیعه براندازی بشود و سنی بماند، نظر آنان براندازی اسلام بود، نقطه براندازی اسلام در حقیقت اسلام انقلابی بود که وابستگی به اهل‌البیت (علیه‌السلام) به‌عنوان تداوم خط وحی در رهبری و حاکمیت و مدیری امت اسلامی است، این را می‌خواستند براندازی کنند.

 

آخرین رشته گسیختن اسلام، نماز است

پیغمبر(صلوات‌الله‌علیه) نیز همین را پیش‌بینی کردند، در روایتی که ناقل روایت عبدالله بن عمر هست، پسر عمر بن خطاب در کتاب «میزان الاعتدال» ذهبی شافعی این روایت را نقل کرده، عبدالله بن‌عمر می‌گوید پیغمبر(صلوات‌الله‌علیه) فرمودند: « لتنقضن عرى الإسلام عروة عروة فکلما انتقضت عروة تشبث الناس بالتی تلیها فأولهن نقضا الحکم وآخرهن الصلاة».

 

پیغمبر (صلوات‌الله‌علیه) فرمودند «رشته‌های اسلام یکی پس از دیگری از هم گسیخته می‌شود، اول رشته‌ای که در اسلام می‌گسلد، رشته حکومت است و رشته رهبری است و می‌رود تا آخرین رشته آن‌که نماز است، براندازی شود»؛ این پیش‌بینی خود پیغمبر بود، دشمن هم به همین نقطه انگشت گذاشت، اسلام را براندازی کند از نقطه اسلام انقلابی.

 

در روز تخریب بقیع تصور وجود ایران اسلامی در چنین روزهایی وجود نداشت

90 سال پیش فکر کردند با خراب کردن قبور ائمه و این آثار وحدت شیعه و دل دادگی و عاطفه شیعه در دنیا، اسلام انقلابی یعنی تشیع براندازی می‌شود، آنان آن روز تصور می‌کردند اسلام به امروز نرسد، یک شیعه و یک ایران امروز به‌عنوان جبهه مقدم و به‌عنوان خاک‌ریز اول مقابله با خداستیزی و دین‌ستیزی در دنیا تشکیل نشود، از خراب کردن قبور ائمه این‌ها شروع کردند.

 

تنها ائمه بقیع نبود، به کربلا حمله کردند، قبر مظهر سیدالشهدا را تخریب کردند، به نجف تهاجم کردند، نتوانستند؛ این‌ها تصور کردند این نقطه‌های عشق و دلدادگی دلداده‌های پیغمبر اگر براندازی شود، اسلام انقلابی و شیعه‌ای که تشکیل‌دهنده صف مقدم جبهه مقابله با خداستیزی هست، این را از بین می‌برند، از ایران امروز وحشت داشتند ولی ذات مقدس پروردگار و مشیت الهی برخلاف آن پندار، امروز را به وجود آورد و ایران امروز و این انقلاب مقدس اسلامی را به وجود آورد اما خط تخریب قبور بقیع ادامه دارد.

 

داعش امروز همان ادامه جریان تخریب قبور بقیع است

یعنی همان جریان مهاجم مدینه پیغمبر(صلوات‌الله‌علیه) که قبر چهار امام را خراب کرد، همان جریان شده امروز داعش، همان جریان شده امروز بمب باران یمن، همان جریان شده امروز گروه‌های تکفیری و سلفی که از هر گوشه از زوایای امت اسلامی دست به مسلمان کشی و تخریب اسلام بزنند، همان جریان تا به امروز به این شکل ادامه پیداکرده.

 

دنیای استکبار از هر فرصتی برای دشمنی با اسلام استفاده می‌کنند

از هر فرصتی در اجرای این عداوت و عناد براندازنده اسلام، استکبار جهان، آمریکای جهان خوار و غرب کافر دارد استفاده می‌کند، نمونه‌اش در همین مذاکرات است؛ خب دو سال این مذاکرات ادامه داشت، یک برجام تهیه شد، برجام مخفف «برنامه جامع اقدام مشترک بین 1+5 و ایران» است، این را می‌گویند برجام.

 

یک هم‌چین برنامه‌ای تهیه شد، این‌ها با شیطنتی که داشتند، برنامه که رفت به شورای امنیت، اسرائیل و آمریکا با عوامل مزدوری که در شورای امنیت داشتند و نفوذی که داشتند، شیطنت کردند برخلاف این برجام یک سلسله اصول و موادی را در قطعنامه شورای امنیت گنجاندند که عرصه تنگاتنگ شدیدی برای ایران اسلامی و برای مسلمانان به وجود بیاورند، این شیطنت این‌ها بود، این عناد، از هر راهی بتوانند این‌ها وارد شوند و این عداوت و دشمنی را اجرا کنند.

 

طبق قطعنامه، اگر دشمن به تعهد خود عمل نکند، عقب‌نشینی ما قابل‌برگشت نیست

این قطعنامه شورای امنیت که تشکیل‌شده و بعضی از مواد قطعنامه و پیوست‌ها قطعنامه ربطی به این برجام و برنامه توافق شده بین نمایندگان ایران و 1+5 ندارد و این‌ها به شیطنت آمریکا و اسرائیل اضافه کردند، علی ایحالإ وضعی را برای ما ایجاد کرده که اولاً  آنچه درباره مسائل هسته‌ای ما انجام دهیم و عقب‌نشینی کنیم، اگر دشمن و طرف مقابل به تعهد خودش عمل نکند، این قابل‌برگشت نیست.

 

98 درصد اورانیوم غنی‌شده به خارج کشور برود، رآکتور اراک تغییر کاربری پیدا کند، سانتریفیوژهای فردو برچیده شود، وقتی این کارها شد و طرف مقابل به قرارداد عمل نکرد، ما دیگر نمی‌توانیم این‌ها را برگردانیم، اورانیوم غنی‌شده از کشور خارج‌شده را که دیگر نمی‌توان بازگرداند.

 

تغییر کاربری نیروگاه اراک قابل‌برگشت نیست

فناوری پلوتونیوم اراک اگر برداشته شد و از بین رفت و تغییر کاربری داده شد، دیگر قابل‌برگشت نیست؛ سخنگوی کاخ سفید گفت این قرارداد و توافق وین نه قطعنامه شورای امنیت می‌خواهد برای ضامن اجرا و نه برنامه دیگری احتیاج به ضامن اجرا دارد، همین‌که اگر این توافق عمل بشود، ایران داشته‌های خود را از دست بدهد، چون این داشته‌ها قابل‌برگشت نیست، این می‌شود ضامن اجرا از طرف ایران و از طرف ما هم الزام‌آور نیست، این حرف سخنگوی کاخ سفید است.

 

برداشته شدن تسلیحات موشکی یعنی از تحریم نجات پیدا کنیم و گرفتار جنگ شویم؟

ببینید عزیزان، ما واقعاً در چنین عرصه‌ای گرفتار شدیم با این شیطنتی که این‌ها کردند، در برابر آن اخلاص و صداقتی که نمایندگان ما در این مذاکرات از خودشان نشان دادند و اینجاست که عزیزان ما در مجلس شورای اسلامی باید قصه را با دقت بررسی کنند، این نیست که ما بعد از 37 سال این‌همه شهید دادن، مردم ما مرد و مردانه ایستادن، بیاییم تسلیم شویم، تسلیحات موشکی ما برداشته شود، یعنی ما آمدیم یک کاری کنیم تحریم‌ها لغو شود، حالا از لغو تحریم‌ها نجات پیدا کنیم، گرفتار جنگ شویم؟

 

تمام قدرت بازدارندگی ما نسبت به دخالت نظامی دشمن، یک بخشش پایمردی مردم ما بود، یک بخشش هم تسلیحات موشکی ما بود و این‌ها می‌خواهند این تسلیحات موشکی را جمع کنند، اگر این تسلیحات موشکی جمع شود یا تعطیل شود ولو به مدت پنج سال و چنین قدرت بازدارنده‌ای ما نداشته باشیم، این دشمن تادندان‌مسلحی که یک آن به ما رحم نمی‌کند، تمام هستی ما را  از ما می‌گیرد. «هیهات مناالذله»

 

نمایندگان مجلس در مقام بررسی باید دقیق باشند

این‌یک واقعیتی است که عزیزان ما در مقام بررسی، دقیق باید بررسی کنند، پای این قضیه هم نمایندگان این مردم بایستند، مردم هم‌پشت سر نماینده خود ایستاده‌اند؛ مردمی که هشت سال دفاع مقدس را با مردانگی و پایمردی در پیروزی به نتیجه رساندند و دشمن سرسخت را ذلیل و نکبت زده کردند، مردمی که در مقابل همه شدائد و همه مسائل، 37 سال پای این انقلاب ایستاده‌اند.

 

این توافق به هر شکل تمام شود، بهتر از تسلیم کردن هستی کشور برخلاف منافع ملی است

الآن این‌طور نیست که تسلیم شوند منافع ملی‌شان این‌طور از بین برود، 2 سال بنشینند، مذاکره کنند، نمایندگان ما مقاومت کنند بعد هم با یک قطعنامه شورای امنیت بخواهند همه‌چیز ما را بگیرند، مردم باید بایستند و مقاومت کنند؛ به این زودی قضیه از دست رفتنی نیست و نباید هم ما تسلیم شویم در مقابل این شگرد شیطانی که شیطان کبیری که امام از روز اول فرمودند این شیطان بزرگ است، از روز اول فرمودند رابطه ما با این‌ها رابطه میش با گرگ است، ما نباید در مقابل این‌ها تسلیم شویم.

 

ولو به هرچه تمام شود، هر جور تمام شود بهتر از تسلیم شدن در برابر دشمن و هستی را برخلاف منافع ملی تسلیم دشمن کردن است.

 

بر گرفته شده از alamolhoda.com

 

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون