تاریخ خبر: کد خبر: 6727

آیت‌الله علم‌الهدی در مراسم بزرگداشت محسن حاجی حسنی کارگر:

فاجعه منا مقدمه ظهور امام زمان(عج) است

امام جمعه مشهد در تشریح سخن خود اضافه کرد: همه مسلمانان دنیا باید بدانند که کعبه به دست پلید ترین و ناپاک ترین اقوام آل سعود، ناپاک شده است و باید دوباره به دست تبار ابراهیم(ع) و آخرین بازمانده وی تطهیر و پاکیزه شود.

فاجعه منا مقدمه ظهور امام زمان(عج) است

به گزارش «قاصدنیوز»، آیت الله علم الهدی در مراسم بزرگداشت حاج محسن حاج حسنی کارگر که شب گذشته همزمان با نماز مغرب و عشا، در مهدیه مشهد برگزار شد، خاطر نشان کرد: امت اسلام باید بداند که حکومت فاسد اسلامی، باعث ناپاکی و پلیدی خانه خدا شده است، و رجس شناسی مقدمه تطهیر، برای ظهور امام عصر(عج) است.

 

آیت الله علم الهدی در باب نخست سخنان خود، با بیان ابعاد شخصیتی حاج حسنی کارگر، اظهار کرد: نکته مهم در باب شخصیتی شهید، شناخت امتیاز و ویژگی های شخصیتی گذشته وی و وضعیت خاص درگذشت در آن حادثه است.

 

امام جمعه مشهد با اشاره به آیه 125 سوره بقره خاطر نشان کرد: واقعیت حرم مطهر الهی و مسجدالحرام بعنوان سرزمین وحی، شخصیت مکانی به عنوان شریف ترین نقطه کره خاکی، و عامل موثر در حفظ و بقای آن، سه خصوصیت برجسته ای است که خداوند در این آیه تاکید کرده است.

 

وی در تشریح سخن خود بیان کرد: مسجدالحرام پناهگاه و کانون امن الهی برای توده بشریت است که ماهیت اصلی آن خانه کعبه است.

 

آیت الله علم الهدی تاکید کرد: کانون بندگی و عبودیت خدا بعنوان برترین و اصیل ترین دلدادگی ها در درگاه خداوند منان، مسجدالحرام و خانه کعبه است که باید از هر گناه و رجس و پلیدی، پاک و مطهر بماند.

 

امام جمعه مشهد با اشاره به اینکه در قرآن کریم فقط مسجدالحرام به عنوان مصلی خطاب شده است، خاطر نشان کرد: خداوند بالاترین کانون بندگی را در مسجدالحرام قرار داده است.

 

آیت الله علم الهدی با بیان اینکه در قرآن کریم، برای خضوع و بندگی، با حضرت ابراهیم(ع) و حضرت اسماعیل(ع)، پیمان بسته شده است تا تطهیر خانه خدا را انجام دهند، تاکید کرد: بعد از حضرت ابراهیم(ع) و حضرت اسماعیل(ع)، تبار آنها این وظیفه مهم را برگردن دارند.

 

وی با اشاره به فتح مکه و پاک سازی خانه خدا بدست پیامبر اسلام(ص) و حضرت علی(ع)، بیان کرد: ایشان از تبار ابراهیم(ع) بودند و اکنون نیز خانه کعبه باید بدست امام عصر(عج) تطهیر و پاک شود.

 

امام جمعه مشهد خاطر نشان کرد: مدتی است که خانه خدا دارای رجس و پلیدی شده است و باید برای تطهیر این مکان متبرک، رجس و عوامل پلیدی را شناخت.

 

وی در تشریح سخن خود اضافه کرد: همه مسلمانان دنیا باید بدانند که کعبه به دست پلید ترین و ناپاک ترین اقوام آل سعود، ناپاک شده است و باید دوباره به دست تبار ابراهیم(ع) و آخرین بازمانده وی تطهیر و پاکیزه شود.

 

آیت الله علم الهدی تاکید کرد: برای شناخت عاملان ناپاکی تنها ولایت ما شیعیان کافی نیست وبعد از دو قرن حاکمیت آل سعود، امت اسلام باید بدانند که حکومت فاسد اسلامی باعث رجس و ناپاکی و پلیدی خانه خدا شده است.

 

وی در ادامه خاطر نشان کرد: رجس شناسی مقدمه تطهیر، برای ظهور امام عصر(عج)، است.

 

امام جمعه مشهد، حادثه منا را بر ملا شدن نیت شوم و پلید آل سعود معرفی نمود و ابراز کرد: برای زمینه ظهور قربانی نیاز است، و برای قربانی باید بهترین و پاک ترین بندگان انتخاب شوند.

 

وی در تشریح سخن خود تبیین کرد: در حادثه منا چهره های نورانی و برجسته و نخبگان و عاملان دینی مشاهده شدند که برای رکاب امام زمان(عج)، بهترین گزینه بودند.

 

آیت الله علم الهدی با اشاره به اینکه در عرفات، گناهی آمرزیده می شود که در هیچ جای دیگری آمرزیده نمی شود، خاطر نشان کرد: جانباختگان در حادثه منا،در صحرای عرفات به مانند کودکی که از مادر متولد شده است به دیار حق شتافتند.

 

وی در پایان خطاب به خانواده حاج حسنی بیان کر: شما که در قرآنی بودن خانواده ای ممتاز هستید، باید به وابسته بودن به اهل بیت(ع) نیز ممتاز باشید، و اندوه وارده بر پدر شهید حاج حسنی را به اندوه امام حسین(ع) در واقعه کربلا و شهادت علی اکبر(ع) تشبیه نمود

 

بر گرفته از alamolhoda.com

 

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون