تاریخ خبر: کد خبر: 4043

فوت 350 نفر در تصادفات شهری مشهد در سال گذشته

شهردار مشهد گفت: در سال گذشته 350 نفر در شهر مشهد به دلیل تصادفات شهری جان خود را از دست دادند.

فوت 350 نفر در تصادفات شهری مشهد در سال گذشته

به گزارش قاصدنیوز، سید صولت مرتضوی صبح امروز در آیین افتتاح 61 پروژه و تجهیزات حمل و نقل شهری مشهد اظهار داشت: در زمینه تصادفات همه ما مقصر هستیم و با این تصادفات خسارات بسیار بزرگی بر اقتصاد و سرمایه‌های یک مملکت وارد می‌شود.

 

وی افزود: در این تصادفات افراد برجسته ای وجود دارند که سال‌های سال نظام برای آنها سرمایه گذاری کرده که بر اساس یک غفلت از بین می‌روند و همه سوانح بر اساس قصور و تقصیر است.

 

شهردار مشهد بیان داشت: به نظر من در زمینه شیوه حمل و نقل از ما مدیران تا رسانه‌ها همه ما کم کار کردیم.

 

وی افزود: باید مردم و رانندگان از محلی که برای آنها در نظر گرفته شده، عبور کنند و با رعایت مقررات قطعا تصادفات ما به شدت کاهش می‌یابد.

 

مرتضوی تصریح کرد: متاسفانه تلفات جاده‌ای ما در زمان جنگ تحمیلی نیز از تلفات جنگ نبود و در حال حاضر سالانه 20 هزار نفر در تصادفات در ایران فوت می‌کنند.

 

وی ادامه داد: باید در گام اول معاونت فرهنگی و معاونت حمل و نقل شهرداری مشهد با رسانه‌ها جلساتی برگزار کنند تا بتوانیم فرهنگسازی در کشور صورت گیرد.

 

مرتضوی گفت: در گام دوم ما نیز باید زیرساخت‌های حمل و نقل درون شهری و برون شهری را ساماندهی کنیم و باید تقاطع‌های غیرهمسطح در شهر مشهد را گسترش دهیم و پل‌های مورد نیاز عابر پیاده باید احداث و ترافیک نیز هوشمند شود و در نهایت با متخلفان با جدیت برخورد کنیم.

 

شهردار مشهد عنوان داشت: 350 نفر در سال 92 در شهر مشهد بر اثر تصادف جان خود را از دست داده‌اند که در این راستا باید فرهنگ‌سازی و توسعه زیرساخت‌ها به تکلیف شرعی معاونت حمل و نقل و معاونت فرهنگی شهرداری مشهد تبدیل شود.

 

مرتضوی اظهار داشت: باید به زیرساخت‌های حمل و نقل توجه ویژه شود، هم‌اکنون در خط یک قطار شهری مشهد روزانه 80 تا 120 هزار نفر جا به جا می‌شوند اما یک نفر فوتی نداشتیم و بیش از یک میلیون نفر از اتوبوس استفاده می کنند که ما کمترین حادثه را داریم لذا باید این موارد را توسعه دهیم.

 

وی بیان داشت: شهرداری مشهد در سال گذشته 100 دستگاه اتوبوس را خریداری کرد که هر روز یک ارگان مانع از ورود آن به ناوگان ما می‌شود و امروز بر اساس قانون باید 82.5 درصد از مبلغ خرید اتوبوس را دولت پرداخت کند که متاسفانه دولت‌ها این هزینه را فراهم نکردند اما شهرداری مشهد 300 دستگاه اتوبوس را خود خریداری کرده که منتظر ورود آن هستیم، ما در شهرداری مشهد آماده خرید هزار دستگاه اتوبوس در شهر مشهد هستیم.

 

مرتضوی اظهار داشت: در بحث تاکسیرانی نیز از همان ابتدا به دنبال نوسازی ناوگان تاکسیرانی مشهد بودیم که متاسفانه برای نوسازی تاکسی نیز با مشکلات فراوانی از سوی بانک عامل و خودروساز مواجه هستیم.

 

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون