تاریخ خبر: کد خبر: 2364

آیا در این دولت کودتای فرهنگی شده است؟ / آوازخوانی زنان در حضور مردان!

نامه شدیداللحن بسیج دانشجویی 40 دانشگاه کشور پیرامون کنسرت مختلط

به جنابعالی و مسوولین فرهنگی دولت، و همچنین کمیسیون فرهنگی مجلس اخطار جدی می دهیم که در صورت عدم اصلاح وضعیت موجود، به انتشار بیانیه اکتفا نکرده و گام های بعدی را از طریق مجاری نظارتی و چارچوب های پیش بینی شده ی قانونی برخواهیم داشت.

نامه شدیداللحن بسیج دانشجویی 40 دانشگاه کشور پیرامون کنسرت مختلط

به گزارش «قاصدنیوز»، در ادامه پروژه فتح سنگر به سنگر ارزشهای فرهنگی جامعه اسلامی توسط جریانی خاص که سپر خود را رویکردهای فرهنگی دولت یازدهم می دانند، رسانه ها خبر از برگزاری کنسرت آوازخوانی زنان در حضور مردان نامحرم در قزوین می دهند. این اقدام که زمینه های آن چندی است توسط برخی این افراد معلوم الحال ایجاد شده و در سایه غفلت یا همراهی برخی مسئولان فرهنگی دولت روز به روز شکل جدیدتری به خود می گیرد، واکنش بسیج دانشجویی 40دانشگاه کشور را در پی داشت. این تشکل های دانشجویی در نامه ای ضمن ابراز تاسف از  این اقدام، به وزیر ارشاد، مسئولین فرهنگی دولت و مجلس اخطار جدی دادند.

قابل ذکر است رادیو ایران در گزارشی به بررسی ابعاد این کنسرت مختلط پرداخت:

دانلود

متن  نامه 40بسیج دانشجویی دانشگاه های کشور بدین شرح است:


 

بسم ربّ الشّهداء و الصّدیقین


اینجا تهران است... صدای ما را از رادیو ملی جمهوری اسلامی ایران می شنوید. به گزارش واحد مرکزی خبر، امروز 25 مهرماه سال 63 رزمندگان اسلام در عملیات غرور آفرین عاشورا در منطقه میمک، توانستند صد کیلومتر مربع از خاک مقدس ایران اسلامی را از چنگ دشمن بعثی آزاد کنند... در این عملیات تعدادی از جوانان این مرز و بوم به فیض رفیع شهادت نایل شدند...

سی سال بعد...

اینجا تهران است... صدای ما را از رادیو ایران می شنوید... به گزارش واحد مرکزی خبر، امروز 25 مهرماه سال 93 چهار کنسرت تک خوانی زنان در حضور مردان نامحرم و برای اولین بار به شکل همزمان در بزرگترین تالارهای تهران و همراه با حرکات موزون برگزار گردید...!

 

وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی جناب آقای جنتی

 سلام علیکم؛

جناب آقای وزیر، این جا ایران است. سرزمینی که برای اسلامی ماندن هر وجب آن یک جوان پاک در خون خود غلطیده است. اینجا سرزمین باستانی موحدان تاریخ و مردمی با غیرت از نژاد سلمان فارسی است. مردم این دیار هزار و چهار صد سال است که از جان و جوانانشان می‌گذرند و خونشان بر زمین می ریزد تا پرچم حیا و عفت و دین اسلام همچنان در آسمان ایران در اهتزاز بماند

 

آقای وزیر اینجا ایران است... ایران اسلامی!

نمی دانیم چه بر سر برخی افراد آمده که در سال اقتصاد و فرهنگ، نه فقط در شعار که در رفتار و عمل، فرهنگ اسلامی- ایرانی را از اولویت اول خود خارج کرده و بی فرهنگی و بی‌حیایی را ترویج می کنند. آیا معنی مدیریت جهادی در سال اقتصاد و فرهنگ، حمایت از کنسرت های تکخوانی زنان آوازه خوان و حرکات موزون و رقص باله در حضور مردان است؟! معلوم نیست اگر نام امسال مدیریت جهادی در عرصه فرهنگ نبود چه می کردید؟!

 

جناب وزیر محترم ارشاد اسلامی، با کدامین حکم و اجازه ی شرعی چنین مجوز هایی صادر کرده اید؟ رقص زنان آوازه خوان در پایتخت ایران، مطابق با کدام سرفصل و اولویت فرهنگ این کشور است؟ آقای وزیر، هنوز نگاه مادران به تابوت استخوان های باقی مانده از فرزندانشان تمام نشده است، هنوز اشک چشم دختران و پسرانی که پدرانشان را دادند تا حیا و عفتشان را نگه دارند، خشک نشده است.

 

آقای وزیر! محرم نزدیک است و به یادتان می آوریم که حماسه ی نه دی در ادامه ی عاشوراست،آیا برخی هوس دیدن یک حماسه ی نه دی دیگر در سال اقتصاد و فرهنگ برای به هم پیچیدن طومار فتنه گران فرهنگی را دارند؟

 

ما دانشجویان دانشگاه های ایران اسلامی ضمن ابراز انزجار عمیق از وقایع ضد فرهنگی روزهای اخیر، به جنابعالی و مسوولین فرهنگی دولت، و همچنین کمیسیون فرهنگی مجلس اخطار جدی می دهیم که در صورت عدم اصلاح وضعیت موجود، به انتشار بیانیه اکتفا نکرده و گام های بعدی را از طریق مجاری نظارتی و چارچوب های پیش بینی شده ی قانونی برخواهیم داشت.

 

از ریاست محترم جمهوری نیز انتظار می رود تا صبر و تحمل ملت مسلمان و غیرتمند ایران تمام نشده، هرچه سریع تر در اصلاح امور فرهنگی و زدودن شائبه ی «ترویج بی عفتی» از دامان دولت محترم، اقدام کنند تا دولت محترم بتواند در فضایی آرام و به دور از التهاب، به رفع مشکلات و مطالبات واقعی مردم بپردازد.

 

والسلام علی من التبع الهدی

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد

بسیج دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد مشهد

بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز

بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان

بسیج دانشجوی دانشگاه شهید باهنر کرمان

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایران

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج)

بسیج دانشجویی دانشگاه ارومیه

بسیج دانشجویی دانشگاه سیستان و بلوچستان

بسیج دانشجویی دانشگاه یزد

بسیج دانشجویی دانشگاه قم

 بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی قم

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد

بسیج دانشجویی دانشگاه حکیم سبزواری سبزوار

بسیج دانشجویی دانشگاه پردیس فارابی قم

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی همدان

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی قم

بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان خوزستان، پردیس حضرت فاطمه الزهرا (س)

بسیج دانشجویی دانشگاه هنر شیراز

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور قم

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور مشهد

بسیج دانشجویی دانشگاه خیام مشهد

بسیج دانشجویی دانشگاه سجاد مشهد

بسیج دانشجویی دانشگاه امام رضا(ع) مشهد

بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان مشهد

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد سبزوار

بسیج دانشجویی دانشگاه نیشابور

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد نیشابور

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد گناباد

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گناباد

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد قوچان

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد تربت حیدریه

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد تربت جام

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور بروجن

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور طبس

بسیج دانشجویی دانشگاه علمی-کاربردی دادگستری قم

بسیج دانشجویی دانشگاه علمی-کاربردی فرهنگ و هنر قم

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون