تاریخ خبر: کد خبر: 5096

تا دیر نشده به خیل عظیم ملت بپیوندید

به قلم: سید هاشم فیروزی

44 روز از تجاوز سراسر وحشیانه آل سعود یا به عبارت صحیح‌تر آل صهیون نسبت به مردم مظلوم و مقاوم یمن می‌گذرد و روزبه‌روز به حجم وحشیگری و خشونت این جرثومه‌های فساد،که شاید تا چند وقت پیش جرئت علنی کردن دشمنی خود با ملت‌های آزادی‌خواه منطقه را نداشتند و تنها به اقدامات پنهانی و پشتیبانی از جبهه تروریست‌ها در عراق و سوریه و لبنان و.... بسنده کرده بودند، افزود می‌شود .

 

دراین‌بین سکوت سازمان‌های بین‌المللی و در رأس آن‌ها سازمان ملل به رهبری شیطان بزرگ آمریکا که بارها در بوق‌های تبلیغاتی‌شان مبنی بر عدم وجود آزادی و حقوق بشر به بهانه‌های مختلف در ایران نواخته شده ، منزجرکننده است . گویا حقوق بشر فقط شامل حال چادر و حجاب زنان ایرانی می‌شود و از دید آن‌ها سرهای جداشده و بدن‌های آغشته در خون کودکان وزنان مظلوم یمنی شامل حال حقوق به اصلاح بشر نمی‌شود که به آن بپردازند.

 

این حقیقت بسیار تلخ دارای چند نکته حائز اهمیت است:

اولاً : این سکوت منزجر کنند،  بیش‌ازپیش چهره واقعی مدعیان دروغین رعایت  حقوق بشر و دیپلماسی را نمایان کرد و نشان داد که عملاً  از دید آن‌ها کشورهای جهان سوم و به‌صورت ویژه‌تر کشورهای مسلمان و به‌صورت خاص کشورهای عدالت‌خواه و غیرهمسو باسیاست‌های استعماری آن‌ها دارای هیچ‌گونه حقی نیستند و از نگاه پست و حیوانی سردمداران دنیا به رهبری شیطان بزرگ ارزش جان یک حیوان در آمریکا به‌مراتب بیشتر از جان انسان‌ها در عراق و سوریه ویمن است و اگر غیر این بود امروز نیمی از 100 هواپیمای حمله‌کننده به یمن آمریکایی نبود و یا تجهیزات و بمب‌های فسفری و اورانیوم‌های ضعیف شده از انبارهای تسلیحاتی آمریکا در اسرائیل به دست آل سعود نمی‌رسید.

 

این واقعیت تلخ قطعاً می‌تواند درس خوبی برای سردمداران اجرائی کشورمان و همچنین گروه مذاکره‌کننده هسته‌ای که با شعار ارتباط با جامعه‌ی جهانی  خروج ایران از انزوا روی کارآمدند باشد . که صدالبته به فرموده مقام معظم رهبری امام خامنه‌ای (حفظه الله): جامعه‌ی جهانی در بحث مخالفت باسیاست هسته‌ای جمهوری اسلامی وجود ندارد ، جامعه‌ی جهانی حدود 140 کشوری بودند که در 2 یا 3 سال گذشته در نشست عدم تعهد به تهران آمدند و از سیاست صلح‌آمیز هسته‌ای ایران حمایت کردند.طرف مقابل نه جامعه‌ی جهانی بلکه 3 کشور زیاده‌خواه غربی به سردمداری شیطان بزرگ هستند که به‌کرات نشان داده‌اند حرف حساب را نمی‌فهمند و تنها باید با آن‌ها به شیوه خودشان سخن گفت و اگر غیر این بود مگر صنعت هسته‌ای کشور عزیزمان در برهه‌های زمانی مختلف راهی جز قوانین حاکم بر انرژی هسته‌ای در جهان را رفته است . طبق قوانین حاکم بر NPT حق دستیابی به انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای برای تمامی ملت‌های جهان شناخته‌شده است حال چرا باید جمهوری اسلامی برای حق قانونی خود با مستکبران و زیاده خواهان عالم مذاکره کند آن‌هم در شرایط تهدید و ارعاب که طبق قوانین بین المللی و به فرموده مقام معظم رهبری امام خامنه ای (حفظه الله): هیچ معنی و مفهومی نمی دهد.

 

حال سوال اساسی از طرح مسائل فوق در قضیه هسته ای این است که تیم مذاکره کننده کشورمان در حال اثبات خود و همچنین اعتماد سازی برای چه کشورهایی است؟

 

کشورهایی که دستشان تا آستین در خون مظلومان جهان فرو رفته است امروز مدعیان حفظ صلح وامنیت جهان در بحث انرژی هسته ای ایران شده اند.کشورهایی که امروز خواهان پایبنیدی ایران به قوانینی بسیار فراتر از چارچوب های NPT هستند حاضر به رعایت حداقل حقوق و وظایف خود در سازمانهای بین المللی در قبال مردم یمن نیستند . حال چگونه می توان به نتیجه ی مذاکرات با چنین کشورهای ساختار شکنی خوشبین بود !

 

 هر چند پز مزخرف دیپلماسی در دنیای کنونی ایجاب می کند تیم مذاکره کننده کشورمان به مذاکرات خود ادامه بدهد اما امیداوریم که هیچگاه تن به زیاده خواهی طرف مقابل ندهد و هرگاه احساس کرد طرف مقابل پایش را از گلیمش فراتر گذاشته است میز مذاکره را ترک کند و میدان کارزار را به گفته سردار اسلامی تحویل نیروهای نظامی کشور دهد تا به زیاده خواهان عالم بفهماند که اگر در 8 سال جنگ تحمیلی با دست خالی جلوی 30 و چند کشور ایستادیم امروز با شرایطی کاملاً متفاوت و با دست برتر به لطف خدا آماده ایم تا کشورهای متخاصم را از درون هدف قرار دهیم و بنا به فرموده مقام معظم رهبری امام خامنه ای (حفظه الله): دوره ی بزن در رو تمام شده است و ملت ایران نیروی متخاصم را رها نخواهد کرد.

تانیاً : عدم همراهی مسئولان سیاست خارجی کشورمان با فرمایشات مراجع و مقام معظم رهبری و همچنین خواست عمومی مردم در قضیه یمن جای بسی سوال دارد؟ تبریک رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان به وزیر خارجه جدید آل سعود در شرایط هجوم وحشیانه آنها به ملت مظلوم یمن و همچنین حضور غیر مستقیم آنها در عراق و سوریه چه معنایی دارد؟؟

 

امروز اگر وحشیگری علنی آل سعود در یمن نبود و تنها حضور غیر مستقیم آنها در عراق و سوریه بود ویا اگر فرمایشات مراجع و مقام معظم رهبری در سخنرانی های اخیرشان نسبت به آل سعود موجود نبود ویا مجدداً اگرخواست عمومی مردمی در اقصی نقاط ایران اسلامی مبنی بر دفاع از مردم مظلوم یمن و ایستادگی مسئولان در مقابل وحشیگیری آل سعود نبود شاید می شد از کنار تبریک وزیر محترم خارجه جمهوری اسلامی ایران بعنوان پناه مظلومان وپا برهنگان جهان گذشت اما چه کنیم که با این عماره های قوی شاید بتوان از مواضع اخیر وزیر خارجه کشورمان نتیجه ای گرفت  که ممکن است باورش سخت باشد و البته شاید هم سوء برداشت .

 

اما الا ای حال این مواضع نشان می دهد که دریچه ی دید وزیر محترم خارجه کشورمان با دریچه ی دید مردم انقلابی ایران زاویه دارد. چراکه انتظار مردمی ایستادگی در مقابل زیاده خواهان و متسکبران عالم و دفاع از پا برهنگان و مظلومان است و حال آنکه نگاه مسئولان خارجی کشورمان چیز دیگری است که شاید بتوان آ ن را در دست دادن و لبخند زدن با کد خدا جستجو کرد!

 

در عین حال ما همچنان امیدواریم لااقل پس از راهپمائی روز جمعه در سراسر کشور در حمایت از مردم مظلوم یمن دستگاه دیپلماسی کشورمان مواضعی به وضوح آشکارتر نسبت به  جنایات آل سعود بگیرد و نقش پررنگ تری در این قضیه بازی کند و هرچه سریعتر به جریان توده مردم بپیوندد قبل از آن که مردم از آنها عبور کنند .

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون