تاریخ خبر: کد خبر: 1968

تنها در شهرستان مشهد 3هزار مرکز فرهنگی و هنری مجوز فعالیت دارند

سرابی گفت: تنها در شهرستان مشهد 3 هزار مرکز فرهنگی و هنری با مجوز وزارت ارشاد فعالیت می‌کنند که این اداره‌کل نقش حمایت و نظارت را بر فعالیت‌های آنها برعهده دارد.

به گزارش قاصدنیوز،  سیدمحسن صادقی در جلسه با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونان وی، فرهنگ را حوزه پرچالش خواند و اظهار کرد: با مطالعه آسیب‌های فرهنگ عمومی استان، انتظار می‌رود بیش از گذشته باید به فرهنگ عمومی نگاه جدی‌تری داشته باشیم.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان‌رضوی تصریح کرد: در حوزه فرهنگ نیازمند برنامه‌ریزی و اولویت‌بندی هستیم و ضروری است از سوی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی طرح‌ها و پیشنهادات بنیادی و ماندگار پیشنهاد شود.

 

صادقی ادامه داد: اهتمام دولت تدبیر و امید گسترش و صیانت از فرهنگ ایرانی و اسلامی است، بنابراین ضروری است در اولویت‌های کاری خود نگاه ویژه‌ای به این مهم داشته باشیم و در نشر فرهنگ اسلامی و ارزش‌های دینی و ملی تلاش کنیم.

 

وی با تاکید بر اینکه متاسفانه در کشور مدیریت فرهنگی واحد وجود ندارد، افزود: متولی فرهنگ تنها ارشاد نیست اما تنها دستگاهی که در ارتباط فرهنگ مورد سئوال واقع می‌شود که این در شرایطی است که این مجموعه اختیار نظارت بر فعالیت سازمان‌های مردم نهاد سمن‌ها و NGO را که نقش بزرگی در فرهنگ دارند را ندارد.

 

معاون استاندار خراسان‌رضوی با تاکید بر اینکه جلسات شورای فرهنگ عمومی در استان هر ماه یک‌بار به طور منسجم و مرتب برگزار می‌شود، گفت: برپایی منظم جلسات شورای فرهنگ عمومی نیازمند دستور کارها و راهکارها و نیز مطالعات منسجم از سوی دبیرخانه است ضروری است این مطالعات در جلسات شورای فرهنگ عمومی بحث شود و مصوبات آن اجرایی شود.

 

معاون سیاسی و امنیتی استاندار خراسان‌رضوی تاکید کرد: کاهش رتبه استان در جرائم هدف اصلی ما در حوزه معاونت سیاسی و اجتماعی است که این با دستورالعمل‌ها و اجرای مصوبات توسط جلسات شورای فرهنگ عمومی محقق می‌شود.

 

سیدسعید سرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌رضوی با ارائه گزارش از برنامه‌ها و فعالیت‌های انجام شده در استان گفت: مشهد از یک سو به دلیل وجود مضجع منور رضوی و از سوی دیگر به دلیل وجود ظرفیت‌های فرهنگی و هنری و دینی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

 

وی ادامه داد: تنها در شهرستان مشهد 3 هزار مرکز فرهنگی و هنری با مجوز وزارت ارشاد فعالیت می‌کنند که این اداره‌کل نقش حمایت و نظارت را بر فعالیت‌های آنها برعهده دارد.

 

وی با اشاره به مفاخر استان تصریح کرد: استان خراسان‌رضوی تنها استانی است که روز ملی در تقویم کشور دارد که روز بزرگداشت فردوسی، عطار و خیام است.

 

منبع: روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون