تاریخ خبر: کد خبر: 5845

نخستین اردوی آموزشی جهان اسلام و مشهد ۲۰۱۷ در مشهد پایان یافت

نخستین اردوی آموزشی جهان اسلام با هدف تبیین سیاست‌های گفتمان‌سازی در راستای معرفی چهره اسلام و با عنوان «مشهد جهانی، تشکل‌های جهانی» روز گذشته در مشهد به کار خود پایان داد.

نخستین اردوی آموزشی جهان اسلام و مشهد ۲۰۱۷ در مشهد پایان یافت

به گزارش «قاصدنیوز» نخستین اردوی آموزشی جهان اسلام و مشهد 2017 از سری برنامه‌های مشهد جهانی و تشکل‌های جهانی دوم مردادماه در اردوگاه دشت بهشت مشهد به کار خود پایان داد.

 

عدالت‌خواهی؛ اولین مبحث مورد توجه در جامعه اسلامی

علی کمیلی، عضو شورای مرکزی اتحادیه بین‌المللی امت واحده در این جلسه عنوان کرد: عدالت‌خواهی، اولین مبحثی است که در جامعه اسلامی به خصوص شیعه باید مورد توجه قرار گیرد زیرا در انقلاب اسلامی ایران مسئولان و قشر مذهبی کمتر به آن توجه داشته‌اند.

 

کمیلی با بیان اینکه آمریکا می‌داند ما حافظه تاریخی خوبی نداریم و فراموش می‌کنیم چقدر از مردم ما به دست آن‌ها کشته شدند، ابراز کرد: این موضوع که چرا این حد منفعل هستیم، باعث شده یک گروه چند نفره تشکیل دهیم تا بتوانیم در مسائل بین‌المللی نقش‌آفرینی کنیم.

 

در ادامه این جلسه حجت‌الاسلام حمیدرضا غریب‌رضا، مدیر مؤسسه گفت‌وگوی دینی قم بیان کرد: به شکل طبیعی رسانه‌های غربی به ایران، شیعه و اسلام‌هراسی می‌پردازند و دین، مذهب و اندیشه‌های نظام را با رسانه‌های خود مورد هجمه قرار می‌دهند.

 

جنگ 30 ساله دشمن علیه ایران با تاکتیک‌های فرهنگی

وی با بیان اینکه بیش از 30 سال است که دشمن با تاکتیک‌های فرهنگی متنوع و دقیق، جنگ نرم و روانی علیه ایران را انداخته است، ابراز کرد: ما در این جنگ روانی علیه ایران به دنبال آن هستیم تا ارتباط بیشتری با جهان داشته باشیم و از این ظرفیت به وجود آمده حداکثر بهره را ببریم.

 

مدیر مؤسسه گفت‌وگوی دینی قم با اشاره به اینکه کشورهای غربی از ایران یک غول هفت سر برای مردم ساخته‌اند، افزود: رسانه‌های غربی به شدت در تلاش هستند تا فعالان فرهنگی، احزاب و توده‌های مردمی به سمت خط فکری جمهوری اسلامی نروند.

 

چراغ سبز رسانه‌های غربی‌ به ایران

حجت‌الاسلام غریب‌رضا ادامه داد: هجمه‌های غربی‌ها علیه ایران‌هراسی و شیعه‌هراسی کمرنگ شده به طوری که می‌بینیم بی بی سی که تا دیروز علیه رهبر معظم انقلاب فیلم می‌ساخت، امروز فیلمی در مدح ایشان ساخته است البته این چراغ سبز غربی‌ها برای بده بستان با ایران است.

 

وی ابراز کرد: طبق صحبت‌های رهبر معظم انقلاب نتیجه مذاکرات هر چیزی که باشد، تفکر استکبارستیزی ما از بین نخواهد رفت و در هر دو صورت به استکبارستیزی ادامه خواهیم داد.

 

بر اساس این گزارش، نخستین اردوی آموزشی جهان اسلام و مشهد 2017 با حضور  150 نفر از فعالان فرهنگی، دانشجویان و طلاب استان از اول مردادماه در مشهد آغاز شد، در این اردوی آموزشی که با حضور تشکل‌ها و فعالان فرهنگی در عرصه جهان اسلام برگزار شد، نمایندگانی از حزب الله لبنان، عراق و یمن حضور دارند.

 

معرفی دو موسسه کشوری که در عرصه بین‌المللی فعالیت دارند و اتحادیه امت واحده از جمله برنامه‌های درنظر گرفته شده برای این اردوی آموزشی بود.

 

یادآور می‌شود، در این اردوی آموزشی بحث جهان اسلام و موضوعات مختلفی همچون حوزه مقاومت و آخرین تحولات سوریه و یمن ارائه شد؛ همچنین ارتباط زنده اینترنتی با نماینده حماس و غزه از جمله برنامه‌های درنظرگرفته شده برای این اردو به شمار می‌رفت.

 

منبع: ایکنا

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون