تاریخ خبر: کد خبر: 1950

مدال طلا برای دانش‌آموز محجبه ایرانی در چین +تصاویر

پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران توسط دانش‌آموز نوجوان و تنها بانوی کشورمان در المپیک نوجوانان پس از کسب مدال طلا دسته ۶۳ کیلوگرم تکواندو با حجاب اسلامی به اهتزاز درآمد.

به گزارش قاصدنیوز، پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران توسط دانش‌آموز نوجوان و تنها بانوی کشورمان در المپیک نوجوانان پس از کسب مدال طلا دسته ۶۳ کیلوگرم تکواندو با حجاب اسلامی به اهتزاز درآمد.

دومین دوره مسابقات المپیک نوجوانان 2014 به میزبانی کشور چین و در شهر نانجینگ در حال برگزاری است.

یکی از نکات مهم این مسابقات حضور یک بانوی ایرانی در کاروان اعزامی کشورمان به این دوره از رقابت هاست که این دختر نوجوان و دانش‌آموز ایرانی موفق شده است مدال طلای وزن 63 کیلوگرم تکواندو را از آن خود کند.

کیمیا علیزاده این نوجوان شایسته کشورمان پس از تصاحب سکوی نخست وزن 63 کیلوگرم تکواندو با پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران دور افتخار زد.
 

اهتزار پرچم ایران توسط دانش‌آموز محجبه در چین +تصاویر

 

اهتزار پرچم ایران توسط دانش‌آموز محجبه در چین +تصاویر


این کار توسط کمیته بین‌المللی المپیک هم مورد توجه قرار گرفت و تصاویر این حرکت ارزشمند روی سایت این کمیته بین‌المللی نیز قرار گرفت.

اهتزاز پرچم مقدس کشورمان توسط تنها بانوی ایرانی کاروان جمهوری اسلامی ایران در رقابت‌های المپیک و با حجاب کاملاً اسلامی به دیگر ورزشکاران نشان داد که یک بانوی ایرانی می‌تواند با حجاب کامل قهرمان مسابقات المپیک شود.

گفتنی است کیمیا علیزاده پرچم‌دار کاروان کشورمان در مسابقات المپیک نوجوانان است.

 
منبع: فارس

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون