تاریخ خبر: کد خبر: 5166

عضو شورای اسلامی شهر مشهد/

مشهد2017 نباید سکولار باشد

عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: مشهد 2017 نباید هدف باشد؛ بلکه باید از این فرصت به عنوان وسیله ای جهت رساندن پیام انقلاب اسلامی به عالم اسلام استفاده کرد.

مشهد2017 نباید سکولار باشد

به گزارش قاصدنیوز، حجت الاسلام مجید فاطمی ارفع عضو فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: شهردار به دلیل مشغله کاری فراوان، مدیریت شورای راهبردی مشهد ۲۰۱۷ را به یکی از مشاورین خود که سابقه اجرایی فراوانی داشت واگذار کرد.

 

وی افزود: امروز به دلیل حساسیت موضوع نباید برخی جناح ها و افراد به دلیل انگیزه های سیاسی مدیریت ستاد مشهد ۲۰۱۷ را تخریب کنند که قطعا این کار شایسته نیست.


عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد تصریح کرد: از زمانی که این فرد مسئولیت را بر عهده گرفت برخی افراد حواشی زیادی را ایجاد کردند و انتقادهایی مبنی بر اینکه کاری صورت نمی گیرد مطرح شد، این در حالی است که باید زمان لازم را برای هر مسئولی در نظر گرفت و بعد از آن به داوری پرداخت.

 

حجت الاسلام فاطمی ضمن بیان اینکه فعالیت های خوبی تاکنون در خصوص مشهد ۲۰۱۷ در شهرداری صورت گرفته است، بیان کرد: چشم انداز خوبی توسط ستاد مربوطه ترسیم شده است و خوشبختانه سطح مشهد در این چشم انداز جهانی است.

 

عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد اذعان داشت: مشهد ۲۰۱۷ نباید هدف باشد بلکه باید از این فرصت به عنوان وسیله جهت رساندن پیام انقلاب اسلامی به عالم اسلام استفاده کرد.

 

فاطمی افزود: امروزه در بسیاری از کشورها همچون ترکیه اسلام سکولار وجود دارد که می توان از فرصت مشهد ۲۰۱۷ جهت ترویج اسلام نام محمدی بهره برد. وی ضمن بیان اینکه چنین ظرفیت بزرگی نقش آفرینی پررنگ هیات دولت را می طلبد، اذعان داشت: در دوره گذشته که اصفهان پایتخت فرهنگی جهان اسلام شد هیات دولت پای کار آمد اما متاسفانه در این دوره کار به وزارت ارشاد و استانداری تفویض شده که با وضعیت موجود شهرداری باید بار زیادی را به دوش بکشد.

 

فاطمی در پایان ضمن اشاره به تعاملات خوب شهرداری مشهد با آستان قدس و دولت برای همگرایی در خصوص بهره گیری از ظرفیت مشهد ۲۰۱۷، خاطر نشان کرد: مشهد ۲۰۱۷ به علاوه آورده های فراوان فرهنگی می تواند برای شهر منافع اقتصادی زیادی هم داشته باشد که در این زمینه باید مسئولین امر دقت لازم را داشته باشند.

 

منبع: صبح توس

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون