تاریخ خبر: کد خبر: 5163

معاون فرهنگی دانشگاه فردوسی نشست هسته‌ای را لغو کرد

نشست«بررسی فنی و تخصصی لوزان» با حضور دکتر آقامیری، عضو هیات علمی دانشکده مهندسی هسته‌ای دانشگاه شهید بهشتی که قرار بود امروز در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شود با مخالفت معاون فرهنگی این دانشگاه لغو شد.

معاون فرهنگی دانشگاه فردوسی نشست هسته‌ای را لغو کرد

به گزارش قاصدنیوز، نشست«بررسی فنی و تخصصی لوزان» با حضور دکتر آقامیری، عضو هیات علمی دانشکده مهندسی هسته‌ای دانشگاه شهید بهشتی که قرار بود امروز در دانشکده مهندسی فردوسی برگزار شود با مخالفت معاون فرهنگی دانشگاه لغو شد.

 

مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد در خصوص دلایل لغو این برنامه گفت: مسئولین دانشگاه به ما گفتند که نمی‌شود این برنامه یک سخنرانی یک طرفه باشد و این در حالی است که طبق آئین نامه کرسی‌های آزاد اندیشی برنامه ما به صورت سخنرانی همراه با پرسش و پاسخ دانشجویی بود.

 

وی به اعمال سلیقه مسئولان دانشگاه در برگزاری برنامه‌های تشکل‌های دانشجویی اشاره و خاطرنشان کرد: اعمال سلیقه‌های شخصی در برگزاری برنامه‌های فرهنگی و سیاسی دانشگاه بسیار عجیب است؛ چطور می‌شود برای یک برنامه علمی با حضور دکتر آقامیری دانشگاه مجوز برگزاری ندهد؛ اما در 16 آذر 93 شاهد بودیم که اطهری در کنار اصغرزاده در دانشکده علوم اداری دانشگاه سخنرانی کرد ولی کسی جلوی این کار را نگرفت. این استاندارد دوگانه چیست که از طرف معاون فرهنگی دانشگاه اعمال می‌شود؟

 

محمدپور به بیان آیین‌نامه برگزاری کرسی های آزاداندیشی در دانشگاه پرداخت و گفت: در آیین‌نامه کرسی های آزاداندیشی سه نوع کرسی مناظره، نقد و بررسی و سخنرانی همراه با پرسش و پاسخ و پاسخ به شبهات اشاره شده است، ما به معاون فرهنگی اعلام کردیم که برنامه ما از نوع سوم کرسی‌های آزاد اندیشی است؛ اما آنان با تفسیر به رای گفتند که منظور ما از کرسی پاسخ به شبهات، شبهات دینی است! و این در حالی است که در آیین نامه جایی پاسخگویی به شبهات را تنها شبهات دینی عنوان نکرده است.

 

این فعال دانشجویی گفت: ما سؤالی از معاون فرهنگی دانشگاه پرسیدیم که هنوز به آن پاسخ ندادند و آن این است که چطور دانشگاه به سخنران یک تشکل دانشجویی که می‌خواهد سخنرانی علمی کند اجازه ورود ندهد؛ اما در کنفرانس ملی جامعه‌شناسی که استانداری و مسئولان دانشگاه نیز مطلع بودند، بهشتی، یک عنصر فتنه‌88 به راحتی وارد دانشگاه می‌شود؟

 

منبع: خبرگزاری دانشجو

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون