تاریخ خبر: کد خبر: 4207

سکونت بيش از 10ميليون نفر در حاشيه شهرها

معاون بهداشتي وزارت بهداشت با اشاره به اجراي مرحله دوم تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت در مناطق حاشيه شهرها گفت: بر اساس بررسي‌هاي انجام شده بيش از ۱۰ ميليون نفر در مناطق حاشيه و سکونتگاه‌هاي غير رسمي سکونت دارند.

به گزارش قاصدنیوز، علي اکبر سياري ظهر دیروز در اجلاس معاونين بهداشتي و فلوشيپ دانشگاه‌هاي علوم پزشکي کشور در مشهد با تاکید بر لزوم ارائه خدمات بهداشتی به ساکنان مناطق حاشيه شهرها، گفت: با تاکيد مقام معظم رهبري، حمايت‌هاي دولت و مجلس امروز در بهترين شرايط براي ارائه خدمات مناسب به مردم هستيم.

 

وی با اشاره به اجراي مرحله دوم تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت در مناطق حاشيه شهرها افزود: بر اساس بررسي‌هاي انجام شده بيش از ۱۰ ميليون نفر در مناطق حاشيه و سکونتگاه‌هاي غير رسمي سکونت دارند.

 

معاون بهداشتي وزارت بهداشت با تاکید بر ارتقای سلامت جامعه، تصریح کرد: كاهش مرگ نابهنگام مردم، افزايش اميد به زندگي، كاهش ابتلاء به بيماري ها، توانمندسازي مردم، كنترل عوامل خطر، كنترل عوامل اجتماعي موثر بر سلامت، عدالت در سلامت و حفاظت مالي از برنامه‌هاي كوتاه مدت طرح تحول سلامت در كشور است.

 

سیاری گفت: معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي مشهد و پس از آن تبريز در اجراي برنامه تحول نظام سلامت بهداشت از دانشگاه‌هاي پيشگام هستند.

 

وی با اشاره به برگزاري دوره فلوشيپ مدیریت شبکه بهداشتی و درمانی ويژه معاونين بهداشتي دانشگاه‌هاي علوم پزشکي کشور، گفت: در حال حاضر مسئوليت سلامت مردم بر عهده ما گذاشته شده است و در اين راستا وظيفه داريم خودمان را از نظر علمي به روز رساني کنيم.

 

معاون بهداشتي وزارت بهداشت با اشاره به حمايت‌هاي مقام معظم رهبري، دولت و مجلس از برنامه‌هاي سلامت محور وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: در حال حاضر ما در بهترين موقعيت زماني براي ارائه خدمت به مردم به جهت حمایت مسئولین و داشتن اعتبارات مناسب هستيم.

 

منبع: خبرگزاری دانشجو

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون