تاریخ خبر: کد خبر: 5455

حمایت از فعالیت‌های قرآنی تشکل‌های فرهنگی سطح شهر مشهد

در آستانه ماه مبارک رمضان سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد از تشکیل دبیرخانه ستاد ماه مبارک رمضان به منظور بررسی و حمایت از فعالیت های قرآنی تشکل های فرهنگی در شهر مشهد خبر داد.

حمایت از فعالیت‌های قرآنی تشکل‌های فرهنگی سطح شهر مشهد

به گزارش قاصدنیوز، دبیرخانه ستاد ماه مبارک رمضان با برنامه هایی چون «در محضر نور» با محتوای آموزش روخوانی، روان خوانی قرآن کریم با اعزام استاد برای 150 برنامه، «محافل قرآنی» با محتوای تجوید و قرائت با اعزام قاری برای 70 محفل انس با قرآن و «عصر قرآن» با محتوای تفسیر و تدبر در قرآن کریم با اعزام استاد برای 600 جلسه تفسیر از تشکل های قرآنی حمایت خواهد نمود.

 

 این ستاد با محوریت حمایت از فعالیت های قرآنی مسجدی، محلی و خانگی اهدافی چون حرکت به سمت شهر قرآنی، افزایش روح دیانت و اخلاق اسلامی در پایتخت معنوی ایران،گسترش فرهنگ ایثار و انفاق و گذشت در فرصت معنوی ماه خدا، تلاش در مسیر ایجاد فضای اوقات فراغت پرنشاط و معنوی، فراهم آوردن زمینه های مشارکت فعال افراد و مجموعه های مردمی در تبلیغ و ترویج فرهنگ قرآنی و همچنین فرهنگ سازی و جریان سازی در خصوص مطالبات و دغدغه های قرآنی امام و رهبری را دنبال می نماید.

 

دبیرخانه ستاد ماه مبارک رمضان همچنین از طرح هایی بامحتوای قرآنی و با اولویت موضوعی نگاه های اعتقادی و بندگی خدا، سبک زندگی قرآنی، فرهنگ مقاومت، فرهنگ اخوت، وحدت، همدلی و همراهی و همچنین فرهنگ احسان و مستضعف نوازی و دستگیری از نیازمندان و مظلومان در هر قالب اجرایی اعم از مسابقه کتاب خوانی ، جشنواره ، همایش ، جشن ، کارگاه و... حمایت به عمل می آورد .

 

جشنواره بزرگ قرآنی؛

از دیگر برنامه های دبیرخانه ستاد ماه مبارک رمضان می توان به برگزاری جشنواره با محوریت حمایت و مشارکت، اعزام استاد و یا مربی، ارزیابی و نظارت و برگزاری اختتامیه و معرفی برترین ها در بخش های مختلف اشاره نمود.

 

لازم به ذکر است، سرفصل ها و میزان حمایت یا مشارکت با نظر نهایی کمیته داوری جشنواره متشکل از نمایندگان سازمان تبلیغات اسلامی، اداره کل اوقاف وامورخیریه و جامعه قاریان ارائه خواهد.

 

مهلت ارسال طرح ها تا جمعه 29/3/94 خواهد بود و داوری طرح ها ازشنبه 30 خرداد تا دوشنبه اول تیرماه ادامه خواهد داشت.

 

گفتنی است نتایج این فراخوان از سه شنبه 2/4/94 تا پنج شنبه4/4/94 اعلام خواهد شد و نحوه حمایت پس از مشخص شدن نوع و میزان به صورت حضوری به نمایندگان تشکل ها اعلام می شود.

 

جهت کسب اطلاع بیشتر می توانید با شماره 37429228 تماس حاصل نمایید و فرم های خود را پس از تکمیل به آدرس الکترونیکی  mahekhoda1394@gmail.com ارسال فرمایید.

 

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی سازمان فرهنگی تفر یحی شهرداری مشهد

 

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون