تاریخ خبر: کد خبر: 3188

3 هزار معلول جسمی و ذهنی به زیارت امام رضا(ع) می روند

معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی از تشریف بیش از 3 هزار معلول جسمی-حرکتی و ذهنی به حرم مطهر رضوی خبر داد.

 3 هزار معلول جسمی و ذهنی به زیارت امام رضا(ع) می روند

به گزارش قاصد نیوز،  محمود ممتاز با بیان اینکه تشرف معلولان به حرم رضوی به مناسبت روز معلولان در مدت 6 روز اجرا می‌شود، اظهار کرد: این معلولان و ناتوانان از مراکز نگهداری معلولان و مراکز استثنایی مشهد توسط خدام بارگاه منور رضوی به حرم مطهر رضوی منتقل شده و مضجع منور حضرت رضا(ع) را زیارت می‌کنند.

 

وی با بیان اینکه این زائران در قالب 6 کاوران زیارتی و به شکل ویژه به حرم مطهر رضوی مشرف می‌شوند، عنوان کرد: اجرای ویژه‌برنامه‌های فرهنگی، پذیرایی در مهمانسرای حضرت رضا(ع)، قرائت زیارتنامه حضرت و زیارت پنجره فولاد صحن انقلاب حرم مطهر رضوی از جمله بخش‌های این برنامه است.

 

ممتاز با اشاره یه اینکه در روز نخست اجرای این طرح زیارتی 240 نفر از معلولان مراکز فتح المبین، مرکز شهید بهشتی، مرکز جوادالائمه و مرکز ارم به حرم مطهر رضوی مشرف شدند، اضافه کرد: در روزهای دوم و سوم یک هزار نفر از دانش‌آموزان استثنایی دختر و پسر در کاروان‌های جداگانه حرم مطهر رضوی را زیارت می‌کنند.

 

وی با اشاره به تشرف گروهی از معلولان مراکز فیاض‌بخش و توان یابان در چهارمین روز از اجرای این طرح زیارتی، تصریح کرد:‌ دو روز پایانی این طرح نیز خدام حرم مطهر رضوی میزبان دو گروه 500 نفره از دانش‌آموزان دختر و پسر مقطع ابتدایی مدارس استثنایی هستند که از برنامه‌های فرهنگی بهره‌مند می‌شوند.

 

گفتنی است؛ اداره امداد و تسهیلات زائران معاونت اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی معلولان، ناتوانان، بیماران و سالمندان را در ایام مختلف سال به شکل ویژه و در ایام عادی سه شنبه هرهفته در قالب طرح «یا معین الضعفا» برای زیارت حضرت رضا(ع) به حرم مطهر رضوی منتقل و ویژه برنامه‌های مختلفی برای آنها برگزار می‌کند.

 

منبع: فارس

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون