تاریخ خبر: کد خبر: 6167

پاتوق هفتم اصحاب هنر و رسانه انقلاب اسلامی خراسان رضوی برگزار شد+تصاویر

این برنامه با تقدیر از یک چهره هنری، رونمایی، ارائه تجربه موفق، اجرای سرود و سخنرانی دکتر وحید یامین پور بعدازظهر روز گذشته(یکشنبه) در محل سالن اجتماعات ستاد ساماندهی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی برگزار شد.

به گزارش «قاصدنیوز»، هفتمین پاتوق اصحاب هنر و رسانه انقلاب اسلامی خراسان رضوی بعدازظهر روز گذشته(یکشنبه) در محل سالن اجتماعات ستاد ساماندهی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی با حضور دکتر وحید یامین پور برگزار شد.

 

در ابتدای برنامه حجت‌الاسلام حسین ابراهیمی از فعالان فضای مجازی در بخش اخلاق و رسانه به تفسیر آیه هشتم سوره مائده پرداخت.

 

وی با اشاره به اینکه مخاطب این آیه مؤمنان و مدعیان دین‌داری هستند گفت: برخی از مسائل دینی جزو نقش و نگارهای حاشیه‌ای است و برخی جز و اصول است. یکی از  اصول در فعالیت‌های رسانه این می‌باشد که مطلب و تولید ما فقط برای خدا باشد و نه برای خنک شدن دل و خالی کردن عقده‌ها و به نفع حزب و گروه خود.

 

ابراهیمی افزود: اینکه تنها نیت برای خدا باشد کافی نیست بلکه باید حد و حدود و ملاک‌های شرعی و الهی را نیز در انجام آن رعایت کرد. متأسفانه عده‌ای تا طرف مقابل را در فضای سیاست محو نکنند دست از فعالیت بر‌نمی‌دارند. در اینجاست که باید فرق سیاست علی و معاویه را درک کرد.

 

حسین ابراهیمی

وی در تفسیر این بخش از آیه که آمده است «لایجرمنکم شنئان» گفت: در این بخش گفته می‌شود که ای کسانی که دغدغه مند هستید و با نیت خدایی دست به عمل می‌زنید، حواستان باشد تا این دغدغه و این حب و بغض‌ها مجرمتان نکند و از عدالت خارج نشوید. به گونه مطلب ننویسیم و تیتر نزنیم که اگر حاصل کارمان را در پیشگاه بزرگان قراردادند، خجالت بکشیم.

 

ابراهیمی در پایان گفت: فراز «اعدلوا» در این آیه به معنای این است که حق نداریم با رسانه خود دشمنان را مثله و ترور شخصیت کنیم. لذا خدا را ناظر بدانیم و بدانیم که هر کلمه‌ای که می‌نویسیم و اثری تولید می‌کنیم، حساب‌وکتاب دارد و نمی‌ارزد که دین خود را به دنیای دیگران نفروشیم.

 

در بخشی دیگر از برنامه سید مصطفی خاتمی به‌عنوان مجری برنامه 14خبر منتخب از فعالیت‌ها، تولیدات و وقایع هنری، ادبی و رسانه‌ای جبهه فرهنگی انقلاب استان قرائت نمود که ازجمله آن می‌توان به این موارد اشاره کرد: برگزاری تور مشهد گردی چهارباغ که توسط جمعی از فعالان رسانه‌ای انقلاب راه‌اندازی شده است، تغییر مدیرعامل موسسه فرهنگی قدس، تولید مستند "شاید برای شما هم اتفاق بیفتد"، برگزاری شب‌شعر"حادثه مسجد گوهرشاد"، حذف صفحه اینستاگرام گروه پویانمایی فاطمه الزهرا(س)، انتشار شماره جدید نشریه رصد توسط روزنامه خراسان، تولید بازی رایانه‌ای سجاد کوچولو، رونمایی از نشان‌واره جدید روزنامه شهرآرا، اکران بیلبوردهای "به خانواده برگردیم"، برگزاری دوره‌های آموزشی دفتر مطالعات جبهه فرهنگی مشهد و فعالیت گرافیتی نهضت مردمی پوستر انقلاب در بلوار هاشمیه

 

پاتوق هنر و رسانه

در ادامه برنامه گروه همخوانی کُر قاصدک قطعه به اجرای قطعه «کوچه‌های خراسان تو را می‌شناسند» را به مناسبت ایام دهه کرامت به‌صورت زنده اجرا کردند.

گروه کر قاصدک

پس‌ازآن عضو هیئت‌مدیره شرکت سروش مهر رضوان در بخش تجربه موفق هفتمین پاتوق اصحاب هنر و رسانه به ارائه دستاورد این مجموعه پیرامون فنّاوری «واقعیت افزوده» پرداخت

 

سید احمدرضا عابدی با اشاره به اینکه این تکنولوژی از سال 2013 در دنیا فراگیر شده است، گفت: شرکت سروش مهر رضوان با دغدغه فرهنگی موفق شد به‌عنوان اولین شرکت‌های فنی در ایران تکنولوژی «واقعیت افزوده» را بومی‌سازی کرده و برای سهولت ایجاد و دسترسی به آن سامانه ابری آوا را نیز طراحی کرده است.

 

وی با اشاره به اینکه این تکنولوژی برای ایجاد ارتباط بین فضای واقعی و فضای مجازی ایجادشده است، گفت: هم‌اکنون روزنامه همشهری به‌عنوان پرتیراژترین روزنامه کشور از این خدمت بومی‌شده ما استفاده می‌کند و همچنین کتاب دستاوردهای علمی و فناوری جمهوری اسلامی ایران را در دست تولید داریم.

سید احمد رضا عابدی واقعیت افزود

عابدی ضمن ابراز نگرانی از فراگیری این تکنولوژی و امکان به‌کارگیری نامطلوب از آن، استفاده مجموعه‌های هنری و رسانه‌ای از این فنّاوری را در راستای اهداف انقلاب اسلامی مورد تأکید قرارداد.

 

در بخشی دیگر از برنامه نهضت مردمی پوستر انقلاب از نامواره جدید خود که توسط استاد مسعود نجابتی طراحی گردیده، نرم‌افزار موبایلی نهضت و سه عنوان کتاب پوستر را رونمایی کرد. این اتفاق به دست آقای علیرضا خالقی هنرمند پیشکسوت و فعال انقلاب در مشهد رقم خورد.

 

نهضت مردمی پوستر انقلاب

 

تقدیر از سید مجتبی خاتمی عکاس پیشکسوت و انقلابی مشهد مقدس که دارای مقام‌های مختلف هنری داخلی و بین‌المللی ازجمله برنده‌ی مدال طلای شصت‌وهشتمین مسابقه‌ی "آساهی شیمبون" – ژاپن، برندهی جایزهی ویژهی "فیاپ" (FIAP) از نخستین مسابقهی بینالمللی"بـُر"  صربستان ، کسب عنوان "بهترین عضو باشگاه عکس" از مسابقهی بینالمللی ونیز ایتالیا و... را دارد، بخش دیگر هفتمین پاتوق اصحاب هنر و رسانه انقلاب اسلامی خراسان رضوی بود.

 

تقدیر از سید مجتبی خاتمی

این تقدیر توسط آقای طلابیگی از هم‌رزمان قدیمی این هنرمند در گردان تخریب لشکر 21امام رضا(علیه‌السلام) انجام شد. سید مجتبی خاتمی ضمن ابراز تشکر از این برنامه تقدیر، از حسن انتخابِ بدون اطلاع قبلی هم‌رزم خود به‌عنوان تقدیر کننده نیز تشکر کرد.

 

در ادامه برنامه دکتر وحید یامین پور با موضوع شبکه های اجتماعی و نسبت انقلاب اسلامی با آن به ایراد سخنرانی پرداخت.

 

جهت مشاهده مشروح سخنان ایشان به این خبر مراجعه کنید

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون