تاریخ خبر: کد خبر: 7804

با حضور خانواده شهدا، اقشار مختلف مردم و مسئولین شهری/

«نشان مردمی استقلال» به 60 نخبه مشهدی اعطا شد

دبیر این همایش تصریح کرد: جلسات متعدد برای انتخاب افراد موثر در عرصه تولید،توزیع و مصرف کالاهای ایرانی برگزار شد و فعالیت 3 هزار نفر مورد بررسی قرار گرفت که در نهایت در حوزه علمی و اقتصادی هزار و 800 نفر انتخاب شدند.

به گزارش«قاصدنیوز»، اولین مراسم اهدای «نشان مردمی استقلال» هفته گذشته با حضور خانواده شهدای مدافع حرم، مسئولین شهری و جمعی از نخبگان علمی، صنعتی، اقتصادی، فرهنگی و هنری در تالار شهر برگزار شد.

 

در این مراسم که همزمان با ایام پیروزی انقلاب اسلامی و به همت معاونت فرهنگی شهرداری مشهد برگزار شد، برگزیدگان منتخب در محورهای تولید ملی و مصرف کالای ایرانی به همراه خانواده های خود در سالن حضور یافته و از برنامه های پیش بینی شده که با اجرای «جعفر خسروی» مجری برنامه زنده باد رندگی شبکه دوم سیما همراه بود استفاده کردند.

مراسم اهدای نشان استقلال

نکته قابل توجه در این مراسم حضور و تجلیل از خانواده برادران شهید «بختی» از مدافعان شهدای حرم حضرت زینب(س) بود که در هنگام دریافت نشان استقلال توسط پدر شهید سالن یکپارچه و به مدت 5 دقیق به تشویق وی پرداختند.

 

در ادامه این برنامه مستندی با عنوان «Made in Iran» که توسط توسط فرهنگسرای انقلاب به تهیه‌کنندگی مهدی خالقی ساخته شده است برای حضار به نمایش درآمد. موضوع این مستند یک زوج جوان مشهدی هستند که همه وسایل منزلشان را از اجناس ایرانی خریداری کرده‌اند.

 

همچنین در ادامه این برنامه نمایشی با موضوع استفاده از کالای ایرانی در تالار شهر به اجرا درآمد.

 

* اقتصاد مقاومتی رمز پیروزی

در ادامه این مراسم شهردار مشهد به عنوان مهمان اصلی برنامه در سخنانی به تبیین اهمیت اقتصاد مقاومتی پرداخت و گفت: استقلال اقتصادی برای کشور بسیار مهم بوده و تنها با اقتصاد مقاومتی می‌توان کشور را در مسیر اهداف پیش ‌بینی شده به جلو راند.

 

سید صولت مرتضوی افزود: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی ایرانی مفهومی به نام تولید داخلی در کشور وجود نداشت و کشورهای غربی و آمریکا نفت این کشور را به غارت می‌بردند و کالاهای مصرفی را به جای آن وارد کشور می‌کردند.

 

وی تاکید کرد: دشمنان ملت کار را به جایی رساندند که در ایران لایحه کاپیتولاسیون را تقدیم مجلس کردند تا به مستشاران آمریکایی مصونیت سیاسی دادند اما امروز ما به استقلال سیاسی نه تنها برای خود بلکه برای جهان اسلام رسیده‌ایم.

 

مرتضوی با اشاره به اینکه پس از پیروزی انقلاب و در طول 37 سال گذشته در حوزه علمی و اقتصادی پیشرفت های خوبی در کشور صورت گرفته است گفت: با وجود اینکه ما حدود 300 سال از کشورهای صنعتی دنبا عقب بودیم اما تلاش شبانه روزی جوانان این کشور باعث شد که امروز در بسیاری از عرصه ها به مرزهای دانش برسیم.

سید صولت مرتضوی

 

شهردار مشهد اظهار کرد: قدرت سیاسی ایران در دنیا به جایی رسیده است که سربازان این کشور به ناو جنگی آمریکایی تذکر می دهند و متجاوزان به آب های ایران را دستگیر می کنند که این اقدامات نشان از قدرت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران در منطقه دارد.

 

مرتضوی اظهار کرد: یکی از برکات پیروزی انقلاب اسلامی، استقلال سیاسی و امنیتی است؛ بدین‌ معنا که در جغرافیای سیاسی جهان، هیچ معادله‌ای بدون حضور ایران حل‌شدنی نیست و امروز با اقتدار در عرصه بین‌المللی با ابرقدرت‌ها مواجه می‌شویم و در یک طرف میز با آنان گفتگو و مناظره می‌کنیم.

 

وی بیان کرد: در شرایطی که حکام کشورهای عربی سرسپرده آمریکا هستند و بدون اجازه این کشور هیچ کاری انجام نمی دهند، جمهوری اسلامی ایران با قدرت در مقابل زورگویان ایستاده و علاوه بر دفاع از تمامیت ارزی خود از کشورهای منطقه نیر که دچار فتنه تکفیری ها هستند حمایت می کند.

 

شهردار مشهد با اشاره به صحبت‌های حسنی‌مبارک، رئیس‌جمهور مخلوع مصر گفت: این فرد هنگامی که در قفس حبس به سر می‌برد، در جمع خبرنگاران به این موضوع اقرار کرد که سران عرب با نوکری در مقابل آمریکا به جایی نخواهند رسید؛ همان‌طور که با یک گردباد، آمریکا او را به هیچ فروخت.

 

مرتضوی با گرامی‌داشت یاد و خاطره امام راحل(ره) و شهدای انقلاب و دفاع مقدس تاکید کرد: راه شهدا امروز در کشورهای عراق و سوریه و در دفاع از حرم اهل بیت(ع) و ائمه معصومین ادامه دارد.

 

وی با اشاره به حضور چند ماه پیش خود در مراسم ختم شهیدان بختی گفت: در آن مراسم پدر شهیدان بختی سالم و استوار ایستاده بود، اما امروز وی را خمیده و شکسته دیدم زیرا داغ دو جوان دیدن بسیار سخت است و از خداوند برای خانواده این شهید و همه شهدای مدافع حرم صبر و اجر مسئلت دارم.

 

* اهدای نشان مردمی استقلال به گفتمان تبدیل شود

در ابتدای این مراسم دبیر علمی اولین همایش نشان مردمی استقلال پشت تریبون رفته و ضمن ارائه گزارشی کوتاه از فعالیت 6ماهه دبیرخانه نشان مردمی استقلال گفت: اهدای نشان استقلال برای اولین بار در مشهد به همشهریان منتخب اهداء می شود که امیدورایم این مهم طی سال های آینده نیز تکرار شده وبه یک گفتمان تبدیل شود.

 

سعید شعرباف افزود: امروز دشمنان انقلاب تمام تلاش خود را به کار گرفته اند تا بتوانند در عرصه اقتصادی لطمه هایی را به کشور وارد نمایند که راهکار مقابله به این توطئه توجه به اقتصاد مقاومتی و مصرف کالاهای ایرانی توسط مردم است.

سعید شعرباف

وی تصریح کرد: در همین راستا جلسات متعدد برای انتخاب افراد موثر در عرصه تولید،توزیع و مصرف کالاهای ایرانی با حضور نخبگان علمی، فرهنگی و اجتماعی برگزار شد و در یک بازه زمانی3 ماه، فعالیت 3 هزار نفر مورد بررسی قرار گرفت که در نهایت در حوزه علمی و اقتصادی هزار و 800 نفر انتخاب شدند.

 

شعرباف بیان کرد: پس از شاخص گذاری و توجه به موضوعاتی از جمله کاربردی بودن خدمت، تولید و ارزش‌افزوده بالاتر مورد بررسی قرار گرفتند که در نهایت به 60 نفر  انتخاب شدند که اولین نشان استقلال به این افراد اهداء تعلق گرفته است.

 

دبیر همایش «نشان مردمی استقلال» گفت: در بخش موضوعات اقتصادی با توجه به اینکه حلقه تولید و مصرف بسیار مهم است تولید کنندگان با محوریت کالای ایرانی مورد توجه ما قرار گرفتند و همچنین از طرفی توجه ویژه به شرکت‌های دانش‌بنیان نیز شد.

 

* اهدای نشان به 60 برگزیده

در این مراسم  «نشان مردمی استقلال» به آقایان و خانم ها محمدرضا حسینی دخت، محمدعلی خلیل زاده، محمود مدیری، هانیه حسین نژاد، بهروز باهنر، بابک مهرآوران، رضا نظامی موظف، حسین حسنی، رضا وحدت‌پرست، مهدی صادقیان، حمید مصدقی نقندر، محمدحسن پور، محسن زارع، رمضان روحانی، محمد احسان هروی مومنی، مهدی شکوهی، علیرضا بیدگلی، جواد روضه خوان، محسن اسلامی، علی اصغر برات پور، علی آهنی، علیرضا قربان پور، سید مهدی اسکندری، حسن ایزانلو، مجید وحدتی پور، علی جلیلی، حمید علیخانی، رضا قوی دل جعفری، انوشیروان فرشیدیان، محمدعلی چمنیان، علیرضا ناصری حسینی، مرضیه صنوئی محصل، فرامرز بیگی، سید مهدی مدنی بجستانی، محمدرضا هاتف، جواد عامل خبازان، رضا کتابدار، مجید طبسی، حسن نجفی، نصرالله فرامرزنیا، محسن اشرف زاده، علی رحیمیان مشهدی، امین پرهیزکار، شهرام ذکری، حسین اختراعی طوسی، امیر سابقی‌نیا، مهدی هاشمی، احمدرضا پوررضا، سید احمد مهاجری، مسعود علیزاده، مرتضی تقوایی حسین‌زاده، علی اکبر مظفری لائین، محمد لعلی، حسن غلامی، عباس صدیقی و لیلا سروی، اهداء گردید.

سید رضا مرتضوی

این افراد در حوزه تولید، توزیع و مصرف کالاهای ایرانی به عنوان منتخب شناسایی و مورد تقدیر قرار گرفتند.

 

شهردار مشهد، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر و برخی از اعضای شورای شهر، مدیرکل صدا و سیمای خراسان رضوی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، معاون فرهنگی اجتماعی شهردار مشهد، رئیس بنیاد نخبگان خراسان رضوی و رئیس سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد از جمله مهمانان این مراسم بودند.

 

مراسم اهدای نشان استقلال

مراسم اهدای نشان استقلال

شهید مدافع حرم بختی.

سید صولت مرتضوی

کلمات کلیدی

  • 0 1

    سلام کاش براي نخبگاني که انتخاب شدند تمامي تصاوير و عکسهاي موجود بعنوان ياردگار داده مي شد

  • رضانظامی موظف 0 0

    درودبرشماضمن خسته نباشیدلطفاچنانچه عکس های منتخبین حین دریافت لوح وتندیس داریدبه اشتراک بگذاریدسپاسگذارم ارادتمندرضانظامی موظف یکی ازمنتخبین نشان استقلال مردمی سپاسگذارم ازلطف ومحبت وزحمات شما

ارسال نظر

تریبون