تاریخ خبر: کد خبر: 4451

شهردار مشهد: با تمام قدرت در مقابل «کوه خواری» ایستاده‌ایم

با تمام قدرت پای مطالبات رهبری پیرامون جلوگیری از زمین‌خواری و کوه‌خواری ایستاده‌ایم و همانطور که اطلاع دارید، پروژه‌های بزرگ و متعددی را در این زمینه متوقف کردیم و اجازه صدور پروانه ساخت در محدوده ارتفاعات جنوبی شهر را نیز نمی‌دهیم.

شهردار مشهد: با تمام قدرت در مقابل «کوه خواری» ایستاده‌ایم

به گزارش قاصدنیوز، سید صولت مرتضوی ظهر امروز در نشست خبری تصریح کرد: دولت در حوزه قطار شهری به تعهدات خود عمل کرده ولی در سایر پروژه‌های عملیاتی از جمله "یارانه بلیت" کمتر از 10 درصد به تعهدات عمل شده است. در زمینه وعده دولت برای تأمین ناوگان اتوبوسرانی نیز هنوز به جایی نرسیده‌ایم. با وجود تمام دغدغه‌ها، در سال 93 هیچ خاطره بدی از مشهد ندارم و توفیق حل مشکلات مربوط به قطار شهری از خاطرات خوش من است.

 

وی در خصوص علل ریزش بخشی از تونل "خط 2" قطار شهری مشهد نیز گفت: پیمانکار این پروژه، بخش مذکور را به پیمانکار دیگری سپرده بوده و بر اثر سهل انگاری در بستن داربست حادثه رخ داده است.

 

شهردار مشهد درباره سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب مبنی بر لزوم جلوگیری از زمین‌خواری و کوه‌خواری در شهرهایی مانند مشهد، تأکید کرد: با تمام قدرت پای مطالبات رهبری پیرامون جلوگیری از زمین‌خواری و کوه‌خواری ایستاده‌ایم و همانطور که اطلاع دارید، پروژه‌های بزرگ و متعددی را در این زمینه متوقف کردیم و اجازه صدور پروانه ساخت در محدوده ارتفاعات جنوبی شهر را نیز نمی‌دهیم. البته بنده پیش از حضور در شهرداری نیز نسبت به دیدگاه رهبر معظم انقلاب در خصوص لزوم جلوگیری از زمین‌خواری و کوه‌خواری اطلاع داشتم و لذا از همان ابتدای کار بر روی این قضیه حساسیت ویژه‌ای نشان دادم. امیدوارم در این زمینه استاندار خراسان رضوی دستور تشکیل جلسه دهند و برخی مشکلات به‌وجودآمده با تلاش و حضور دستگاه‌های اجرایی رفع شود.

 

مرتضوی در واکنش به شایعاتی مبنی بر استفاده برخی نیروهای شهرداری از امکانات این نهاد در راستای کاندیداتوری در انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: تاکنون حتی ذره‌ای از امکانات شهرداری برای امور سیاسی هزینه نشده است و هر کسی از افراد که بخواهد کاندیدای مجلس شود، باید به طور قطعی از شهرداری مشهد استعفا دهد و سپس به چنین اموری بپردازد.

 

منبع: نسیم

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون