تاریخ خبر: کد خبر: 7457

آیت‌الله غرویان درگذشت

ایشان از نظر علم، فقاهت، جهاد، تقوا و خصوصیات مجاهدتی مورد شناخت مردم نیشابور هستند.اخلاص کم‌نظیری در عمر امام جمعه سابق نیشابور تجلی داشته که هیچ‌گاه تغییرات سیاسی و اجتماعی، شخصیت ایشان را تغییر نداده است.

 آیت‌الله غرویان درگذشت

به گزارش «قاصدنیوز»، آیت الله عبدالجواد غرویان امام جمعه سابق نیشابور و از شاگردان شاخص آیت الله میلانی پس از مدت‌ها تحمل بیماری در بیمارستان 22 بهمن این شهرستان به دیدار حق شتافت.

 

آیت الله علم الهدی درباره این این عالم مجاهد که سابقه نمایندگى مجلس خبرگان رهبرى در دوره اوّل و دوم از استان خراسان را در کارنامه دارد، می گوید: زمانی که آیت‌الله غرویان از طلاب برجسته مدرسه میرزاجعفر بودند، بنده طلبه بودم و ایشان مریدان جوان زیادی داشتند. غرویان از طلاب  برجسته حوزه میرزاجعفر در مشهد بودند و در علوم تحصیلی به میرزا جوادآقا تهرانی مراجعه می‌کردند و از شاخص‌ترین شاگردان مرحوم آیت‌الله میلانی بودند.

 

وی در ادامه افزود: ایشان از نظر علم، فقاهت، جهاد، تقوا و خصوصیات مجاهدتی مورد شناخت مردم نیشابور هستند.اخلاص کم‌نظیری در عمر امام جمعه سابق نیشابور تجلی داشته که هیچ‌گاه تغییرات سیاسی و اجتماعی، شخصیت ایشان را تغییر نداده است.در یک پهنه ۵۰ ساله حتی سابقه بی‌تقوایی ضعیف در سراسر عمر عالم ربانی وجود نداشته است و شخصیت فقاهی بزرگی دارند.

 

این عالم ربانی 33 سال امام جمعه این شهرستان بوده است. وی دارای 6 جلد کتاب تالیفی از جمله جلوه‌های ربانی، جلوه‌های قرآنی، ذره خاکی، انسان متعالی، از خاک تا افلاک و چشمه حیات بوده است.

 

تشییع جنازه آیت‌الله غرویان جمعه هفته جاری برگزار می‌شود.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون