تاریخ خبر: کد خبر: 981

نمی‌شود بدون خودسازی وارد میدان جنگ نرم شد

حاج حسین یکتا در جمع دانشجویان در مشهد گفت: میزان، اتصال ما با خداست نه امکانات ما. راه ما به سمت خدا یک طرف است نه دو طرفه. خداوند متعال وعده پیروزی داده است؛ اما صرف معنویات کافی نیست بلکه باید صبر کرد.

نمی‌شود بدون خودسازی وارد میدان جنگ نرم شد

به گزارش قاصدنیوز به نقل از خبرگزاری دانشجو، مسئول بنیاد فرهنگی خاتم‌الاوصیاء(عج)، جمعه شب درجمع دانشجویان دوره خط امام در مشهد به بیان سخنانی پیرامون جنگ امروز و وظایف دانشجویان در دانشگاه‌ها پرداخت که متن آن به شرح زیر است:

 

 • ان شالله از این روزهایی که در مشهد بودید و زیارت امام رضا(ع) را انجام دادید به خوبی استفاده کرده باشید.

 

 • آدم وقتی اینجا می‌آید به عشق خداست. بنده خدایی می‌گفت هر چه به سمت حرم می‌رفتیم نور بیشتر می‌شد و هر چه دورتر می‌شدیم نور کمتر می‌شد.

 

دانشجویان بسیجی از امام رضا(ع) چه بخواهند؟

 • بین این همه دانشجویان تهرانی و بچه‌های بسیج جمعی انتخاب شدید و آمدید مشهد. ممکن است خیلی به مشهد آمده باشید؛ اما یادش بخیر وقتی با شهدا مشهد می‌آمدیم بعضی‌ها یک بار مشهد می‌آمدند و می‌رفتند و شهید می‌شدند. این 10 روز تمام شد در جنگ هم به ما گفتند حواست جمع باشد تا چشم هم زدیم شد والفجر8 و جنگ هم تمام شد.

 

 • این 10 روز هم که شما آمده‌اید مشهد امروز تمام شد آیا در این روزها به مقام شهود رسیدیم؟ آیا یک نمازمان با نماز امام زمان(عج) شد؟ آیا شبی یک شکم سیر در حرم گریه کردیم؟ آیا یک شب جگرت در شب خنک شد. آدم وقتی از حرم بیرون می‌آید حس خاصی دارد حرم امام رضا(ع) حس عجیبی دارد آیا این حس را حس کردید؟

 

 • بچه‌ها همین حرف‌ها زمان جنگ هم بود ولی آنجا بچه‌ها با خدا رفیق شده بودند خیلی ها فکر می‌کنند جا برای کار کردن سخت شده و در کارهای سیاسی و فرهنگی به هم می‌خوریم.

 

 •  امشب شب آخر است امشب تو حرم از آقا چی می‌خواهید؟ امشب اقا ماموریت را به چه کسی می‌دهد؟ امشب آقا چه کسی را انتخاب می‌کند که در دانشگاه کار کند؟ فکر میکنید همین طوری می‌شود کار کرد؟ امشب حکمت را تقسیم می‌کنند. امشب شهادت نامه عشاق در حرم امام رضا(ع) امضا می‌شود. قدر امشب را می‌دانید؟

 

 • ما در شب‌های قدر، قدر آن شبها را ندانستیم شما قدر بدانیم همیشه به بچه‌ها می‌گویم بچه‌ها همیشه به حکمت مسائل توجه کنید؟ به حکمت 10 روزه خود در مشهد فکر کنید به حکمتی که همه چیز برای شما فراهم شد تا به مشهد بیایید. چرا الان در این سن هستم و چرا در این عصر هستم؟ حکمت ماموریت من چیست؟ مگر نمی‌گویند «الاعمال بنیات».

 

 • در عالم ماده همه چیز فرکانس دارد خدا بر همه چیز فرکانس گذاشته دستگاه پزشکی ساخته بودند که همه فرکانسهای بدن را تشخیص می‌داد و بیماری‌های بدن را مشخص می‌کرد ولی موقع استفاده می‌گفتند قرآن همراه‌تان نباشد و ذکر هم نگویید چون فرکانس ما را هم به هم می‌ریزد.

 

 •  بچه‌ها نیت‌های ما هم فرکانس دارد امشب نیت مهم کنید نیت شهادت و نصرت دین خدا را کنید. فردا که می‌خواهید بروید دل امام رضا(ع) برای شما تنگ می‌شود. احساس کردید آقا شما را می‌بیند؟ امشب را قدر بدانید.

 

راه حل یک رزمنده برای جرات دادن به همرزمانش در عملیات بدر

 • بالاخره یک جنگی به اسم جنگ نرم شروع شده که در آن، دشمن نقاط ضعف ما را خوب فهمیده است.

 

 • دشمن شکاف بین خاکریز را در عملیات بدر پیدا کرده بود. یک 106 هم گذاشته بود و آن نقطه را می‌زد. تعداد زیادی تانک هم بودند که در آن شرایط حتی یکی از آنها از خاکریز هم رد شد. این بریدگی خیلی به ما ضربه زد. در آن شرایطی که همه ترسیده و چسبیده بودند سینه خاکریز، یکی از بچه‌ها روی خاکریز ایستاد و شروع به نماز خواندن کرد. می‌خواست به همه جرأت بدهد. فاصله تانک‌ها تقریبا یک و نیم کیلومتر بود و از برد آرپی‌جی‌ها هم نمی‌ترسید. یکی از بچه‌ها یک تنه دوید وسط تانک‌ها تا بتواند یکی از آنها را منهدم کند و وقتی که برمی‌گشت همه تانک ها او را می‌زدند. برای بستن یک رخنه و برای نگه داشتن یک خاکریز چه می‌کردند؟

 

چه موقع دانشجوی بسیجی باید پاسخگو باشد؟

 • بسیج، خوابگاه یا یک پایگاه به ما دادند و ما را هم کنار امام رضا(ع)، در این فضا آورده‌اند برای آمادگی جهاد اکبر. اما فکر می‌کنید ما می‌توانیم به چشم این بچه‌ها نگاه کنیم؟ ما در مقابل این بچه‌ها می‌توانیم در عرصه جنگ حضور پیدا کنیم؟

 

 • برای من و شما اصلا حضرت زهرا (س) و امیرالمؤمنین (ع) را نمی‌آورند. یک بچه بسیجی و شهید گمنام می‌آورند. یک گناه در دانشگاه یعنی یک سیلی به حضرت زهرا (س). به یک باره یک مکروه برای شما حرام می‌شود. من توصیه میکنم از بسیج بیرون بروید و راحت زندگی کنید. وقتی در بسیج مسئولیت می‌گیرید و کوتاهی می‌کنید، باید پاسخگو باشید.

 

 • بچه‌ها رهبر معظم انقلاب اعلام جهاد کرده، اول امسال. ولی آیا در ما تغییری به وجود آمده است؟ امروز دشمن دوشیکا گذاشته و بچه‌ها را میزند، همه پرپر می‌شوند. رهبری می‌فرمایند« باید مسئله فرهنگ اولویت اول کشور باشد. در مسئله فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می‌کنم و حقیقتا دغدقه دارم».

 

چرا ما تصرف بر قلوب در دانشگاه نداریم؟

 • این دغدغه ازآن دغدغه‌هایی است که آدم گاهی از خواب می‌پرد و گریه می‌کند. چند بار از خواب به خاطر وضعیت پسر و دخترهای دانشگاه‌تان از خواب پریدید؟ چند بار به خاطر وضع دانشگاه گریه کرده‌اید؟

 

 • نگویید چرا ما تصرف بر قلوب در دانشگاه نداریم؛ چون دل‌های ما در تصرف امام زمان(عج) نیست.

 

 • بچه‌ها این جنگ با این ادبیات پیروز می‌شود، جواب کار فرهنگی باطل را با کار فرهنگی خوب بدهید. یکی گفت می‌خواهم امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر کنم، گفتم می‌شود به جای امر به معروف و نهی عمل به معروف کنید و به جای نهی از منکر ترک گناه؟ چرا ارمنی دنبال تابوت شهید گمنام می‌گردد ولی دختر و پسرهای دانشگاه ما قبول ندارند؟

 

 • ما یاد نداریم حرف درست بزنیم. نمی‌توانیم همه با هم خوب عمل کنیم. ما کار جمعی یاد نداریم و همدیگر را تکذیب می‌کنیم.

 

 • رهبر معظم انقلاب می‌گویند:«امروز جمهوری اسلامی با جنگ عظیمی روبرو شده است. لیکن این یک جنگ نرم است.» آیا ازدواج‌های ما در شرایط جنگ است؟ آیا جنگ فقط مال دوران دانشجویی و خوابگاهی ماست؟ برای جنگی که رهبری اعلام کرده‌اند تا کی پایه هستید؟

 

 • عرصه جنگ نرم؛ بصیرتی عمارگونه و استقامتی مالک اشتروار می‌خواهد. با تمام وجود خود را برای این عرصه آماده کنید. علی(ع) فرمودند«هیچ کس برای من مالک نمی‌شود». مالک اشتری پای کاریم یا اوقات فراغتی؟ ای کاش در این جلسه نبودید و این حرف‌ها را نمی‌شنیدید. این حرف‌ها بار و بعد هم کار دارد. نائب امام زمان(عج) اعلام جنگ کرده. اگر یک نفر بگوید چرا این بچه‌ها شهید شدند، می‌گویم به خاطر اینکه یک روده راست در شکمشان بود. راست می‌گفتند. یا فتح یا شهادت؛ یا آزادی کربلا یا شهادت؛ ما اینجوری هستیم؟ خیلی از ماهایی که قبلا با هم بودیم، الان دیگر نیستیم. بچه‌ها امشب به نیت‌ها می‌دهند. نیت‌های زیبا کنید. پیش امام رضا (ع) که می‌روید، حواستان باشد.

 

 • اگر در دانشگاه می‌خواهید پیروز شوید به برکت اسلام و ملائکه الله است. آیا تا به حال تصور کرده‌اید که ملائکه برای کمک بیایند؟

 

رمز پیروزی در دانشگاه چیست؟

 • مراقب باشید کمک‌های الهی را دریافت کنید. رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند «مادامی که هوشیارانه در میدان نباشیم، کمک الهی به سراغ ما نمی‌آید.» یکی از جاهایی که ما خیلی باید مراقب باشیم، گناه است. یک گناه ما را به عقب می‌برد. یک لحظه شیطان آمد، نگاهت کج شد، دیگر حرفت تأثیر ندارد.

 

 • رهبری می‌گویند باید مقاومت کرد. اگر بله گفتید باید پایش بایستید. از روز اول خدا بله گرفته است. انبیا و اولیا بله گرفته‌اند. امروز هم نائب امام بله می‌یرد. عالم بله برون است. ما در دانشگاه به شرطی پیروز می‌شویم که پای بله خودمان بایستیم. بچه‌ها را رها نکنیم. قطعنامه 598 را وقتی خواندند که آن‌هایی که باید شهید می‌شدند، شهید شدند. بله برون شما اکنون در بسیج دانشجویی است.

 

 • نمی‌شود بدون خودسازی وارد میدان جنگ نرم شد. نمی‌شود به مردم بگوییم خوب باشید ولی خودمان خوب نباشیم. دشمن این همه امکانات گذاشته است.

 

 • بچه‌ها ورودی‌های سال 93 در حال آمدن هستند. ورودی‌های سال 92 چند نفرشان پرپر شدند؟ چه کار کردید؟

 

 • با یک لحظه و یک برهه خوب بودن، فرشتگان خدا بر انسان نازل نمی‌شوند. نور هدایت و دست کمک الهی به سوی انسان نمی‌آید. باید این کار را ادامه داد. باید آن را به طور مستمر داشته باشید.

 

 • بچه‌ها توی جبهه اهل مراقبه بودند. خودشان را تنبیه می‌کردند. اگر اشتباهی می‌کردند، لباس‌ها و دستشویی را می‌شستند. بچه‌ها این گناه ممکن است همان گناهی باشد که خدا رویش را برگرداند. این کار را که تو انجام می‌دهی، بقیه می‌گویند پس مال ما که اشکالی ندارد.

 

میزان دانشجوی بسیجی چیست؟

 • میزان، اتصال ما با خداست نه امکانات ما. راه ما به سمت خدا یک طرف است نه دو طرفه. خداوند متعال وعده پیروزی داده است؛ اما صرف معنویات کافی نیست بلکه باید صبر کرد. دین خدا را باید یاری کرد. باید کار حرفه‌ای کرد. دشمن کار حرفه‌ای می‌کند. یک بچه بسیجی می‌تواند همه معادلات دشمن را به هم بریزد.

 

 • برنامه شما برای ورودی های 93 چیست؟ طبع و مزاج شناسی ورودی‌های 93 را کرده‌اید؟ بانک اطلاعاتی ورودی های 93 را بین خودتان تقسیم کرده‌اید؟ هر نفر، چند نفر را می‌خواهد جذب کند؟ جنگ احد پیامبر(ص) فرمودند«هر نفر 10 نفر را حریف است». اما در جنگ صفین امیرالمؤمنین (ع) فرمودند«حاضرم 20 تای شما را می‌دهم تا یکی از آن‌ها را بگیرم» احدی هستیم یا صفینی؟

 

 • به هوای درس و مشق و دکتری و مهندسی آمده‌اید دانشگاه. اما با شرایطی مواجه شده‌اید که دشمن تا دندان مسلح است و کلی تکلیف الهی برایتان پیش می‌آید. یا باید صلح کنید یا باید کشته شوید. در جنگ بدر هم شرایط همینطور بود.

 

 •  رهبری می‌فرمایند:«امروز هم جنگ بدر کبری است». ای بسا همین‌هایی که در این بدر کبری امروز شرکت کردند، انشالله همان‌هایی باشند که در ظهور ولی عصر هم جزو همان 313 نفر باشند. مگر اینکه با شهادت یا مرگ صحنه را خالی کنند.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون