تاریخ خبر: کد خبر: 2082

پذیرش 1500دانشجوی خارجی در دانشگاه فردوسی مشهد

رئیس پردیس بین‌الملل دانشگاه فردوسی مشهد گفت: امسال 1500 داوطلب خارجی برای تحصیل در پردیس بین‌الملل دانشگاه ثبت‌نام کرده‌اند.

به گزارش قاصدنیوز، علیرضا سهیلی امروز در جمع خبرنگاران در مشهد با اشاره به پذیرش 1500 داوطلب خارجی برای تحصیل در پردیس بین‌الملل دانشگاه فردوسی مشهد گفت: از ابتدای تیر تا پایان شهریورماه امسال، 1510 داوطلب خارجی برای تحصیل در مقطع کارشناسی‌ارشد و دکترای این مرکز ثبت‌نام کرده‌اند.

 

وی افزود: 1350 نفر از این تعداد، داوطلب ادامه تحصیل در97 رشته مقطع کارشناسی ارشد و 160 نفر نیز داوطلب تحصیل در 35 رشته مقطع دکتری هستند که پرونده این متقاضیان برای پذیرش در سال تحصیلی 95-94 در گروه‌‌های آموزشی دانشگاه بررسی می‌شود.

 

رئیس پردیس بین‌الملل دانشگاه فردوسی مشهد با بیان اینکه از ابتدای فروردین تا پایان خردادماه امسال نیز؛ 1100 داوطلب خارجی برای تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترای این مرکز ثبت نام کرده بودند، تصریح کرد: 570 تن از آنان برای ادامه تحصیل در سال تحصیلی جاری پذیرفته شدند.

 

سهیلی بیان داشت: داوطلبان خارجی ابتدا دوره زبان فارسی را به مدت 9 ماه در مرکز آموزش زبان فارسی می‌گذرانند و سپس در پردیس بین‌الملل دانشگاه فردوسی مشهد مشغول به تحصیل می‌شوند.

 

وی گفت: هم اکنون 120 دانشجوی خارجی و 2700 دانشجوی ایرانی در پردیس بین‌الملل دانشگاه فردوسی مشهد مشغول به تحصیل هستند.

 

منبع: خبرگزاری دانشجو

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون