تاریخ خبر: کد خبر: 4165

دولت در عرصه فرهنگی نه تنها جهادی عمل نکرد بلکه ضعیف بود

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه دولت مواضع مناسبی در بحث فرهنگی در کشور نگرفت، گفت: دولت در طول یک سال گذشته در زمینه فرهنگی نه تنها نتوانست جهادی رفتار کند؛ بلکه ضعیف و در برخی جاها بسیار بد رفتار کرد.

دولت در عرصه فرهنگی نه تنها جهادی عمل نکرد بلکه ضعیف بود

به گزارش قاصدنیوز، نبی حبیبی در گفتگو با خبرگزاری دانشجو در مشهد، با بیان اینکه می‌گویند شورای نگهبان جناحی رفتار می‌کند، دروغ است، گفت: کسانی که ادعا دارند شورای نگهبان جناحی عمل می‌کند باید به این سئوال ما پاسخ بدهند که اگر واقعاً شورای نگهبان جناحی است، پس این تفاوت ترکیب مجلس‌ شورای اسلامی و جریان‌های ریاست جمهوری چیست؟

 

وی ادامه داد: اکثریت قاطع در مجلس شورای اسلامی در برخی سال‌ها اصولگرایان و در برخی دوره‌ها اصلاح طلبان بودند پس کسی نمی‌تواند بگوید روی کارآمدن روحانی و یا احمدی نژاد نشانه جناح‌گرایی شورای نگهبان است.

 

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در پاسخ به این سئوال که آیا دولت در مسائل فرهنگی توانسته است ورود خوبی داشته باشد یا خیر، خاطرنشان کرد: متاسفانه دولت در مباحث فرهنگی در طول سال گذشته بسیار ضعیف عمل کرده است و در برخی مواقع واقعاً بد رفتار می‌کند.

 

حبیبی ادامه داد: به عنوان مثال این سخن روحانی که ما تقسیم بندی هنرمندان به ارزشی و غیرارزشی را نداریم، در کجا می‌شود جای داد؟ آیا می‌توان هنرمند ارزشی و غیرارزشی نداشت.

 

وی با انتقاد از این حرف با بیان اینکه ما به این سخن روحانی اعتراض کردیم، گفت: ما دو روز پس از این اظهارنظر عجیب روحانی به وی اعتراض کردیم و گفتیم آیا می‌شود چنین تقسیم بندی داشت و شما پاسخ شهید آوینی را در قیامت در برابر این سئوال چه خواهید داد،؟ آیا اگر شهید آوینی از شما بپرسد من آوینی و هنرپیشگان فاسد هالیوودی آیا در یک سطح قرار داریم شما چه جوابی به او خواهید داد؟

 

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در پایان با بیان اینکه دولت مواضع مناسبی در بحث فرهنگی در کشور نگرفت و در برخی جاها بسیار بد رفتار کرد، گفت: دولت در طول یک سال گذشته در خصوص فرهنگ نه تنها نتوانست جهادی رفتار کند؛ بلکه در برخی مواضع ضعیف و در برخی جاها بسیار بد رفتار کرد.

 

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون