تاریخ خبر: کد خبر: 8124

با تعطیلی 30 درصد واحدهای شن شویی استان و تعطیلی 500 کارگر «جهان افروز»/

رکود اقتصادی در دومین کلانشهر ایران خودنمایی کرد

علیرغم عدم پذیرش رکود سنگین در بازار توسط مسئولان دولتی، جامعه اصناف مشهد و خراسان رضوی ضمن اذعان به وجود رکود سنگین در بازار، به نحوی ادامه روند فعلی را باعث پیامدهای نامناسب می دانند.

رکود اقتصادی در دومین کلانشهر ایران خودنمایی کرد

به گزارش کانال تلگرام قاصدنیوز، رئیس انجمن صنفی شن‌شویی‌های خراسان رضوی گفت: بیش از 30 درصد واحدهای شن‌شویی در خراسان رضوی تعطیل هستند و تعداد فعال نیز با یک سوم ظرفیت خود کار می‌کنند و بازده اقتصادی آن چنانی ندارد.

رضا معتمدالصنایعی با اشاره به اینکه واحدهای شن‌شویی دومین رده تعطیلی را در بین رسته‌های مختلف صنعتی در خراسان رضوی به خود اختصاص داده‌اند خاطرنشان کرد: تعطیلی این تعداد از واحدها در واقع سبب از بین رفتن اشتغال در این بخش شده است.

مدیرعامل شرکت جهان افروز مشهد نیز گفت: رکود از سال‌های گذشته سبب به وجود آمدن مشکلات زیادی در واحد تولیدی جهان افروز شده است و این شرکت با حدود 40 سال سابقه فعالیت دارد و از 10 خط تولید آن تنها یک عدد کار می‌کند.

مظاهری با بیان اینکه سابق بر این تعداد کارگران واحد تولیدی جهان افروز حدودا 650 نفر بوده‌اند، خاطرنشان کرد: هم اکنون حدود 150 کارگر در این شرکت فعالیت دارند و این 500 نفر به مرور به علت مشکلات بازار شغل خود را از دست داده‌اند.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون بین 2 تا 3 میلیون  بخاری جهان افروز در خانه‌های مردم کار می‌کند، بیان کرد: برای به این نقطه رسیدن جهان افروز تلاش بسیار زیادی شده و از دست دادن این واحد در واقع از دست دادن یک اعتبار در تولید است.

 

منبع: تسنیم

 

ویژه های مشهد و استان را در کانال تلگرامی قاصدنیوز از طریق لینک زیر دنبال کنید

telegram.me/ghasednews_com

 

 

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون