تاریخ خبر: کد خبر: 3286

جریان تحجر دوشادوش جریان وهابیت به اسلام ضربه می‌زند

امام جمعه مشهد گفت:‌ در حال حاضر جریان داخلی تحجر دوشادوش خارجی وهابیت به ما ضربه می‌زند و هم‌اکنون تمام کفر و استکبار جمع شده‌اند تا پیامبر و ائمه اطهار نادیده شمرده شوند.

جریان تحجر دوشادوش جریان وهابیت به اسلام ضربه می‌زند

به گزارش قاصد نیوز،  آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی امشب در گردهمایی روحانیون و ائمه جماعات مساجد خراسان رضوی که در محل حسینیه امام رضا(ع) برگزار شده بود اظهار کرد: دشمن به جایی رسیده که با زور حریف ما نمی‌شود و به همین دلیل با فتنه و تزویر به سراغ اسلام و تشیع آمده است.

 

وی با بیان اینکه دشمن در حرکت اول براندازی شیعه را خواستار است تصریح کرد: بعضی‌ها در مساجد در عرصه تحجر قدم می‌زنند که این موضوع فاجعه است.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری بی‌تفاوتی برخی از ائمه جماعات را به موضوعات مهم مختلف فاجعه برشمرد و عنوان کرد: جریان‌هایی را دشمن می‌سازند که در قالب روحانی فعالیت می‌کنند و یک عده هم نان‌خور دشمن شده‌اند و جولان‌های خاصی را انجام می‌دهند.

 

وی با اشاره به بصیرت بالای مردم در مواجهه با این جریان‌ها اضافه کرد: در زمان غیبت امام زمان(عج) هیچ نظامی به جز نظام متکی به ولایت فقیه به خوبی نمی‌تواند جامعه را اداره کند و در این زمینه رهبری معظم انقلاب هم بهترین گزینه برای رهبری است.

 

آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به یک نظرسنجی در اجلاسیه چند دوره قبل مجلس خبرگان رهبری افزود: در سال شصت و هشت 63 درصد از اعضای مجلس خبرگان به رهبری آیت‌الله خامنه‌ای رای دادند اما می‌بینیم که هم‌اکنون 100 درصد نمایندگان مجلس خبرگان رهبری ولایت ایشان را منحصر به فرد می‌دانند.

 

وی با بیان اینکه از نظام جمهوری اسلامی ایران نظامی جامع‌تر، بهتر و کامل‌تر وجود ندارد تاکید کرد: یکی از برکات انقلاب اسلامی این است که ماهیت روحانیت در جامعه عوض شده است.

 

امام جمعه مشهد انقلاب اسلامی را باعث برقراری قسط در جامعه عنوان کرد و گفت: قسط عبارت است از یک فرهنگ حاکم بر جامعه و یک جریان مسلط در مدیریت جامعه که همه چیز در جای خود قرار گیرد و افراد از تمام بهره‌هایی را که از تمامی موضوعات وجود دارد به یک نسبت استفاده کنند.

 

وی عدم برتری طبقاتی را از نمونه‌های دیگر قسط عنوان کرد و گفت:‌ در همین راستا و با ایجاد قسط در جامعه عفت و امنیت اجرا شده و جریان‌های هوس‌باز حدود انسانی را مورد هدف خود قرار نمی‌دهد.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری بدترین مسجد را، مسجدی دانست که تنها فرایض دینی در آن انجام می‌شود و مسائل مربوط به قسط و جامعه‌سازی در آن خبری نیست گفت:‌ پیش‌نماز و هیئت امنا این مساجد نیز بدترین پیش‌نمازان و هیئت امناها هستند.

 

وی با بیان اینکه مساجد براساس نص صریح قرآن سنگرهای جامعه هستند عنوان کرد:‌ در همین راستا باید پیش‌نمازان مساجد نیز به تمامی وجوه اجتماعی خود قائل باشند و ماموریت خود را به درستی انجام دهند.

منبع : فارس

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون