تاریخ خبر: کد خبر: 6750

کلاس اقتصادمقاومتی در «زنگ کار»/

اختتامیه جشنواره خاطره نویسی با حضور علی مسعودی برگزار می شود

به گزارش «قاصدنیوز»، مدیر فرهنگ سرای انقلاب اسلامی از برگزاری مراحل انتهایی جشنواره خاطره نویسی «زنگ کار» با موضوع کار در تابستان،  ویژه مدارس پسرانه حاشیه شهر مشهد خبرداد.  

 

حسن سلطانی با اعلام این خبر گفت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه در دهه پیشرفت و عدالت هستیم و با هدف ترویج فرهنگ کار و تلاش در جامعه  اقتصاد مقاومتی در بین کودکان و نوجوانان این جشنواره را برگزار کردیم.

 

وی گفت: پرهیز از تنبلی و مصرفگرایی، اهمیت توجه به کار در ایام تابستان، تقویت مدیریت اقتصادی دانشآموزان، تقویت خلاقیت و نویسندگی و ... بخشی از اهداف ما در جشنواره «زنگ کار» است.

 

سلطانی با بیان اینکه در راستای برگزاری این جشنواره به دنبال شناسایی استعدادهای هنری نیز هستیم، افزود: متاسفانه بسیاری از دانش آموزان پسر پس از اتمام دوران تحصیلی خود بعد از مدتها شغلی انتخاب میکنند که هیچ گونه ربطی با مدرک تحصیلی آنها ندارد. با برگزاری چنین جشنوارههایی میتوانیم، به دانش آموزان آموزش دهیم که فصل تابستان بهترین زمان برای جمع آوری تجربه برای کار و کشف استعدادهای خود در این زمینه است.

 

سلطانی تصریح کرد: جمعآوری خاطرات کار در تابستان دانشآموزان از اول تا ۱۵ مهرماه در سطح مدارس راهنمایی و دبیرستان پسرانه حاشیه شهر مشهد انجامگرفتهاست و بیش از  50 مدرسه در این جشنواره شرکت کردهاند.

 

سلطانی با اشاره به ایده نمایش طنز دانشآموزان از خاطرات کار خود در تابستان  افزود: استقبال دانشآموزان و مدارس از این طرح بسیار قابل توجه بود و تعدادی از دانشآموزان مطرح کردند که میخواهند خاطرات خود را به صورت استندآپ کمدی برای دیگران اجرا کنند.

 

وی ادامه داد: در همین راستا، برنامه اجرای طنز از خاطرات توسط دانشآموزان در سه مرحله انجام میشود . گام اول در مدارس و در حضور دیگر دانش‌آموزان و مسئولین مدرسه و همچنین کارشناسان فرهنگسرا. در این مرحله از هر 5 نفر در هر مدرسه، یک نفر میتواند به مرحله بعدی راه یابد.

 

سلطانی با بیان اینکه مرحله نیمهنهایی اجرای طنز خاطرات کار در تابستان در فرهنگسرای انقلاب و با حضور خانوادهها و جمعی از هنرمندان مشهدی برگزار میشود، افزود: منتخبین مرحله دوم به قسمت نهایی مسابقات راه مییابند که با حضور علی مشهدی، کمدین مطرح کشورمان برگزار میگردد.

 

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون