تاریخ خبر: کد خبر: 1802

رحیم پور: عده ای گفتند نمی توان علیه آمریکا ایستادگی کرد و اسرائیل را به رسمیت نشناخت

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: صهیونیسم سمبل استکبار جهانی و خط مقدم کشورهای استکباری است.

به گزارش قاصدنیوز، حسن رحیم پور ازغدی، چهارشنبه شب در همایش "نابودی اسرائیل نزدیک است" اظهار کرد: صهیونیسم سمبل استکبار جهانی و خط مقدم کشورهای استکباری است و امروز شعارهایی همچون مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل به هم گره خورده است.

 

وی جهاد فرهنگی و در مجموع فعالیت های جهادی را امری مهم دانست و افزود: در سال های جنگ هشت ساله و در مبارزات انقلابی فرزندان این مرز و بوم شاهد رشادت ها و اقدامات جهادی بودیم که در طول تاریخ نظیر ندارد و امروز این حرکت های جهادی به الگویی برای کشورهای منطقه و مردم غزه تبدیل شده است.  

 

صهیونیسم سمبل استکبار جهانی و خط مقدم کشورهای استکباری است

وی ادامه داد: اقدامات جهادی موجب پیروزی مردم غزه و تغییر سرنوشت امت اسلامی شد و این در حالی است که رژیم صهیونیستی گمان نمی کرد که این گونه مفتضحانه شکست خورده و خوار و ذلیل شود.

 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: صهیونیسم سمبل استکبار جهانی و خط مقدم کشورهای استکباری است و امروز شعارهایی همچون مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل به هم گره خورده و نمی توان گفت که همه این شعارها کلیشه ای است زیرا در حال حاضر به عینه می بینیم که سقوط این کشورها نزدیک بوده و در مقابل انقلاب اسلامی علیرغم همه فشارها و تهدیدها قوی تر از گذشته در منطقه به ایفای نقش پرداخته است.   

 

مهاجرت 800 هزار نفر از شهروندان اسرائیلی

رحیم پور ازغدی عنوان کرد: صهیونیست ها و حامیان آن شکننده تر از گذشته شده اند و این رژیم منحوس نیز خود به شکست هایش اعتراف کرده طوری که یکی از وزرای اسرائیل اعلام کرد که در نبرد 50 روزه حدود 800 هزار نفر از شهروندان آنان مهاجرت کرده اند و در تاریخ برای نخستین بار این اتفاق برای صهیونیست ها روی می دهد.

 

وی یادآور شد: به اذعان دوست و دشمن بدون پشتیبانی و حمایت نظام اسلامی شکست اسرائیل امکان پذیر نبود و در جنگ غزه حدود یک ششم جمعیت از اسرائیل مهاجرت کردند و به اعتراف شبکه 10 رژیم صهیونیستی  بیش از 30 درصد از شهروندان این رژیم اعلام کردند که اسرائیل دیگر جای ماندن نیست.

 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: "کسینجر" یکی از افرادی است که 45 سال جزو تئورسین های آمریکایی بوده و به جمهوری خواه و دموکرات مشورت داده و توانست میان چین و شوروی شکاف ایجاد کرده و چین را به آمریکا نزدیک کند؛ این فرد سیاستمدار در مقاله ای نوشت ایران امپراطوری بزرگ با جوهره ایدئولوژیک شیعه تشکیل داده و امروز به عنوان مرکز انرژی، استراتژی و تعیین تکلیف جهان شناخته می شود.

 

ظهور قدرت های جدید

وی با تاکید بر اینکه ایران از مرزهای هند تا شمال آفریقا قدرت اول جهان است، افزود: میت رامنی هم که یکی از سیاستمداران جمهوری خواه آمریکا و رقیب اوباما است عنوان کرده؛ قدرت های قرن 18 و 19 مانند انگلیس و فرانسه رو به زوال هستند و قدرت های جدیدی همچون ایران، چین و روسیه ظهور کرده اند.

 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بیان کرد: روسیه بزرگترین کشور جهان و چین دارای بیشترین جمعیت است و در مقابل ایران اسلامی نه بزرگترین کشور جهان و نه دارای بیشترین جمعیت است اما ایدئولوژی انقلابی دارد و در حال حاضر دشمنان درجه یک نظام اسلامی می گویند این نظام به رغم همه تهدیدات و فشارها قدرت برتر منطقه بوده و در آینده ای نزدیک به ابرقدرت منطقه تبدیل خواهد شد.

 

رحیم پور ازغدی تاکید کرد: امام راحل 30 سال پیش ایمان داشت که جمهوری اسلامی می تواند در مقابل بدخواهان و دشمنان خود بایستد و در حقیقت همان طور هم شد و روزی که ایشان عنوان کرد باید اسرائیل از بین برود کسی باور نمی کرد امروز این اتفاق در حال وقوع باشد.

 

وی گفت: در زمانی که امام خمینی (ره) حرف از نابودی اسرائیل زدند، عده ای بیان کردند نمی توان علیه آمریکا ایستادگی کرد و اسرائیل را به رسمیت نشناخت بنابراین اصرار داشتند که مسئله اسرائیل و فلسطین مربوط به اعراب است و به ما ربطی ندارد اما امام فرمودند مسئله اسرائیل مسئله فلسطینی ها نیست بلکه موضوع قبله اول مسلمین بوده و متعلق به جهان اسلام است.

 

جمهوری اسلامی؛ قوی ترین پایگاه ضد صهیونیسم

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار کرد: زمانی صهیونیست ها طرحی ارائه دادند پیرامون این موضوع که ایران و ترکیه دو نقطه مهم کشورهای مسلمانان هستند که ارتباط اسرائیل را باید با این دو کشور آغاز کرد زیرا این کشورها می توانند دروازه خروج اسرائیل از انزوا باشند، این طرح در حالی ارائه شد که غربی ها، قوی ترین پایگاه خود در منطقه را ایران و اسرائیل می دانستند و آمریکایی ها هم اعتقاد داشتند هرجا در منطقه دچار مشکل شویم می توانیم از طریق این دو کشور اهداف خود را به پیش ببریم.

 

وی یادآور شد: آمریکایی ها حتی حاضر بودند بین ایران و اسرائیل، ایران را انتخاب کنند اما این نظام با بهره گیری از رهنمودهای امام راحل به قوی ترین پایگاه ضد صهیونیسم تبدیل شد.

 

به گفته وی در حال حاضر از فلسطین برای آموزش چریکی به ایران می آیند و در حقیقت فرماندهی عملیات غزه از ایران شکل گرفت و این امر موجب شد تا صهیونیست ها شکست بخورند.

 

پای تمام کشورهای عربی روی پوست خربزه است

رحیم پور ازغدی با اعلام اینکه امروز پای تمام کشورهای عربی روی پوست خربزه است، افزود: امروز اسرائیل می خواهد کشورهای عربی را در اختیار خود بگیرد بنابراین در چنین شرایطی باید از جهاد فلسطینی حمایت و نقشه های رژیم صهیونیستی را نقش برآب کرد، بدون تردید اسرائیل نمی تواند جلوی اراده مسلمین بایستد.  

 

وی تصریح کرد: فلسطین مسئله اسلام است و این کشور خط مقاومت کشورهای اسلامی بوده و همه مسلمانان جهان باید با وحدت و جهاد کمک کنند تا به دوران عزت اسلام  بازگردیم.

 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه در شرایط  فعلی دنیا و تمام ساختارهای ایدئولوژیکی جهان به نقطه ذوب رسیده است، گفت: در حال حاضر اغلب حکومت ها آماده سقوط هستند و بعید نیست که در آینده ای تعداد زیادی حکومت باهم سرنگون شوند.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون