تاریخ خبر: کد خبر: 8464

خدمت بی‌منت آستان قدس رضوی به زائران پاکستانیِ اربعین + تصاویر

محل دیگر مرز میرجاوه پاکستان است. جایی که زائران محروم پاکستانی روزها قبل از اربعین کیلومترها راه را طی می‌کنند تا به مرز ایران برسند و از آنجا به مشهد و قم بیایند و در نهایت نیز به زیارت سالار شهیدان شرفیاب شوند.

خدمت بی‌منت آستان قدس رضوی به زائران پاکستانیِ اربعین + تصاویر

به گزارش«قاصدنیوز»، با حضور حاج حسین یکتا در سمت مسئولیت ستاد خدمت رسانی اربعین حسینی آستان قدس رضوی، فعالیت‌های مختلف برای خدمت به زائران حسینی آغاز شده است. آنچه مشخص است خدمت رسانی غیرکلیشه‌ای این ستاد در نقاطی است که مشکلات مردم در هنگام سفر به کربلا و یا بازگشت از آن بیشتر است. یکی از این مکان‌ها مرز مهران است که به ویژه در هنگام بازگشت زائران نیاز به خدمت‌رسانی در آن کاملاً مشهود است. محل دیگر مرز میرجاوه پاکستان است. جایی که زائران محروم پاکستانی روزها قبل از اربعین کیلومترها راه را طی می‌کنند تا به مرز ایران برسند و از آنجا به مشهد و قم بیایند و در نهایت نیز به زیارت سالار شهیدان شرفیاب شوند.

 

جعفر فرجی از فعالان فرهنگی با انتشار تصویری در صفحه اینستاگرام خود که مربوط به بازدید حاج حسین یکتا از مرز میرجاوه است، نوشت:

 

 «شیعیان پاکستانی بسیار مظلومند. ۷۰۰ کیلومتر در بیابان‌ها و در دل وهابیت طی می‌کنند تا به مرز میرجاوه برسند بعد از معطلی چند روزه به این طرف که می‌رسند از فرط گرسنگی بیهوش می‌شوند.

ادارات و نهادها و ... استان سیستان و استانهای اطراف می‌روند در عراق موکب می‌زنند در حالیکه قریب به سی هزار پاکستانی که تمام عشق و امیدشان جمهوری اسلامی است در بدترین شرایط خود را به مرز و از آنجا در بدترین شرایط، برخوردهای نامناسب و فقدان توجه و برنامه ریزی خود را به مهران می‌رسانند.

 

ای کاش امسال به همت بچه‌های بسیج سیستان و ایلام و همه حزب اللهی‌های ایران در ارگانهای انتظامی و ادارات مرتبط شیعیان مظلوم پاکستان و افغانستان خاطره شیرینی از ایران با خود به سوغات ببرند.

 

 دم بچه‌های زائرسرای امام رضای زاهدان اوقاف گرم که شبانه روزی با دست خالی مهمان نوازی می‌کنند. آستان مقدس رضوی نیز با دستور آقای رئیسی قرار است نوکری این زائران را بکند.»

 

بازدید حاج حسین یکتا از مرز میرجاوه 

مرز میرجاوه

 

ارسال اقلام خوراکی و دیگ‌های برنج پزی به مرز مهران برای خدمت رسانی به زائران حسینی

مرز مهران

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون