تاریخ خبر: کد خبر: 9016

کلایی، قربانی یارگیری کارگزاران و شورای عالی اصلاح‌طلبان

با این حال شنیده‌های «قاصدنیوز» حاکی است عدم حمایت بزرگان جریان اصلاح‌طلب در تهران از کلایی، اصلی‌ترین دلیل انصراف اوست.

کلایی، قربانی یارگیری کارگزاران و شورای عالی اصلاح‌طلبان

به گزارش «قاصدنیوز»، روز گذشته محمدرضا کلایی یکی از سه گزینه اصلی شهرداری مشهد از ادامه فرایند انتخاب شهردار انصراف داد.

 

کلایی که بعد از غلامرضا انصاری بالاترین رای منتخبان شورای شهر برای تصدی شهرداری مشهد را کسب کرده بود دلیل انصراف خود را کمک به «اجماع اصلاح‌طلبان» دانسته است. با این حال شنیده‌های «قاصدنیوز» حاکی است عدم حمایت بزرگان جریان اصلاح‌طلب در تهران از کلایی، اصلی‌ترین دلیل انصراف اوست.

 

قاسم تقی زاده خامسی یکی از گزینه‌های شهرداری مشهد چهره‌ای اجرایی و یکی از نزدیک‌ترین افراد به  کرباسچی شهردار اسبق تهران و دبیر کل فعلی حزب کارگزاران است. خامسی که 6 سال معاون خدمات شهری کباسچی در شهرداری تهران بوده است از حمایت تمام قد حزب کارگزاران برخوردار است.

 

اما غلامرضا انصاری قائم مقام حزب اتحاد ملت(مشارکت سابق) است که حمایت شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان را با خود دارد. او از عناصر نزدیک به رئیس دولت اصلاحات است. انصاری چهره‌ای سیاسی، تندرو، با کمترین سابقه کار اجرایی است.

 

با این وجود، کلایی که چهره‌ای بومی است علیرغم تمایل منتخبان شورای شهر مشهد به او، نتوانست حمایت بزرگان اصلاحات را جلب کند و لذا مجبور به کناره‌گیری شد.

 

آنچه مشهود است، شهرداری مشهد امروز عرصه کشمکش شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان و حزب کارگزاران است. دعوایی که در تهران قاطعانه به نفع کارگزاران تمام شد اما به نظر می‌رسد کرباسچی مشهد را به منتخبان اصلاح‌طلب که با شورای عالی اصلاح‌طلبان هم سوتر هستند، واگذار کند.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون