تاریخ خبر: کد خبر: 6737

پدرخوانده از کجا خط می‌گیرد؟

حمایت تلویحی اکبر هاشمی از گروهک‌های تروریستی وحشی در سوریه

بمباران مواضع تروریست ها توسط جنگنده ای روسی نه تنها صدای اعتراض حامیان اصلی تروریست ها از جمله مقامات آمریکایی ، صهیونیستی، ترک و سعودی را در آورده است بلکه برخی از چهره های داخلی نیز از اقدام روس ها در تقویت ارتش سوریه و مبارزه با تروریست ها انتقاد کردند.

حمایت تلویحی اکبر هاشمی از گروهک‌های تروریستی وحشی در سوریه
به گزارش قاصدنیوز به نقل از رجا، اکبر هاشمی رفسنجانی که تجربه هم نوایی با مقامات صهیوینستی و آمریکایی درباره موضوع سوریه را دارد در اظهارنظری از حملات روس ها علیه مواضع تروریست های تکفیری انتقاد کرد. 
 
سایت اطلاع رسانی هاشمی رفسنجانی با انتشار مطلبی با عنوان «انتقاد هاشمی ازحمله روسیه به سوریه» به نقل از وی نوشت: 
 
ائتلاف غربی‌ها می‌گوید جنگنده‌های ما برای مبارزه با داعش شش هزار سورتی پرواز داشتند و روسیه می‌گوید نیروی هوایی ما برای مبارزه با گروه‌های تروریستی در سوریه ۱۰۰ سورتی پرواز داشته‌اند، اما هیچ‌کدام نمی‌گویند نتیجه این همه اقدامات نظامی شما چیست و چرا متوجه نمی‌شوید که مذاکره سیاسی بهتر از بمباران مناطق مختلف است که البته در این آتش‌سوزی‌ها مردم فقیر و بی‌پناه بیشتر از همه آسیب می‌بینند؟!!
هاشمی در حالی هم راستا با کشورهای حامی تروریست ها از هدف قرار گرفتن مواضع تروریست های تکفیری در سوریه انتقاد کرده است که پیش از این نسبت به بمباران بی هدف و نمایشی هواپیماهای آمریکایی واکنشی نشان نداده بود. 
 
بر اساس آمار منتشر شده در ٢٠ حمله هوایی اول جنگنده های روس در ساعات اول ورود روسیه به آسمان سوریه، ٨٤ مسلح به هلاکت رسیدند در حالیکه در یک سال حمله هوایی ائتلاف آمریکایی و ٦٦٠٠ حمله هوایی تنها ١١٥ کشته از مسلحین ثبت شده است. همین آمار به خوبی دلیل مخالفت ها به بمباران مواضع تروریست ها توسط روسیه را نشان می دهد با این حال همراه شدن  هاشمی با سیاست های رژیم صهوینستی ، آمریکا و دیگر کشورهای حامی تروریست ها موضع گیری وی در محکومیت بشار اسد به علت استفاده از گازهای شیمیایی را در اذهان زنده می کند. 
 
شهریور ماه ۱۳۹۲ بود که پس از پیشروی ارتش سوریه در غوطیه شرقی دمشق که به ثبیت امنیت پایتت سوریه منجر می شد تروریست ها خبر از استفاده گاز کلر از سوی نظامیان بشار اسد دادند. خبری که بلافاصله با استقبال کشورهای غربی وحامی تروریست ها مواجه شد و این موضوع بهانه ای شده بود برای حمله نظامی این دست کشورها علیه سوریه.
 
در آن زمان دولت سوریه با ارائه اسنادی که بعدها مورد تایید سازمان ملل نیز قرار گرفت تروریست ها را مسئول استفاده از گازهای شیمیایی علیه مردم سوریه عنوان کرد. شواهد و مدارک رسانه های مستقل نیز نشان می داد ادعای حمله شمیایی ارتش سوریه علیه مخالفان حربه ای برای جلوگیری ارتش سوریه در پاکسازی منطقه غوطیه شرقی دمشق و یکسره کردن کار بشار اسد با حمله نظامی به این کشور است. 
 
با این حال هاشمی رفسنجانی هم نوا با مقامات صهیونیست و آمریکایی گفته بود: مردم سوریه در این ۲سال آسیب‌های فراوانی دیده‌اند، زندان‌ها مالامال از مردم است و دیگر ورزشگاه‌ها را بدل به زندان کرده‌اند، بیش از ۱۰۰ هزار نفر کشته و میلیون‌ها آواره وضعیت اسفبار سوریه را بیش از پیش نمایان می‌کند.مردم از طرف حکومت خودشان مورد حمله شیمیایی واقع شده‌اند و حالا هم باید منتظر حمله خارجی‌ها باشند.
 
آنزمان برخی کارشناسان این دست از اظهارات هاشمی رفسنجانی را به خاطر خوشایند مقامات آمریکایی و سعودی تفسیر کردند به ویژه آنکه دولت یازدهم چند هفته ای روی کار امده بود و هاشمی با این نوع اظهارات می خواست این پیام را به غرب مخابره کند که سیاست خارجی دولت جدید با قبل از آن متفاوت است. 
 
هر چند به علت واکنش گسترده مردم و رسانه ها و علی رغم انتشار فایل صوتی اظهارات هاشمی علیه بشار اسد وی مجبور شد اظهارات خود را تکذیب کند با این حال او همچنان از منتقدان سیاست نظام جمهوری اسلامی در قبال سوریه مبنی بر حمایت ازرژیم قانونی بشار اسد، احترام به حق تعیین سرنوشت برای سوری ها و مبارزه با تروریست ها به حساب می آید.

 

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون