تاریخ خبر: کد خبر: 3550

کیفرخواست حقوقی دانشجویان مشهدی برای سران فتنه

دانشجویان بسیجی حقوق قضایی قوه قضاییه خراسان رضوی با تنظیم شکواییه‌ای علیه خائنین به نظام و انقلاب و ملت در فتنه 88 از ریاست قوه قضاییه درخواست پیگیری و تسریع در امر و از دادستان کل کشور در مقام مدعی العموم تقاضای برخورد انقلابی و صدور دستورات لازم تا انشاء رای بنفع شاکیان را کرد.

کیفرخواست حقوقی دانشجویان مشهدی برای سران فتنه

به گزارش قاصدنیوز، در متن شکواییه بسیج دانشجویی قوه قضاییه خراسان رضوی به مناسبت گرامیداشت نهم دی ماه آمده است:


جرائم سران فتنه برای رسیدن به قدرت، و نادیده گرفتن حقوق حقه ملت ایران، کار را از بیانیه دادن گذرانده و شکواییه های متعدد را می طلبد....

 


شاكيان: دانشجویان بسیجی حقوق قضایی قوه قضاییه به نمایندگی از ملت سربلند ایران -  فرزند : روح الله

به نشانی:  مشهدمقدس، بزرگراه شهید کلانتری، قرارگاه فرماندهی مدافعان حقوق‏ وکیان ملت شجاع ایران.

مشتكي عنها:  سران فتنه و دیگر افراد منسوب به ایشان، در ارتکاب به جرایم و اغتشاشات سیاه سال 88

به نشانی: تهران، خیابان پاستور،  بین فلسطین و 12 فروردین، بن بست اختر.


موضوع جرم:  مباشرت خروج علیه آزادی ملت، حاکم و حکومت اسلامی ایران، معاونت اخلال در نظم جامعه، ازطریق احراق، تخریب و اتلاف اموال عمومی، معاونت در سلب امنیت و آرامش محلی، ملی، منطقه ای و ایجاد بی ثباتی در کشور، معاونت در تعرض به مال و جان و حیثیت ملت ایران، معاونت در اغتشاش واستفاده از سلاح گرم ( دست ساز کوکتل مولوتف ) و سلاح سرد، معاونت و مباشرت در اردو کشی و تلاش جهت براه اندازی جنگ خیابانی، آشوب، شورش و هرج و مرج در جهت مخالفت با اصول پنجم، صد وده، صد وهفده قانون اساسی و تضعیف و نفی جایگاه مقام ولایت فقیه، معاونت در توهین و هتک حرمت به مقدسات اسلامی، مباشرت و تلاش مستمر درجهت خیانت به اسلام، انقلاب، نظام، امام و رهبری، ملت ایران، براندازی حکومت با کمک منافقین، مباشرت برای سقوط اقتدار ملی و آسیب زدن به حیثیت و
اعتبار بین المللی حکومت اسلامی و... قس علی هذا این موارد از مصادیق محرز و متقن جرم محاربه و افساد فی الارض می‌باشند.


زمان وقوع جرم: از ساعت 10/16 دقیقه تاریخ 23 خردادماه 1388 زمان اعلام نتایج انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری با اصرار بر انجام عمل مجرمانه خویش تا صبح نهم دیماه سال88 .


محل وقوع جرم:  تهران خیابان پاستور و با توجه به اصرار در عمل مجرمانه، دیگر مناطق پایتخت و شهرهای ایران .


مستندات : 1 -  شهادت شهود در دادگاه    . 2 -  کپی بیانیه‌های صادره در جهت فراخوان به اردو کشی خیابانی و اعلام حمایت و ترغیب و تشویق ارازل و اوباش توسط مشتکی عنها در جهت خروج علیه حکومت اسلامی ایران .  3 – تحقیق دادگاه به هر نحو و اشاعه .    4 - ارائه هرگونه سند و مدرک لازم دیگر در جهت اثبات خواسته .


خسارات: خسارت وارده به حقوق حقه ملت ایران، ناشي از عمل مرتكبین، معادل هتک حیثیت جان و مال و شرف ملی هتک حرمت آزادی مردم در انتخاب رئیس جمهور ، اصرار در جهت پایمال نمودن دماء شهداء اسلام از زمان بعثت پیامبر گرامی (ص) تا شهدای انقلاب اسلامی تا نهم دیماه 88، فلذا بدينوسيله مستنداً به ماده 74 و75 قانون آيين دادرسي كيفري، صدور و اجراي قرار تامين خواسته را نيز استدعا دارد. صدور قرار تامين معادل دیه نفس تمام شهداء اسلام و انقلاب اسلامی ایران را مطالبه مي‌نماییم. خواهشمند است مقرر فرمايند معادل مبلغ ياد شده از دماء و نفس مشتكي عنها توقيف شود. ضمناً توجه مقام عالي قضایی را به تعدد جرايم ارتكابي مشتكي عنها جلب نموده و در نظر گرفتن اين موارد را در صدور قرار مورد استدعاست. مدارك و اسناد موضوع خواسته به شرح لایحه پیوست به حضور مبارک تقديم مي‌گردد.

 

 بسمه تعالي

دادستان محترم کل کشور

سلام عليكم


احتراماً ، نظر به اينكه مشتکی عنها بشرح صدر و پیوست دادخواست، مرتكب جرم موضوع شكواييه شده اند، بدينوسيله مستنداً به آیه شریفه 33 / مائده - 39/ انفال -  حکم شرعی فصل ششم از کتاب الحدود اللعمه الدمشقیه شهید اول و ثانی و مواد قانونی 183  و تبصره 3 آن – 186 -187 – 190  بندهای 1 تا 4 – 203 – 208 286  - – 615 - 671 – 675 – 687 - قانون مجازات اسلامی تعيين کیفرخواست و مجازات نامبردگان مورد استدعاست . إِنَّما جَزاءُ الَّذينَ يُحارِبُونَ اللَّهَ وَ رَسُولَهُ وَ يَسْعَوْنَ فِي الْأَرْضِ فَساداً أَنْ يُقَتَّلُوا أَوْ يُصَلَّبُوا أَوْ تُقَطَّعَ أَيْديهِمْ وَ أَرْجُلُهُمْ مِنْ خِلافٍ أَوْ يُنْفَوْا مِنَ الْأَرْضِ ذلِکَ لَهُمْ خِزْيٌ فِي الدُّنْيا وَ لَهُمْ فِي الْآخِرَةِ عَذابٌ عَظيمٌ   کیفر آنها که با خدا و پیامبرش به جنگ برمی خیزند ، و اقدام به فساد در روی زمین می‌کنند، ( و با تهدید اسلحه، به جان و مال و ناموس مردم حمله می‌برند) فقط این است که اعدام شوند یا به دار آویخته گردند یا ( چهار انگشت از ) دست ( راست ) و پای ( چپ ) آنها ، بعکس یکدیگر، بریده شود و یا از سرزمین خود تبعید گردند. این رسوایی آنها در دنیاست و در آخرت ، مجازات عظیمی دارند.


مردم ایران با حضور و مشارکت 85 درصدی خود بزرگ‌ترین سرمایه جمهوری اسلامی، یعنی اعتماد ملت به نظام را به رخ دنیا کشاندند و از این رو جاه طلبان و هوا پرستان و خائنین به ملت، همراه با دشمنان، این پیروزی را بر نتافتند و با ایجاد فتنه و تمرّد و خروج علیه حاکم وحکومت اسلامی با هدف براندازی آن و با عدم پایبندی به راهکارهای قانونی ازسوی مشتکی عنها و تحریک عده ای اوباش باعث گسترده شدن فضای اغتشاش درسطح جامعه و با سخنرانی و اعلام حمایت از ارازل آنها را تحریک وتشویق به آشوب های خیابانی و آتش زدن مساجد، قرآن کریم، اموال عمومی، ایجاد نا امنی، و..... نمودند و در ادامه با صدور بیانیه‌های سریالی برای اردوکشی درکف خیابان‌ها و هدایت این جرایم که بیش از شش ماه بطول انجامید، علی الخصوص معاونت در هلهله وآتش سوزی خیمه ها و آزار عزاداران حسینی و هتک حرمت به مقدسات اسلام و ملت درروز عاشورا آنرا به اوج خود رساندند، که از مصادیق جرم محاربه و مفاسد فی الارض..... می‌باشد.


دانشجویان بسیجی حقوق قضایی قوه قضاییه خراسان رضوی با غیرت دینی و آرمان عدالت خواهی، بدینوسیله علیه خائنین به نظام و انقلاب و ملت طرح شکواییه نموده و از محضر مبارک ریاست قوه قضاییه درخواست پیگیری و تسریع در امر و از دادستان کل کشور در مقام مدعی العموم تقاضای برخورد انقلابی و صدور دستورات لازم تا انشاء رای بنفع شاکیان، مورد استدعاست.

                       

                                                      
 رونوشت:

- خانواده محترم شهدا و ملت بزرگ ایران جهت‌ استحضار
- ریاست محترم جمهور، ریاست محترم مجلس شورای اسلامی، ریاست محترم قوه قضاییه جهت پیگیری
- دانشجویان بسیجی دانشگاه های سراسر کشور جهت پیگیری

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون