تاریخ خبر: کد خبر: 8181

پایان سه روز خلوت عاشقانه با معبود/

افزایش 22 درصدی معتکفین در خراسان رضوی

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی از افزایش 22 درصدی معتکفین در این استان خبر داد.

افزایش 22 درصدی معتکفین در خراسان رضوی

به گزارش «قاصدنیوز» حجت الاسلام سید محمود مرویان حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار داشت: در سال جاری حداقل 66837 نفر معتکف برادر و خواهر از گروه‌های مختلف دانشجویان، دانش آموزان، طلاب، بانوان خانه دار، بازاریان و... در 713 مسجد به سه شبانه روز اعتکاف معنوی و عبادت و بندگی پرداختند، که این آمار 22 درصد افزایش معتکفین و 11 درصد افزایش مساجد را نشان می‌دهد.

 

مرویان حسینی گفت: در مشهد مقدس 102 مسجد شهری، 80 مسجد روستایی بالغ بر بیش از 21 هزار و 250 نفر معتکف شدند که از این تعداد بیش از 1500 نفر دانشجویان و 1200 نفر دانش آموزان بودند.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی افزود: افزایش آمار اعتکاف نشانگر علاقمندی عموم مردم به ویژه جوانان به معنویت خواهی و ارتباط با خداوند بزرگ و ارزش های اسلامی است.

 

رئیس ستاد اعتکاف خراسان رضوی افزود: این آمار در حالی است که ستاد اعتکاف نسبت به سال گذشته حساسیت بیشتری در صدور مجوّز برای مساجد و لزوم تأمین شرایط مناسب برای اعتکاف را به خرج داده است و هزاران نفر معتکف علاقمند به اعتکاف در مسجد گوهرشاد به واسطه بازسازی این مسجد، از توفیق اعتکاف در اماکن متبرکه حرم مطهر رضوی محروم و در دیگر مساجد سطح شهر ساماندهی شدند.

 

منبع: تسنیم

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون