تاریخ خبر: کد خبر: 8743

دو نماینده شورای شهر مشهد عنوان کردند

مرخصی حق قانونی شهردار مشهد است/ استعفای مرتضوی منتفی شد

در طول مدت انخابات معاونان شهردار تمام کارها را انجام می دهند اما خود شهردار پاسخگوی شورای شهر خواهند بود.

مرخصی حق قانونی شهردار مشهد است/ استعفای مرتضوی منتفی شد

 محمد کمال سرویها، رئیس شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به جلسه هماهنگی امروز شورای شهر که با حضور صولت مرتضوی، شهردار مشهد برگزار شده بود، ابراز کرد: شهردار مشهد در این نشست با ارائه گزارش خود به رعایت تمام مرزهای قانونی در گزارش تأکید نموده است

 

وی با اشاره سخنان شهردار مشهد در جلسه امروز شورای شهر تصریح کرد: آقای مرتضوی تاکید کردند که اقدامات سیاسی و انتخاباتی‌شان خلاف قانون نبوده و می‌توانند مدیریت شهری را نیز هماهنگ کنند لذا برای انجام فعالیت‌های سیاسی مرخصی می‌گیرند. 


سرویها متذکر شد: شورای نیز با این درخواست موافقت موافقت خود ا اعلام کرده اند بنابراین شهردار مشهد در کنار کار مدیریت شهری و در ساعات غیر ادارای به فعالیت‌ها انتخاباتی خود می پردازد. 


رئیس شورای اسلامی شهر مشهد تاکید کرد: در طول مدت انخابات معاونان شهردار تمام کارها را انجام می دهند اما خود  شهردار پاسخگوی شورای شهر خواهند بود. 


وی همچنین با بیان اینکه شهردار مشهد برای انجام کارهای انتخاباتی مرخصی چندماه نمی‌گیرد، عنوان کرد: ایشان تنها ممکن است برای انجام برخی امور مرخصی یک روزه بگیرند. 


سرویها بیان کرد: در این جلسه تاکید بر قانون‌مداری شده و ایشان نیز تا کنون فعالیت خلاف قانون انجام نداده اند،  بنابراین مشکلی پیش نخواهد آمد.

 

 محمود عامری‌فرد عضو شورای شهر مشهدمقدس نیز در گفتگویی اظهارکرد: شهردار مشهد مانند تمام شهروندان کشور دارای حق و حقوق قانونی است و حضور شهردار در فعالیت‌های سیاسی نیز اگر از امکانات شهرداری استفاده نکند و در زمان مرخصی بلامانع است؛ ضمن اینکه مرخصی حق قانونی شهردار است برای مثال شهردار سابق نیز از مرخصی برای حج واجب استفاده کرد.

 

عضو شورای شهر مشهد گفت: آقای مرتضوی نیز می‌تواند مانند تمام شهرداران از حقوق قانونی خود استفاده کند؛ مباحث اخیر مطرح شده از سوی برخی از اعضای شورای شهر، موضع تمامی اعضای شورا نبوده و طبیعی است که در نظام شورایی اختلاف نظرات سیاسی نیز وجود داشته باشد.

 

عامری‌فرد بیان کرد: آقای مرتضوی با رای بالایی انتخاب شدند و زمان انتخاب ایشان نیز یکی دو نفر مخالف بودند و همین افراد همچنان سعی می‌کنند مانع شده و به نوعی چوب لای چرخ فعالیت شهرداری قرار ‌دهند و همواره بحث از تحقیق و تفحص و استیضاح می‌کنند.

 

وی با اشاره به اینکه برخی انتقادات در فضای رقابت‌های انتخاباتی  پیش‌رو با هدف  سوءاستفاده از فضای فعلی برای کسب رای در انتخابات آتی شورای شهر است، اظهار داشت: برخی اعضاء منتقد شورا خود نمادی از ابوالمشاغل بوده و صاحب چندین شغل هستند که حتی با وجود این مشاغل این شائبه وجود دارد که آیا این‌ها می‌توانستند عضو شورای شهر شوند یا خیر؟ اینکه آیا اصلاً می‌توانند برای دوره فعلی هم کاندیدا شوند یا خیر؟

 

عامری‌فرد ادامه داد: اصحاب رسانه و افکار عمومی باید از این افراد سئوال کنند که آنان در چند جلسه شورای چهارم شرکت کرده‌اند و یا در کدام یک از جلسات علنی از ابتدا تا انتها حضور داشته‌اند که هم‌اکنون نسبت به مرخصی قانونی شهردار اعتراض می‌کنند؟ برخی اعضا،  افراد کم کار و پرصحبتی هستند که موی دماغ شورا و شهرداری شده‌اند و عظمت کار نیروهای انقلابی و ولایی را همواره زیر سوال می‌برند.

 

وی افزود: فرماندار مشهد نیز که با گرایش سیاسی خاص و در برنامه تلویزیونی به این مسئله ورود پیدا کرده، بهتر است به‌جای آن‌که از جانب افکار عمومی اظهارنظر کند، بگوید چرا برای ورود امثال آقای جهانگیری شائبه‌ای برای آنان به وجود نیامده است؟

 

عضو شورای شهر مشهدمقدس در پایان خاطرنشان کرد: باید در نظر داشت که امروز در جلسه غیرعلنی شورای شهر مشهد، اکثریت اعضاء تصمیم‌گیری برای مرخصی شهردار را به ریاست شورا تفویض کردند تا در زمان لازم ایشان به آقای شهردار مرخصی دهد و خلاف فضاسازی بدخواهان بحث استعفا و یا تعیین قائم مقام شهردار منتفی است و آقای مرتضوی با قدرت به کار خود ادامه می‌دهد.

 

منبع: تسنیم

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون