تاریخ خبر: کد خبر: 2140

نامه «مجمع مطالبه مردمی» به شهردار مشهد پیرامون اتفاقات مثبت اخیر مدیریت شهری:

آرای مردم به شورای چهارم مخالفتی جدی با گفتمان توسعه لوکس شهری بود

اطلاع رسانی شفافتر درباره پروژه های کلان، تعیین تکلیف نهادهای فرهنگی وابسته و تغییر فضای فکری حاکم بر عموم حوزه های برنامه ریزی از مطالبات فعالان فرهنگی و اجتماعی و تشکل های مختلف شهری است.

آرای مردم به شورای چهارم مخالفتی جدی با گفتمان توسعه لوکس شهری بود

به گزارش «قاصدنیوز»، مجمع مطالبه مردمی مشهدمقدس در نامه ای خطاب به شهردار مشهد ضمن ابراز خرسندی از اقدامات اخیر وی خواستار اطلاع رسانی شفاف‌تر درباره پروژه های کلان شهری، تعیین تکلیف نهادهای فرهنگی وابسته به شهرداری و تغییر فضای فکری حاکم بر عموم حوزه های برنامه ریزی و مدیریت شهری شد. متن این نامه بدین شرح است:

 

شهردار محترم مشهد مقدس

جناب آقای مرتضوی

در چندروز گذشته خبرهایی در فضای شهر مشهد مقدس منتشر گردید که باعث مسرت عموم مردم مشهد شد. برجسته ترین آنها پایان یک مرحله دیگر از حفاری خط 2 قطار شهری بود. انتصاب معاونت سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شهرداری مشهد و نیز پلمب پروژه احداث هتل بین‌المللی هفت ستاره آبادگران مشهد به دلیل تخلف در مفاد پروانه احداث و تضاد ذاتی با گفتمان انقلاب اسلامی نیز از اخبار دیگری بود که فعالان فرهنگی و اجتماعی شهر مدت­ها منتظر شنیدن آنها بودند.

 

آرای مردم در سال گذشته به شورای چهارم مخالفتی جدی با گفتمان توسعه لوکس شهری بدون پیوست فرهنگی ایرانی اسلامی بود که جلوه آن در مدل تعریف پروژه های سرمایه گذاری شهری در دوران قبل بود. گفتمانی که توسعه شهر را فقط در بلندمرتبه سازی خلاصه می کرد و از خلاقیت و ابتکار برای کشف و مدیریت ظرفیت ها و مزایای متنوع این شهر گریزان بود چرا که سردمداران تصمیم گیر خواسته یا ناخواسته با طیف خاصی از برنامه ریزان و سرمایه گذاران همنوا شده بودند. اقدامات شما در هفته اخیر نشان از عزم جدی تان در پیش گرفتن رویکردی جدید و حفاظت از میراث فرهنگی، اقتصادی و زیست محیطی شهر بود و امید آن که اخباری از این دست را بیش از پیش بشنویم. 

 

همزمانی این اتفاقات در آستانه یکسالگی فعالیت شما نویدبخش گام‌های بزرگتر بعدی است که امیدواریم برخی تاخیرها و ابهام ها در کارنامه یک سال پیش را جبران کند. اطلاع رسانی شفافتر درباره پروژه های کلان شهری، تعیین تکلیف نهادهای فرهنگی وابسته به شهرداری و تغییر فضای فکری حاکم بر عموم حوزه های برنامه ریزی و مدیریت شهری از مطالبات فعالان فرهنگی و اجتماعی و تشکل های مختلف شهری است.

 

مجمع مطالبه مردمی مشهد مقدس

 

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون