تاریخ خبر: کد خبر: 2803

دانش آشتیانی مخالف شکل‌گیری بسیج دانشجویی بود

آیت‌الله علم‌الهدی گفت: گزینه پیشنهادی جدید دولت برای تصدی وزارت علوم نخستین کسی است که با شکل‌گیری بسیج دانشجویی مخالفت کرد، در حالی که امام(ره) بسیج را مرزبان انقلاب دانسته‌اند.

دانش آشتیانی مخالف شکل‌گیری بسیج دانشجویی بود

به گزارش قاصدنیوز، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در گفت‌وگو با تسنیم درباره معرفی گزینه جدید دولت برای تصدی وزارت علوم اظهار کرد: تصمیم گیرنده مجلس است و نمایندگان مردم در مجلس هم در برابر خدا مسئول هستند و هم در برابر مردم.

 

امام جمعه مشهد با اشاره به اینکه مسئله مدیریت دانشگاه‌ها با دیگر مسئولیت‌ها متفاوت است، افزود: اگر افرادی از طرف دولت معرفی شوند که صلاحیتشان احراز نشده و یا قبلاً در مسئولیت‌های‌شان مسئله‌دار بوده‌اند و نمایندگان مجلس بخواهند صرفاً به‌خاطر فشار و جوّی که ایجاد می‌شود ایشان را بپذیرند، بایستی جواب خدا و مردم را بدهند.

 

آیت‌الله علم‌الهدی خاطرنشان کرد: نمایندگان در قبال وظیفه‌ای که دارند نمی‌توانند که هرطور خواستند اعلام نظر کنند و اگر نمایندگان برای تصمیم گیری راجع به مصالح مردم، تحت تأثیر فشارها رأی بدهند، باید جواب خدا را بدهند.

 

وی تصریح کرد: گزینه پیشنهادی جدید دولت برای تصدی وزارت علوم نخستین کسی است که با شکل‌گیری بسیج دانشجویی مخالفت کرد در حالی که امام(ره) بسیج را مرزبان انقلاب دانسته‌اند، و چنین شخصی نمی‌تواند با این تفکرات در این نظام و انقلاب دانشگاه را که یکی از حساس‌ترین حوزه‌های کشور است اداره کند.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون