تاریخ خبر: کد خبر: 8371

برای اولین بار مطرح شد/ اختصاصی «قاصدنیوز»

نظر صریح رهبر انقلاب درباره حجاب اختیاری و خطوط انحرافی پیرامون حجاب و عفاف

بحث های انحرافی همانند اینکه حجاب الزامی، اجباری یا اختیاری است، وجود دارد.این حرفها به نظر من در جمهوری اسلامی جا ندارد. اگر چنانچه معلوم شد چیزی از نظر شرع حرام است، حکومت اسلامی موظف است که در مقابل این حرام بایستد.

نظر صریح رهبر انقلاب درباره حجاب اختیاری و خطوط انحرافی پیرامون حجاب و عفاف

به گزارش "قاصدنیوز"، در دومین اجلاس فعالان مردمی عرصه عفاف و حجاب کشور 30 و 31 تیرماه سال جاری با شعار «عفاف، عزت، عشق» و با حضور 600 فعال فرهنگی از سراسر کشور در مشهد برگزار شد، حجت الاسلام سید محسن دعایی دبیر کل جبهه مردمی عفاف و حجاب متن سخنان رهبر معظم انقلاب که 20اردیبهشت ماه درجمع شورای این جبهه ایراد شده است را قرائت نمود.

 

رهبر معظم انقلاب در بخش‌هایی از سخنان خود فرمودند:

 

*همانطور که اشاره کردند بحث های انحرافی همانند اینکه حجاب الزامی، اجباری یا اختیاری است، وجود دارد.این حرفها به نظر من در جمهوری اسلامی جا ندارد.

 

*اگر چنانچه معلوم شد چیزی از نظر شرع حرام است، حکومت اسلامی موظف است که در مقابل این حرام بایستد. حالا راهی که انتخاب میکند چه راهی است، آن بستگی دارد به اینکه تدبیرش چه باشد؛ بنشینند راه درست را انتخاب کنند، بایستی بایستند.

 

*می بینید انگیزه هایی را که برای ترویج بی عفتی -نه بی حجابی- در جامعه وجود دارد و دارند تزریق میکنند. این ابزارهای جدید مانند فضای مجازی و غیره به این فضا کمک میکنند.

 

*در مقابل اینها حکومت اسلامی وظیفه دارد بایستد.نمیشود گفت ما عرضه مشروبات الکی را آزاد کنیم و بگوییم مردم نخورید! شارع مقدس برای این موضوع شلاق قرار داده، یعنی اینجوری نیست که فقط به نکنید گفتن اکتفا کند.

 

*جلوگیری طرق مختلفی دارد. بله ممکن است شما بگویید فلان روش، روش غلط، تند یا ناکارآمدی است و فلان روش روش بهتری است، اینها بحث دیگری است اما در اینکه باید مواجهه و مقابله کرد، در این کسی نباید تردید کند.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون