تاریخ خبر: کد خبر: 3089

کوچک زاده در مشهد:

مطهری در تمامی دوره‌ها با روسای جمهور مخالف بوده است

برخی اظهار نظرها را نباید جدی گرفت و حتی در مورد آن سخن گفت. سخنان اخیر علی مطهری نشان می‌دهد وی می‌خواسته بحران‌های روحی خودش را تخلیه کند

مطهری در تمامی دوره‌ها با روسای جمهور مخالف بوده است

به گزارش قاصد نیوز، مهدی کوچک‌زاده  در سخنانی به مناسبت هفته بسیج در دانشگاه آزاد مشهد با اشاره به سالروز تاسیس این نهاد گفت: بسیج به معنی آماده کردن نیروهای نظامی در جنگ است. در جنگ تمام نیروهای دشمن علیه ما بسیج شده بود اکنون نیز دشمن در غالب 1+5 علیه ما بسیج شده است. امام با بسیج مردم انقلاب را پیروز کرد و در جنگ نیز با استفاده از بسیج مردم بود که پیروز شدیم، با بسیج بود که کشور آباد و سازماندهی فراگیر شد.

 

کشورهای مختلف از عبارت بسیج بهره می‌برند و در تمام کشورها این معنی وجود دارد اما در ایران اسلامی است که بسیج مترادف و هم معنی ایثار و ازخودگذشتگی است.  بسیجی است که از خودگذشتگی می‌کند و جان خود را برای کشور و اعتقاداتش فدا می‌کند. و این دو ویژگی است که بسیج در کشور ما را از سایر کشورها متمایز می‌کند. اگر این مفاهیم در بسیج ما وجود نداشت، بسیج ما با این جیش الشری که الان هست فرقی نداشت.

 

آنچه که حقیقت دارد این است که کسی از محتوای مذاکرات مطلع نیست، آنچه که در مورد این پرونده مسلم است این است که ما در غلظت غنی‌سازی و در تحقیق و توسعه دچار خلل شده‌ایم و تنها سه تا چهار میلیارد دلار از پول‌های نفتی به کشور بازگشته است. تیم دولت اگر در جریان مذاکرات چیزی بدست آورده بود آن را در بوق می‌کرد، لااقل برای اینکه در انتخابات دور بعد رای بیاورند نیازمند رای مردم هستند و اگر موفقیتی داشتند تا الان آن را مطرح می‌کردند، آنچه که تا کنون روی داده به نظر من برای کشور ضرر داشته است.

 

کوچک‌زاده ادامه داد: من اصولا اکراه داشتم در مورد آقای مطهری صحبت کنم چون ایشان از تریبون مجلس به بنده فحش دادند و من هم نمی‌خواستم مسائل را شخصی کنم. این بار سخنانی را گفتند که افراد عادی از این حرف‌ها نمی‌زنند. ایشان در تمامی دوره‌های ریاست جمهوری با روسای جمهور مخالف بوده است.

 

وی افزود: برخی اظهار نظرها را نباید جدی گرفت و حتی در مورد آن سخن گفت. سخنان اخیر علی مطهری نشان می‌دهد وی می‌خواسته بحران‌های روحی خودش را تخلیه کند. ویژگی بزرگ شهید مطهری-که فرزند ایشان دقیقا بر خلاف آن عمل می‌کنند- این بود که ایشان موضوعات را به دقت مورد بررسی قرار می‌دادند و نقد می‌کردند.

 

آقای فرهادی به هیچ وجه با گزینه‌های قبلی قابل قیاس نیست، ایشان به لحاظ علمی نیز جایگاه مناسبی دارند. آقای فرهادی فتنه را خط قرمز خود معرفی کرد در حالی که وزرای قبلی خط قرمز خود را قانون می‌دانستند.

منبع : نسیم

 

پرونده: سخنان علی مطهری در دانشگاه فردوسی مشهد

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون