تاریخ خبر: کد خبر: 6785

ماجرای گریه زارعی پس از تصویب طرح چه بود؟+عکس

گفته می شود دلیل اصلی ناراحتی زارعی به جلسه شب گذشته و به بی توجهی به توافقات آن باز می گردد.

به گزارش قاصدنیوز، کانال خبری رجانیوز در تلگرام نوشت: پس از تصویب جزئیات طرح اجرای برجام علی اصغر زارعی نماینده مردم تهران، درحالیکه نسبت به روند تصویب جزئیات طرح برجام انتقاد داشت شروع به اشک ریختن کرد و جمعی از نمایندگان اطراف وی حضور یافتند. اما ماجرا به همین جا ختم نشد و زارعی که اوضاع مساعدی نداشت به اورژانس مستقر در مجلس منتقل شد تا تحت نظارت پزشکان قرار بگیرد. جمعی از نمایندگان هم به عیادت وی رفتند.
 
گفته می شود دلیل اصلی ناراحتی زارعی به جلسه شب گذشته و به بی توجهی به توافقات آن باز می گردد. براساس این گزارش دیشب جلسه ای با حضور علیرضا زاکانی و علی اصغر زارعی اعضای فراکسیون اصولگرایان، کاظم جلالی و علاءالدین بروجردی اعضای فراکسیون رهروان و علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی برگزار شد، تا جزئیات طرح اجرای برجام مورد بررسی قرار گرفته و با تعامل اعضای جلسه پیشنهادات برای تغییر درجزییات مورد بررسی و تفاهم قرار گیرد تا در جلسه امروز به تصویب برسد. 
اما برخلاف تفاهم صورت گرفته، امروز علی لاریجانی اجازه طرح پیشنهادات توافق شده و سایر نظرات را نمی دهد و عملا طرح اولیه به تصویب می رسد.
 
 
 
لاریجانی تفاهم فراکسیون رهروان،اصولگرایان و شمخانی را زیرپا گذاشت

 علی‌اصغر زارعی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به جلسه شب گذشته فراکسیون اصولگرایان و رهروان با دبیر شورای عالی امنیت ملی، گفت: در این جلسه آقایان زارعی، زاکانی، جلالی و بروجردی و شمخانی حضور داشتیم.

نماینده مردم تهران در خصوص تفاهمات دو فراکسیون در جلسه مشترک برای بررسی طرح برجام در جلسه علنی روز سه‌شنبه گفت: در این جلسه مقرر شد اصلاحاتی در طرح برجام انجام شود که در بند ۱ قسمتی از این اصلاحات اعمال نشد.

وی با بیان اینکه تفاهم این بود که شاکله طرح حفظ شود، گفت: همچنین توافق کردیم که جلسه علنی روز سه‌شنبه برای بررسی طرح برجام در چارچوب آیین‌نامه داخلی مجلس اداره شود و پیشنهادات مهم و اصلی که حدود ۶ پیشنهاد بود بررسی شود، اما متاسفانه در جلسه امروز رئیس مجلس اجازه بررسی پیشنهادات را نداد و طرح مهم برجام در کمتر از یک‌ربع به تصویب رسید.

زارعی تصریح کرد: تفاهم ما این بود که آیین‌نامه مجلس در بررسی طرح برجام به صورت کامل رعایت شده و هیات رئیسه اجازه دهد پیشنهادات و نظرات نمایندگان بررسی شود.

وی تاکید کرد: آنچه موجب تعجب و تاسف من شد این بود که بدون اعتنا به پیشنهادات نمایندگان به این بهانه که تعداد پیشنهادات زیاد است آقایان در کمتر از ۱۵ دقیقه ماده واحده طرح برجام را به رای گذاشتند، ما چنین انتظاری نداشتیم و چنین توافقی نکردیم.

عضو هیات رئیسه فراکسیون اصولگرایان با تاکید بر اینکه این اقدام هیات رئیسه مجلس خلاف آیین‌نامه بود، گفت: چطور طرحی با این اهمیت در کمتر از ۱۵ دقیقه به تصویب رسید، اما مجلس برای طرح‌های کم‌اهمیت‌تر شاید روزها وقت می‌گذارد.

وی اظهار داشت: ریاست مجلس باید اجازه می‌داد کل جلسه امروز به بررسی و استماع پیشنهادات نمایندگان اختصاص یابد؛ هر چند که پیشنهادات رای نمی‌آورد.

زارعی در پایان با اشاره به اعتراضش به رویه اداره جلسه امروز گفت: اقدام رئیس مجلس موجب تاسف و اعتراض من شد.

 
 
منبع: مهر

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون