تاریخ خبر: کد خبر: 5247

با همکاری کانون قرآن و عترت طه صورت می گیرد:

مقابله با نشر عقاید و افکار ضددینی همزمان با نیمه شعبان در مشهد

به مناسبت فرارسیدن دهه مهدویت و همزمان با شب نیمه شعبان، مجموعه مدارس شهرک شهید رجایی با عنوان تشکل قرآن و عترت طه مراسم جشن میلاد امام زمان(عج) را در این منطقه برپا خواهند کرد.

به گزارش قاصدنیوز، حسین الوندی، کانون قرآن و عترت طه گفت: امسال همچون سالهای گذشته منابع مالی جهت برگزاری اعیاد نیمه شعبان از طریق ارگان‌های دولتی تزریق نشده است اما در نظر داریم در حد توان خود امسال را نیز همچون سال‌های گذشته جشن نیمه شعبان را با کمک فرهنگ سرای انتظار به صورتی پر شور برگزار کنیم.

 

حسین الوندی که خود از حامیان این کانون واقع در بوستان قرآن و عترت طه است، از آغاز به کار کانون در سال 79 در شهرک شهید رجایی سخن گفت و افزود: شهرک شهید رجایی با بیش از 270 هزار نفر جمعیت بسیار بزرگتر از برخی شهرستان‌ها بوده که این خود مدیریت جداگانه‌ای را در مباحث دینی می‌طلبید.

 

وی افزود: به همین منظور نیز این کانون با همیاری آیت ا... دهشت و جمعی از طلاب و دانشجویان ایجاد شد و اکنون نیز شانزدهمین سال فعالیت خود را با محوریت پررنگ سازی مباحث قرآنی و دینی پشت سر می‌گذارد.

 

الوندی ادامه داد: در ابتدای امر نیز، وجود قومیت‌های گوناگون در این منطقه به فکر راه اندازی مجمعی برای عرضه سلسله مباحث دینی با محوریت همکاری مردم و ارگان‌های دولتی بیافتیم که با یاری آیت ا... دهشت و جمعی از روحانیون مذهبی به خوبی محقق شد.

 

مسئول این مرکز اظهار داشت: برگزاری مسابقات قرآنی امام شناسی، برگزاری بازی‌های گروهی، مسابقات تست هوش و مسابقات چندین نفره با محوریت موضوعات و مسائل دینی از جمله برنامه‌های پیش روی این مرکز در سال‌های گذشته و امسال خواهد بود.

 

وی هدف از برگزاری این مراسم را آشنایی جمعیت مخاطب با موضوعات قرآنی، مذهبی، و تربیتی خواند و بیان کرد: با برگزاری این اعیاد در قالب مسابقه و جشن به طور غیر مستقیم و در فضایی شاد و مفرح کودکان را با مسائل دینی آشنا خواهیم کرد.

 

این مسئول استقبال نوجوانان از ایستگاه های امید و انتظار و جشن های بسوی آفاق روشن را بسیار مثبت ارزیابی نموده و افزود: هدف از برگزاری این جشن‌ها ایجاد فضایی شاد و صمیمانه و تقویت حس تمایل جوانان به مسائل دینی و مذهبی است.

 

حسین الوندی در ادامه همچنین مشکل عمده فرهنگ سازی دینی در حاشیه شهر را نبود برنامه‌های اوقات فراغت و پر هزینه بودن این برنامه‌ها خواند و افزود: با پرکردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان و اهمیت دادن به اعیاد و ایجاد جنگ‌های مذهبی و تفریحی برای شهروندان می‌توان به تقویت روحیه مذهبی جوانان امیدوار بود.

 

وی خاطرنشان کرد: مکان برگزاری جشن « لبیک یا مهدی(عج)» ، ابتدای شهرک شهید رجایی است و مدارس دبستان و راهنمایی سطح منطقه را پوشش خواهد داد.

 

منبع: ستاد اطلاع رسانی تا انقلاب مهدی(عج)

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون