تاریخ خبر: کد خبر: 6870

پیگیری ها برای حل مشکل سپرده گذاران ادامه دارد؛

اخبار استاندار از «پدیده» و «میزان»

استاندار خراسان رضوی گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته انتظار می‌رود اقدامات اجرایی برای حل مشکلات سپرده‌گذاران، کارکنان و سهام‌داران میزان از ابتدای ماه آینده آغاز شود.

اخبار استاندار از «پدیده» و «میزان»

به گزارش قاصدنیوز، علیرضا رشیدیان با حضور در اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: به‌منظور حل مشکلات سپرده‌گذاران موسسه منحل‌شده میزان روز گذشته جلسه‌ای با حضور استانداران استان‌های خراسان شمالی و جنوبی در مشهد برگزار شد.

 

وی افزود: در این جلسه راهکارهای متعددی که منجر به استیفای حقوق سپرده‌گذاران، کارکنان و سهام‌داران در سریع‌ترین زمان ممکن می‌شود، مورد بررسی قرار گرفت.استاندار گفت: سه بانک و موسسه مالی و اعتباری برای ورود به این موضوع اعلام آمادگی کردند که در نهایت راهکار اجرایی و همکاری یک بانک و موسسه مالی و اعتباری، مورد توافق قرار گرفت.

 

رشیدیان خاطر‌نشان کرد: با توجه به اهمیت موضوع مقرر شد استانداران خراسان، آخرین نظرات و موارد را برای تسریع در روند حل مشکل به بانک مرکزی ارائه کنند تا در این خصوص تصمیم نهایی اتخاذ شود. وی ضمن قدردانی از تلاش‌های وزرای کشور و اقتصاد و ستاد تدبیر استان در حل این چالش، تاکید کرد: بانک و موسسه یادشده از هم‌اکنون اقدامات اجرایی خود را برای نحوه پرداخت مطالبات سهام‌داران، پوشش حداکثری کارکنان موسسه منحل‌شده میزان و تعیین تکلیف سهام‌داران، آغاز کرده‌اند.همچنین وی درباره شرکت پدیده گفت: به دلیل اختلاف نظر بین مدیران شرکت پدیده و کارشناسان دادگستری برای تعیین قیمت آنچه از مایملک این شرکت که قرار بوده به نقدینگی تبدیل شود؛ حواله های سهامدارانی که مقرر شده بود از تاریخ ٢۵ شهریور ماه به بعد وصول شود به مشکل خورد.استاندار گفت: شرکت پدیده به‌منظور رفع این مشکل یا باید با قیمت کارشناسی دادگستری که براساس شاخص‌هایی تعیین شده توافق کند یا سرمایه‌گذاری را جذب کند که بتواند از این طریق وجوه مردم را پرداخت کند. رشیدیان تاکید کرد: هر‌گونه اقدام عمرانی باید براساس مجوزهای قانونی و پس از تملک قطعی، اخذ موافقت اصولی، پایان کار صورت پذیرد و در نهایت بعد از صدور سند و حسابرسی نسبت به عرضه آن در بورس و فرابورس اقدام شود. وی خاطر‌نشان کرد: کارگروهی تحت نظارت دادستان و دستگاه‌های نظارتی، مسئولیت نظارت بر روند اقدامات اجرایی شرکت پدیده را برعهده دارد.استاندار با بیان اینکه این شرکت مراحل قانونی اجرا را در زمانی که شروع به فعالیت کرده‌اند طی نکرده‌اند، گفت: به‌منظور رفع مشکل مردم به بازبینی طرح و تدوین نقشه راه اقدام شد.

 

همچنین سخن‌گوی کمیسیون اصل‌٩٠ مجلس از برگزاری جلسه کمیسیون اقتصادی با حضور مسئولان بانک مرکزی خبر داد و گفت: با درخواست اعضا مقرر شد تا سرمایه‌گذار قبلی پدیده شاندیز منحل شده و پیشنهادات سه نفر خریدار جدید بررسی شود.افضلی‌فرد افزود: پس از بررسی پیشنهادات با مصوبه شورای پول و اعتبار، پدیده واگذار می‌شود اما به‌رغم پیگیری مسئولان تاکنون این اقدام انجام نشده و باید در کمترین فرصت زمینه این امر فراهم شود.

 

منبع: شهرآرا

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون