تاریخ خبر: کد خبر: 2004

پژمانفر: فعالان فتنه نباید در وزارت ارشاد باشند

به گزارش قاصدنیوز، نصرالله پژمان‌فر، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس به «نسیم» گفت: انتظار داریم پیش از نیاز به احضار معاونت مربوطه و وزیر ارشاد به مجلس، اقدام مقتضی انجام شود / ارشاد نباید پایگاه فتنه‌گران باشد

 

نماینده مردم مشهد در ادامه این گفتگو افزود: ارشاد باید به مسائل مهمی که در عرصه فرهنگ وجود دارد بپردازد، معاونت‌های مختلف ارشاد مسئولیت‌های متفاوتی دارند که یکی از مهمترین آنها معاونت قرآنی است، این معاونت ، باتوجه به تأکیدات رهبری مبنی بر تربیت 10میلیون حافظ قرآن باید در راستای توسعه فرهنگ قرآنی و بالا بردن تدبر و تلاوت قرآن و افزایش حافظان قرآن تلاش کند.

 

رئیس کارگروه هنر و رسانه مجلس یادآور شد: طی چند روز گذشته شاهدیم در وزارت ارشاد و در معاونت قرآنی آن به جای پرداختن به مباحث کاری مشغول فعالیت‌های سیاسی شده‌اند، این اتفاق باعث می‌شود جریان‌های سیاسی کارکردهای سیاسی خود را در ارشاد نهادینه کنند.

 

شاهدیم کسانی که در فتنه 88 بواسطه تخلفات فراوان، توسط کمیته انضباطی از دانشگاه تهران اخراج شدند، مسئولیت‌های مهمی در ارشاد می‌گیرند که موجبات نگرانی اصحاب قرآن و فرهنگ را فراهم کرده است. انتظار داریم وزیر ارشاد هرچه زودتر با این گونه رفتارها برخورد داشته باشند تا زمینه نگرانی بیشتر برای اصحاب قرآنی فراهم نشود. 

ارشاد نباید پایگاه فتنه‌‎گران و کسانی که با اصل نظام و جمهوریت آن زاویه دارند باشد، نباید از افرادی استفاده کرد که امتحان خود را بد پس داده‌اند.

ما حتما نسبت به این موضوع معاون مربوطه و وزیر ارشاد را برای توضیح به مجلس احضار می‌کنیم و انتظار داریم قبل از اینکه کار به اینجا کشیده شود خود وزیر اقدامات لازم را انجام دهد.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون