تاریخ خبر: کد خبر: 4161

نامه رهبری به جوانان اروپا و آمریکا به شعر تبدیل می‌شود

دبیر انجمن شعر دفتر تبلیغات خراسان رضوی عنوان کرد: شاعران طلاب در انجمن شعر دفتر تبلیغات خراسان رضوی در نظر دارند نامه رهبری به جوانان اروپا و آمریکای شمالی را به شعر درآورند.

به گزارش قاصدنیوز، حجت الاسلام علی عدالتی، دبیر انجمن شعر دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، امروز 29 بهمن ماه در نشست خبری که در دفتر تبلیغات خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان اروپا و آمریکای شمالی و اهمیت این نامه قرار است، عده ای از طلاب شاعر خراسان رضوی این نامه را به شعر تبدیل کنند.

 

وی با بیان اینکه این اشعار در هفته فرهنگی اشراق در شبهای شعر این هفته خوانده می شود، عنوان کرد: ما در نظر داریم این شعرها را در انتها جمع آوری و ترجمه کرده و در فضای مجازی منتشر کنیم.

 

حجت الاسلام عدالتی ادامه داد: در هفته فرهنگی اشراق شب شعری به مناسبت ایام فاطمیه و شهادت حضرت زهرا(س) برگزار می‌شود که اعضای انجمن شعر دفتر تبلیغات به شعرخوانی در این موضوع می پردازند.

 

دبیر انجمن شعر دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی بیان کرد: در این شب شعر از پنج نفر از شاعران طلبه ای که آثار برجسته‌ای ارائه کنند، تقدیر به عمل می آید.

 

وی با اشاره به کاریکاتور موهن شارلی گفت: ما در دفاع از جریان «من عاشق محمد(ص) هستم» شب شعری را در اعلام عشق به ساحت حضرت محمد(ص) برگزار می‌کنیم که این شب شعر نیز در راستای هفته فرهنگی حوزه با حضور حوزویان برگزار می شود.

 

حجت الاسلام عدالتی به برگزاری 15 جلسه از جلسات شعرخوانی، نقد شعر، ارائه مقالات ادبی و اشاره کرد و یادآور شد: این انجمن حدود 30 عضو دارد که همگی طلبه هستند .

 

وی با بیان اینکه در کنار شب شعرهایی که برگزار می شود آثار آماده به چاپ به صورت نمایشگاهی در جریان شب شعر طلاب و شعر پیشکسوتان به نمایش در می آید، گفت: در حاشیه این همایش محمدعلی صفری و نعمت‌الله منصوریان که دارای تالیفات بسیاری هستند، تجلیل خواهند شد.

 

منبع: ایکنا

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون