تاریخ خبر: کد خبر: 9070

خرید ایرانی به سبک شهرداری مشهد در چهار پرده...

اواخر مهر، شورای پنجم در اولین مصوبه های خود، به طرحی رأی می دهد که شهرداری مشهد را ملزم می‌سازد خریدهایش را از محصولات ایرانی با اولویت کالا وخدمات استان انجام دهد.

به گزارش «قاصدنیوز»، سعید شعرباف تبریزی در یادداشتی با عنوان «خرید ایرانی به سبک شهرداری مشهد در چهار پرده...» نوشت: 

۱.اواخر مهر، شورای پنجم در اولین مصوبه های خود، به طرحی رأی می دهد که شهرداری مشهد را ملزم می‌سازد خریدهایش را از محصولات ایرانی با اولویت کالا وخدمات استان انجام دهد. 

 

۲. جناب آذری معاون اداری مالی شهرداری مشهد در مصاحبه با روزنامه شهرداری می‌فرمایند که حتی اگر کیفیت کالای ایرانی ۱۰ تا ۱۵ درصد از مشابه خارجی پایین تر باشد باز هم باید برای حمایت از تولید داخلی اقدام به خرید کالای ایرانی در شهرداری بکنیم.

 

۳.توافق ۱۰ هزار میلیارد ریالی شهرداری مشهد با یک شرکت چینی برای اجرای چند ایستگاه از خط ۳ قطارشهری، اعلام می‌شود و تقریبا بدون هیچ‌گونه سروصدای خبری از سوی اعضای شورا و رسانه های وابسته، به فراموشی سپرده می شود.

 

۴. مهندسان ایرانی مشغول به کار در خطوط قطار شهری مشهد، چند سال است که می خواهند مدیران دست اندرکار حوزه قطار شهری را مجاب کنند که ما می توانیم بخش وسیعی از تجهیزات و حتی بخش های واگنی خطوط قطار شهری را با کیفیت و‌امنیت مورد تایید سازمان استاندارد از داخل تامین کنیم، اما ظاهرا منافع دیگری در خریدهای خارجی کلان در  میان است، که العموم جاهل، المدیران عالم و الله اعلم! ...

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون