تاریخ خبر: کد خبر: 3588

محاکمه سران فتنه در سال88 پیراهن عثمان برای یک فتنه جدید می‌شد

ریمی قدوسی با تأکید بر این که فتنه یک دعوای سیاسی و جنگ قدرت نبود بلکه اصل قضیه، مبارزه علیه اسلام ناب است، گفت: فتنه88 بخشی از یک توطئه جهانی اما زمینه های آن داخلی بود و توسط خواص فراهم شد.

محاکمه سران فتنه در سال88 پیراهن عثمان برای یک فتنه جدید می‌شد

به گزارش قاصدنیوز، جواد کریمی قدوسی، نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی شب گذشته در همایشی که به مناسبت گرامیداشت حماسه 9 دی در حسینیه ثامن الائمه مشهد برگزار شد، گفت: حماسه 9 دی در برابر کودتای براندازی سال 88 خلق شد و رمز بزرگداشت آن نیز جلوگیری از تکرار فتنه است.

 

وی افزود: همچنان که هر ساله با بزرگداشت قیام عاشورا و تبیین درس ها و عبرت های آن درصدد جلوگیری از تکرار عاشورایی دیگر هستیم، در مورد فتنه نیز همین گونه است.

 

یادآوری فتنه 88 برای جلوگیری از تکرار آن است

کریمی قدوسی اضافه کرد: تأکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر جلوگیری از فراموشی فتنه88 نیز بر همین اصل مبتنی است که اگر فراموش شود، چند سال دیگر عوامل فتنه به عنوان یک مدعی وطلبکار بازمی گردند و با کسانی که آن زمان با آن ها مقابله کردند، برخورد می کنند.

 

ریشه های فتنه از نگاه رهبر معظم انقلاب

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تأکید بر این که همه ما برای دفاع از ارزش ها و هزینه کردن در راه ارزش ها وظیفه داریم، افزود: رهبر معظم انقلاب بهترین مفسّر فتنه هستند و باید ریشه های فتنه را در کلام ایشان جستجو کرد؛ چنان که امیرمؤمنان علی(ع) بهترین مفسّر فتنه زمان خود بودند.

 

گرایش به مال دنیا

وی با اشاره به روایتی از نبی مکرم اسلام که خطاب به امیرمؤمنان علی(ع) می فرمایند: « پس از من امت به مال دنیا روی می آورند و همین مال آنان را دچار فتنه خواهد کرد تا جایی که مقابل تو می ایستند»، اظهار کرد: ریشه فتنه88 نیز این بود که عده ای پس از رحلت امام خمینی(ره) به ثروت اندوزی پرداخته و برای حفظ این ثروت های بادآورده به این نتیجه رسیدند که باید از پشتوانه قدرت هم برخوردار باشند تا مورد مؤاخذه قرار نگیرند وبهترین راهکار کسب قدرت را در ایجاد حزب دیدند.

 

کریمی قدوسی افزود: در پی این تصمیم، حزب قبیله ای کارگزاران با پول بیت المال راه اندازی شد که آیت الله خامنه ای در مقام رییس جمهور وقت، در هیأت دولت صراحتا این اقدام و عضویت وزرا و مسؤولان اجرایی در آن را محکوم کردند.

 

نماینده مشهد در مجلس، گسترش این کانون های قدرت و ثروت را در اثر نفس سیری ناپذیر افراد دانست و تصریح کرد: اگر نفس ساخته نشده باشد و انسان به قدرت برسد، دچار غرور شده و سرکش و دیکتاتور می شود

وی ادامه داد: این که امام خمینی(ره) با آن جایگاه والا و شخصیت جامع، سالم مانده و همواره به خدمتگزاری و بسیجی بودن خود افتخار می کردند، به دلیل خودساختگی ایشان بود که سبب می شد مردم به صورت فطری از ایشان اطاعت کنند.

 

کریمی قدوسی خاطرنشان کرد: مسؤولان جمهوری اسلامی نیز باید از این جنس باشند در غیر این صورت دچار فتنه خواهند شد؛ به گونه ای که در جریان فساد 3هزار میلیاردی، عده ای حتی طرح به مجلس آوردند و تصویب کردند تا بر اساس آن، اختلاس، قانونی جلوه کند.

 

فتنه 88 رقابت اسلام ناب با اسلام امریکایی بود

وی با تأکید بر این که فتنه یک دعوای سیاسی و جنگ قدرت نبود بلکه اصل قضیه، مبارزه علیه اسلام ناب است، گفت: هر که برای خدمت به نظام روی کار آمده، حق ندارد تا وقتی لباس خدمت به تن دارد به فکر ثروت اندوزی و تجارت باشد.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار کرد: کانون های قدرت و ثروت در گام بعد تا جایی پیش رفتند که احساس کردند بدون پشتوانه خارجی نمی توانند باقی بمانند لذا برای همراه کردن قدرت های منطقه با خود تلاش کرده و حتی با ناتو برای حمله نظامی پیمان بستند.

 

کریمی قدوسی با بیان این که شاهرگ دنیا در دست جمهوری اسلامی است واستکبار می داند که حضور قدرتمند نظام اسلامی، به زودی بساط او را از منطقه و دنیا برمی چیند، دفع توطئه سقوط سامرا با سوء استفاده از جلب توجهات امت اسلام به تجمع عظیم اربعین را نمونه ای از اقتدار و هشیاری جمهوری اسلامی عنوان کرد.

 

وی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در ماه نخست شکل گیری فتنه در دیدار با برخی مسؤولان فرمودند: «این یک فتنه است و 30 سال است که وجود دارد و خلق الساعه نیست... و می خواهد نظام اسلامی را به زانو درآورد... یک رکن مهم این جریان در خارج کشور است که افراد داخل هم توسط آن مرکزیت مدیریت می شوند».

 

غفلت از ریشه های فتنه است/ واکنش در قبال فساد و انحراف، نشانه سلامت و بیداری جامعه است

 نماینده مردم مشهد در مجلس گفت: بنابراین، فتنه88 بخشی از یک توطئه جهانی اما زمینه های آن داخلی بوده و توسط خواص( و نه مردم) فراهم شد چرا که آن ها تصور می کردند مردم چشم بسته هر چه بگویند به دنبالشان می روند در حالی مردم با بصیرت از آنان برائت جستند و مانند زمان امیرمؤمنان علی(ع) نبود که مردم با سران فتنه تحت هر شرایطی همراهی کنند.

 

کریمی قدوسی با اشاره به جبران ضایعه فتنه88 با حضور حماسی مردم در 9 دی، ادامه داد: این که جامعه فورا در قبال فساد و انحراف، واکنش یا نگرانی نشان می دهد نشانه سلامت و بیداری بدنه نظام و انقلاب است.

 

وی، غفلت را از دیگر ریشه های فتنه عنوان و اظهار کرد: برخی سران فتنه بودند و برخی ناآگاهانه و از روی غفلت وارد آن شدند اما ضرر این غفلت به اندازه خیانت بود.

 

وی با بیان این که غبارپراکنی در فضای سیاسی، برترین هنر فتنه گران است تا بصیرت مردم را بگیرند، افزود: از این رو رهبر معظم انقلاب فرمودند پس از فرونشستن غبارها و به مرور، عمق فتنه تبیین شود.

 

محاکمه سران فتنه در سال 88 پیراهن عثمان برای ایجاد یک فتنه جدید می شد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در خصوص علت عدم محاکمه سران فتنه، یادآور شد: اگر آن روز سران فتنه محاکمه می شدند، به دلیل این که هنوز عمق فاجعه برای بسیاری روشن نبود، این مسأله را پیراهن عثمان کرده و فتنه ای دیگر به راه می انداختند چنان که باوجود حصر خانگی(ونه اعدام)، اینگونه سرو صدا به راه انداختند.

 

کریمی قدوسی با تأکید براین که مقابله با فتنه صبر و حوصله می خواهد، گفت: دشمن حداقل از 15 سال پیش برای فتنه برنامه ریزی کرده بود و کودتای یک شبه نبود که یک شبه بتوان آثار آن را جمع کرد؛ چند سال بعد که قلم های بسته رون شود تازه خواهیم فهمید چه خطر بزرگی در فتنه نظام و امت اسلام را تهدید می کرد. برای پیشگیری از این گونه حوادث، مردم همواره باید بر عملکرد مسؤولان نظارت داشته و از آنان مطالبه کنند.

 

عافیت طلبی؛ مانع دفاع از حق

وی، عافیت طلبی را از دیگر ریشه های فتنه در نگاه رهبر معظم انقلاب برشمرد و افزود: در فتنه 88 منافع شخصی عده ای مانع اقدام آنان برای در دفاع از حق شد؛ اگر خواص عافیت طلب نبوده و همان روزهای ابتدایی فتنه، حرف های امروز را می زدند فتنه هشت ماه طول نمی کشید.

 

این نماینده مجلس ادامه داد: این که رهبری فرمودند جوانان فتنه را مهار کردند، برای این بود که فتنه از صدر تا ذیل، همه خواص را آزمایش کرد و اغلب خواص در این آزمون مردود شده بودند.

 

کریمی قدوسی خاطرنشان کرد:خواص که اطلاعات بیشتری نسبت به سایر افراد دارند همواره مورد طمع دشمن هستند؛ عباس هم که باشیم دشمن به ما طمع دارد بنابراین تا زمانی که خواص با موضع مشخص وسط میدان باشند دشمن نمی تواند کاری از پیش ببرد زیرا مرزبندی ها روشن است بنابراین خواصی که از انجام این وظیفه کوتاهی کردند، در طولانی شدن فتنه سهم دارند.

 

کسانی که به نظام تهمت زدند صلاحیت نشستن بر کرسی ها را ندارند

وی، اصرار بر بازگشت عناصر فتنه و عادی سازی فتنه را چالش بزرگ مجلس و دولت دانست و افزود: اساس فتنه، نفی آرای مردم و تهمت به نظام بود و افرادی که با حرف، رفتار، تحریک یا هر راهی در القای این مسأله نقش داشتند صلاحیت نشستن بر کرسی های جمهوری اسلامی را ندارند.

 

وی تأکید کرد: مطابق حکم رهبر معظم انقلاب که چه در قالب فتوا و چه به عنوان حکم حکومتی، لازم الاجرا است، صدها نفر که از عناصر فتنه که امروز در مناصب مختلف هستند، صلاحیت ندارند.

 

هوای نفس عامل فتنه انگیزی است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به این فرمایش رهبر مظم انقلاب که وقتی هوای نفس و دنیاطلبی جلوی چشم انسان را بگیرد نمی تواند واقعیت را مشاهده کند، گفت: در فتنه برخی ندیدند و برخی با این که دیدند و تشخیص دادند ولی به خاطر ظلمت نفس، ترتیب اثر ندادند.

 

کریمی قدوسی یادآور شد: کسانی مسؤولیتی در جمهوری اسلامی می پذیرند باید بدانند اگر برای خدمت به انقلاب کم بگذارند در دنیا و آخرت باید پاسخگو باشند.

 

وی افزود: درس بزرگ 9دی 88 این بود که علاج فساد، قیام عمومی و حماسه آفرینی است زیرا هیچ ارتشی نمی تواند به صورت کلاسیک چندین ماه با فتنه مقابله کند.

 

انقلاب اسلامی ایران سرآغاز انقلاب جهانی اسلام است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: این انقلاب با وجود همه مشکلات همچنان در حال گسترش است و روز به روز عزت ملت ایران اوج می گیرد و وعده های خدا یکی پس از دیگری محقق می شود.

 

وی خاطرنشان کرد: تفاوت انقلاب اسلامی با سایر انقلاب ها و تحولات معاصر همان است که امام خمینی(ره) در سال 67 بشارت دادند و فرمودند: «بدانید انقلاب شما به ایران محدود نمی شود و سرآغاز انقلاب جهانی اسلام به پرچمداری حضرت مهدی(عج) خواهد بود».

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون