تاریخ خبر: کد خبر: 8597

در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مشهد عنوان شد

هشدار آیت الله علم‌الهدی به روحانی به سبب سخنان نسنجیده او در مقابل بیانات رهبری

در مجمعی که در تالار رازی تشکیل‌شده به‌عنوان مجمع سلامت، باز همین بزرگوار آمدند صحبت کرده‌اند که در آن دولت خرابکاری‌هایی که می‌شد نمی‌گذاشتند انتقاد کنیم، می‌گفتند تضعیف دولت است، الآن که آن دولت رفته، باز نمی‌گذارند ما انتقاد کنیم، می‌گویند رها کنید دولت را خودتان کار کنید، این‌طور دهان به دهان رهبری گذاشتن؟ این‌طور ایستادن؟ همه عظمتی که مردم برای این نظام و مسؤولین قائل‌اند، به گل روی رهبری است.

هشدار آیت الله علم‌الهدی به روحانی به سبب سخنان نسنجیده او در مقابل بیانات رهبری

به گزارش «قاصدنیوز»، آیت‌الله علم‌الهدی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته مشهد سخنانی ایراد کردند که اهم آن در ادامه خواهد آمد:

 

*امروز مصادف است با شب سالگرد رحلت جان‌گداز یک ذخیره ارزشمند انقلاب در این سامان، مرحوم آیت‌الله طبسی، خادم با اخلاص باصداقت عتبه مقدسه امام هشتم (علیه‌السلام) که در مدت سی سال، هم از مدیریت روحانیت اسلامی به دنیا نمادی نشان داد و هم در توسعه این آستانه مقدسه در این شکوه و عظمتی که مشاهده می‌کنید به‌عنوان یک عامل اصلی و قطعی بود.

 

*بنده تشکر می‌کنم از برادران و خواهرانی که در روز گذشته در اقامه شعائر عزاداری مادر مظلومه علی بن موسی‌الرضا (علیه‌السلام)، در این راهپیمایی با عظمت باشکوه از میدان شهدا تا حرم مطهر شرکت کردند.

 

* برادران و خواهران، دشمنان علی (علیه‌السلام) و دشمنان پیغمبر (صلوات‌الله‌علیه) روی کره زمین به این نتیجه رسیده‌اند که اگر بنا شد این نظام همین‌طور با اقتدار بماند، توسعه پیدا کند، نقطه محوری این نظام هم ولایتی در مظهر ولایت علی باشد، تمام قدرت‌های استکباری خاکستر می‌شوند و تمام اقتدارهای مادی از بین می‌رود پس باید کاری کرد یا مردم را از این اشک‌ها و عشق‌ها و ولایتمداری‌ها جدا کرد، یا ستون خیمه این نظام که در چهره یک رهبر از تبار صدیقه اطهر علیها سلام نمایان شده، این را باید ساقط کرد.

 

*دشمن برای غلبه بر نظام اسلامی نمی‌تواند از راه جنگ موفق شود. دشمن به این جمع‌بندی رسیده، این هم با جنگ نمی‌شود، این هم با سربازگیری، لشکرکشی، خمپاره، موشک و توپ و حتی بمب اتم هم نمی‌شود، باید کاری کرد که مردم را جدا کرد لذا درصدد این هستند که جامعه را دوقطبی کنند.

 

*دشمن برای از بین بردن نظام اسلامی درصدد دوقطبی کردن این نظام است. یک‌قطب جامعه همه لائیک‌ها، همه لامذهب‌ها، همه بی‌دین‌ها، همه ضدانقلاب‌ها، همه ضد ولایت‌ها دست‌به‌دست هم بدهند و بشوند یک اردو در مقابل این جمع اشک‌بار که روز سوم ماه جمادی‌الثانی که زیر پرده اشکشان حمایت از این رهبری در این نظام است، در مقابل این‌ها بایستند و دشمن درصدد این دارد برمی‌آید و دنبال این توطئه است.

 

*برخی مسؤولان با سخنان خود، به تحقق دوقطبی کردن جامعه کمک می‌کنند. این را می‌خواهد ایجاد کند که یک اردوکشی از لائیک بی‌دین در داخل کشور ما راه بیندازد، در مقابل این جمعیت تبار زهرا و علی که این‌ها به دنبال رهبری راه افتادند، این کار را می‌خواهد بکند و آنی که باعث گلایه ما هست، این است که بعضی از عزیزان و مسؤولین ما چرا حرف‌هایشان را نگاه نمی‌کنند، چرا به مطالبشان توجه نمی‌کنند، واقعاً بناست به خرمن دشمن این‌ها باد بوزانند و بناست این خواسته نابکارانه دشمن را کمک کنند؟

 

*مقام معظم رهبری در افطاری ماه رمضان امسالی که مسؤولین در محضرشان بودند و هیأت دولت در خدمت ایشان بودند، در زمانی که تبلیغات ریاست جمهوری آمریکا بود و ترامپ به‌عنوان نامزد ریاست جمهوری آمریکا گفته بود که «من اگر به ریاست جمهوری برسم، برجام را پاره خواهم کرد»، مقام معظم رهبری هم فرمودند «ما نقض برجام نمی‌کنیم اما اگر آنان نقض کنند و برجام را پاره کنند، ما برجام را آتش می‌زنیم». 

 

* یکی از عزیزان مسؤول ما در روز شنبه گذشته در یک سخنرانی‌اش می‌گوید «برخی فکر کرده‌اند یک منقل آتش درست‌شده که برجام و تعهدات را بیندازند داخلش و آتش بزنند»، این حرف از یک مسؤول این نظام در مقابل اظهارات مقام معظم رهبری که ستون خیمه این نظام است چه معنا دارد!؟

 

*مقام معظم رهبری در ملاقات با مردم آذربایجان که هفته قبل بود فرمودند «بعضی‌ها دست‌وپا می‌کنند برای این‌که مردم را از جنگ بترسانند و به‌عنوان تهدید جنگ، مردم به فکر جنگ بیفتند و از این‌طرف مردم را به فکر جنگ بیندازند، دغدغه جنگ در مردم به وجود بیاورند و بیایند و به ما ضربه بزنند درحالی‌که مسئله جنگ مطرح نیست»؛ برادران، خواهران، اگر استکبار جهانی بداند امروز صبح می‌تواند جنگ را شروع کند، به ظهر نخواهد انداخت، این‌ها ناتوان‌اند، این‌ها عاجزند، بدبخت‌اند، کجا جنگ؟ مردم را از جنگ بترسانند که مردم دغدغه جنگ پیدا کنند.

 

*جنگ ما در اقتصاد است، جنگ ما در مقاومت در برابر تحریم‌هاست، جنگی در کار نیست، از این‌طرف رهبری این را بفرمایند و از آن‌طرف هم آن آقای عزیز بزرگوار ما در همان سخنرانی‌اش می‌گوید «اگر برحام نبود و منشور هفت سازمان ملل درباره ما اجرا می‌شد، تا به امروز منشور هفت سازمان ملل درباره هیچ کشوری نشده مگر این‌که او را به جنگ رسانده‌اند و نظامش را براندازی کرده‌اند»، این حرف به فاصله دو روز در مقابل حرف رهبری؟

 

*چند سال پیش از مقام معظم رهبری استفتاء شد که معنای التزام عملی به ولایت‌فقیه چیست؟ در استفتائات مقام معظم رهبری این مسئله هست، ایشان جواب دادند «ولایت‌فقیه، ولایت ائمه اطهار و ولایت رسول‌الله است، التزام عملی به ولایت‌فقیه این است که اگر ولی‌فقیه و ولی امر دستوری داد، اطلاعت کنند و اگر اطاعت نکردند، منافی با التزام عملی است.

 

* التزام به «ولایت‌فقیه» جزء شرایط اصلی مسؤولیت در موقعیت‌های ممتاز کشور است. مسئله التزام به ولایت‌فقیه در قانون اساسی ما جزء شرایط مسؤولین ممتاز درجه‌یک کشور است، آن‌وقت درباره نظر ولایت‌فقیه این حرف را بزنند؟

 

*مقام معظم رهبری هفته گذشته در درس خارج فقهشان فرمودند نسبت به همدردی با مردم خوزستان که مشکلات مردم خوزستان را از نظر گردوخاک و آب و برق حل کنید، این درست نیست که به گردن گذشتگان بیندازید و بگویید این‌ها کوتاهی کرده‌اند و خرابکاری کرده‌اند، الآن شما آمده‌اید مسؤولیت مملکت را به دست گرفته‌اید، مشکل مردم را حل کنید، اگر شما مشکل مملکت را حل نکنید، آیندگان هم مشکلات را به گردن شما خواهند انداخت.

 

*در مجمعی که در تالار رازی تشکیل‌شده به‌عنوان مجمع سلامت، باز همین بزرگوار آمدند صحبت کرده‌اند که در آن دولت خرابکاری‌هایی که می‌شد نمی‌گذاشتند انتقاد کنیم، می‌گفتند تضعیف دولت است، الآن که آن دولت رفته، باز نمی‌گذارند ما انتقاد کنیم، می‌گویند رها کنید دولت را خودتان کار کنید، این‌طور دهان به دهان رهبری گذاشتن؟ این‌طور ایستادن؟ همه عظمتی که مردم برای این نظام و مسؤولین قائل‌اند، به گل روی رهبری است. 

 

*کی آقا گفتند رها کنید؟ مگر گفتند رها کنید؟ معاون اول دولت گذشته را گرفته‌اند و در زندان انداختند. چی را رها کنید؟ گفتند شما بیایید مشکل را حل کنید، اگر می‌گویید آنان خراب کرده‌اند، به‌صرف گفتن این موضوع تمام نمی‌شود، بیایید مشکل را شما حل کنید، نگفتند رها کنید و رها هم نکردند، معاون اول دولت گذشته الآن در زندان است، چی را رها کردند؟ چیزی را رها نکردند.

 

*امیدواریم این عزیزان ما در حرف‌هایی که می‌زنند متوجه لوازمش نباشند و از بی‌توجهی گفته باشند اما اگر خدایی نکرده این حرف‌ها را می‌زنند که بیایند یک قشر لائیک ضد رهبری و ضد ولایت را به دنبال خود راه بیندازند و اردوکشی انتخابات بکنند، این خیانت به خون شهدا است، خیانت به صدیقه اطهر است و ان‌شاءالله عزیزان ما این‌طور نیستند که در این صدد بربیایند، لابد متوجه نبودند که سخنانشان چه وسایل و لوازمی دارد.

 

*ایستادن این‌گونه مقابل رهبری، خطر تحقق ایده نجس العین و ناپاک دشمن را دارد، دشمن این ایده ناپاک خود را در توطئه و فتنه دوقطبی سازی این مردم بخواهد اجرا کند و ان‌شاءالله امیدواریم که ذات مقدس پروردگار به عزیزان مسؤول ما که با همه وجود دارند در مدیریت این نظام زحمت می‌کشند، کنند که به کجا برمی‌گردد. یک بصیرت کامل در تمام مشغله‌های فکری و اشتغالاتی که دارند عنایت کنند که با بصیرت حرف بزنند.

کلمات کلیدی

  • 0 0

    مواضع حجت الاسلام راجی امام جماعت مسجد امام رضا دانشگاه فردوسی در حضور جمع کثیری از اساتید و دانشجویان در مورد مصوبه نجومی مجلس

  • 0 0

    @khatekhoon

ارسال نظر

تریبون