تاریخ خبر: کد خبر: 2816

آیت الله علم الهدی در خطبه های نمازجمعه مشهد تشریح کرد/

عربده کشی آمریکا بعد از نامه ذلت بار/ گلایه از عملکرد ضعیف وزیر صنایع

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به عملکرد ضعیف وزیر صنعت، معدن و تجارت، گفت: چرا مدیریت باید به گونه ای باشد که واردات تنها یک نوع پوشاک، هفت برابر شود؟

عربده کشی آمریکا بعد از نامه ذلت بار/ گلایه از عملکرد ضعیف وزیر صنایع

به گزارش قاصدنیوز، آیت الله سیداحمد علم الهدی ظهر دیروز در خطبه های نماز جمعه مشهد با بیان این‌که آمریکا می‌خواهد عزت کشور را وجه‌المصالحه شکست خود قرار دهد، خاطرنشان کرد: یعنی تا به اینجا که رسیدیم نباید با دشمن معامله کنیم، نباید دست‌به‌دست دشمن بدهیم و ذلت را بپذیریم؛ خدا بر ما منت گذاشته، مسیر سرنوشت سیاسی دشمن به‌جایی رسیده است که در عرصه داخلی‌اش، دولت‌مردان آمریکایی شکست‌خورده‌اند، حزب و جریانشان شکست‌خورده و الآن به این نتیجه رسیده‌اند برای جبران شکستشان فقط یک‌راه دارند و آن این‌که بیایند سرنوشت ما را وجه‌المصالحه جبران شکست خودشان قرار دهند.

 

عضو خبرگان رهبری به شیطنت رئیس‌جمهوری آمریکا در نامه‌نگاری با مقام معظم رهبری اشاره کرد و ادامه داد: با یک شیطنت، نامه ذلت‌بار رئیس‌جمهور آمریکا برای مقام معظم رهبری می‌نویسد، به‌غلط کردم افتاده و از آن‌طرف مثل یک جانور، مثل یک گرگ زوزه می‌کشد و عربده می‌کشد و به ما توهین می‌کند؛ برادر من این‌ها شیطان‌اند؛ از آن‌طرف نامه نوشته که اگر مذاکرات به نتیجه نرسید توپ را بیندازد داخل زمین ایران و بگوید من خواهش کردم و این‌ها گوش به حرف من ندادند و از این‌طرف زوزه می‌کشد که ما را ذلیل کند و ذلت ما را وجه‌المصالحه جبران شکست حزب دموکرات در مقابل حزب جمهوری‌خواه در داخل آمریکا قرار دهد؛ این‌ها دارند با شیطنت با ما برخورد می‌کنند.

 

مذاکره‌کنندگان دست در دست دشمنان ندهند

وی تصریح کرد: آیا این درست است ما ذلیل شویم برای این‌که آنان تحریم‌ها را لغو کنند؟ آیا ما در تحریم‌ها بیشتر زجر می‌کشیم یا رقیه سه‌ساله در قصر بنی مقاتل؟ به ما بیشتر فشار می‌آید؟ این راهبرد ما هست، عزیزان ما بدانند این مردم و رهبری به این دولت اطمینان کردند به دولت و مذاکره‌کنندگان، اینان به‌عنوان فرزندان و عزیزان ما وارد جبهه برخورد با دشمن شده‌اند اما در این جبهه برخورد باید حواسشان جمع باشد که خودشان را در قصر بنی مقاتل کنار رقیه امام حسین ببینند و برخورد کنند نه این که فکر کنند یک کشور دموکراتیک هست و آنان هم یک جریان تعامل بین‌المللی بنشینند کنار هم، گپ بزنند و حرف بزنند و دست‌به‌دست هم دهند، دوستانه حرف  بزنند و قصه را تمام کنند؛ این‌جوری نیست، قضیه، قضیه دوستانه نیست، اسلام روی کره زمین دشمنی سرسخت‌تر از آمریکا ندارد

 

آیت‌الله علم‌الهدی بابیان این‌که دولت‌های آمریکا در مواجهه با ایران شکست‌خورده‌اند، عنوان داشتند: خوشبختانه تا به امروز در آمریکا هر دولتی روی کار آمده، از اول الگوی خود را دو مسئله قرار داد، یکی کمک به صهیونیسم‌ها و دیگری مقابله با ایران و بلافاصله در پایان دوران قدرت، این حکومت و جریانی که از آن جریان آمده بود شکست خورد و جریان دیگری آمد؛ در طول این 35 سال انقلاب بررسی کنید چند بار قدرت در آمریکا بین دو حزب ردوبدل شده، منشأ آن‌هم درگیری با ایران بوده که در این درگیری‌های با ایران شکست می‌خوردند و آبرویشان می‌رفت.

 

وی افزود: این دفعه قبل از پایان دولت قدرت در دوران این دولت حزبشان شکست خورد و جریانشان شکست خورد، این‌ها می‌خواهند بیایند با امتیاز گرفتن از ما بااینکه یک فن‌آوری هسته‌ای نمایشی تا مرز صفر برای ما به وجود بیاورند و تحریم‌ها را هم به‌عنوان تعلیق لغو نکنند، بر ما مسلط کنند، دست‌به‌دست سیاستمداران و دولت‌مردان ما بدهند و یک شایعه‌ای در دنیا راه بیفتد و برگردند و بدتر از روز اول با ما برخورد کنند و ما هم ملعبه بشویم.

 

 

 

آیت الله علم الهدی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به الگوی مصرف در سبک زندگی اسلامی، گفت: کسانی که در هر حوزه‌ای مدیریتی را می‌پذیرند باید توجه داشته باشند که در اجرای مدیریت، اصول سبک زندگی اسلامی را رعایت کنند، زیرا این نظام قبل از اینکه به مردم تعلق داشته باشد، به اسلام تعلق دارد.

 

وی افزود: وقتی یک جریان اجرایی مدیریت اجرایی کشور را قبول می‌کند، باید به مساله اقتصاد و اقتصاد مقاومتی توجه کرده و آن را با توجه به سبک زندگی اسلامی، هماهنگ کند.

 

خطیب جمعه مشهد ادامه داد: رهبری اقتصاد مقاومتی را که سال پیش ارائه کردند، در مولفه هشت آن، صرفه‌جویی و پرهیز از هزینه زائد را مطرح کردند؛ یعنی در کنار مولفه‌های تولید و ... باید از هزینه‌های زائد جلوگیری کرد. از سال پیش که رهبری اقتصاد مقاومتی را مطرح کردند، دستگاه‌های اجرایی یا برای پیاده کردن آن اقدام نکرده‌اند و یا عاجز مانده‌اند.

 

آیت الله علم الهدی گفت: در اخبار رسمی صدا و سیما اعلام کردند که واردات کلاه، هفت برابر شده است. آیا دولت تکلیفی در برابر این مورد ندارد؟

 

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به عملکرد ضعیف وزیر صنعت، معدن و تجارت، گفت: چرا مدیریت باید به گونه ای باشد که واردات تنها یک نوع پوشاک، هفت برابر شود؟

 

آیت الله علم الهدی ادامه داد: اولین مسئولی که باید در برابر این نوع واردات پاسخگو باشد، مدیری است که صادرات و واردات را مدیریت می‌کند.

 

امام جمعه مشهد بیان کرد: مسیر حرکت ما در حوزه سیاست و اقتصاد، به وسیله قرآن و حدیث تنظیم می‌شود، این یک کشور لیبرال دموکرات نیست که فردی، قدرتی را در دست بگیرد و طبق هوای نفس خود مملکت را اداره کند.

 

آیت الله علم الهدی در پایان گفت: تمام کارشناسان اقتصادی در جلسه‌ای که رهبری مولفه‌های اقتصاد مقاومتی را توضیح می‌دادند، حضور داشتند اما یک نفر به آن نقدی نداشت، رهبری به این خبرگی، راه را نشان می‌دهد اما مدیران راه دیگری برمی‌گزینند.

 

منبع: پایگاه اینترنتی آیت الله علم الهدی و خبرگزاری مهر

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون