تاریخ خبر: کد خبر: 6495

در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا عنوان شد:

وحید جلیلی: ترویج جهاد، مرز تشخیص سکولارها از غیرسکولارها

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار مشهد گفت: جریان های سکولار در مشهد که به دفن شهدا در کوهسنگی معترض اند ، ابتدا تلاش می کنند جلوی ترویج نگاه انقلابی در سطح شهر را بگیرند و وقتی موفق نمی شوند و حرکتی انقلابی شکل می گیرد به نیش زدن پناه می برند.

وحید جلیلی: ترویج جهاد، مرز تشخیص سکولارها از غیرسکولارها

به گزارش قاصدنیوز به نقل از معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد،  وحید جلیلی در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های دهه ی کرامت به رفتارهای متحجران و روشن فکران و نگرانی های این طیف از طرح مباحث مرتبط با جهاد در سطح شهر مشهد اشاره کرد و گفت: جریان های سکولار در مشهد که به دفن شهدا در کوهسنگی معترض اند، ابتدا تلاش می کنند جلوی ترویج نگاه انقلابی در سطح شهر را بگیرند و وقتی موفق نمی شوند و حرکتی شکل می گیرد به نیش زدن پناه می برند.

 

جلیلی افزود: این امر نشان می دهد که راهبرد معاونت فرهنگی، راهبرد درستی است و باید عمیق تر و دقیق تر دنبال شود.

 

دلخوری‌ها از جای دیگری است

وی در تبیین انتخاب احادیث و فرازهای زیارت امین ا... و نیز جملات منتخب درباره ی امام رضا علیه السلام برای پرده نویسی های دهه ی کرامت ، بر تنوع مضامین فردی و اجتماعی احادیث منتخب تاکید کرد و گفت : دغدغه کسانی که از طرح موضوع جهاد به عنوان تنها یکی از عناوین پرده های نصب شده در معابر دلخورند این نیست که چرا همه ی ابعاد شخصیت حضرت مطرح شده است ، بلکه ناراحتند که چرا ابعادی از شخصیت امام هشتم علیه السلام که تا به حال مغفول بوده است ، دیده شده است.

 

 در تبلیغات شهری کلیشه شکنی کردیم

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار علت این اعتراض ها که در زبان یکی دو عضو شورای شهر نیز جاری میشود را دیده شدن این احادیث و اثر گذاری آن در مخاطب ذکر کرد و گذر از کلیشه های حاکم در تبلیغات شهری را عامل این تاثیر دانست. وی از سپردن آذین بندی شهر بدست مردم و جدا شدن فضاسازی شهری از وابستگی به پول شهرداری را یکی از کلیشه شکنی های دهه ی کرامت امسال نام برد.

 

جلیلی کمپین نایب الزیاره ، جشن های مجاورین غیر ایرانی در فرهنگسرای زیارت ، حضور 20 چهره ی جهان اسلام در 20 مسجد شهر ، مراسم زیر گنبد طلا و تقدیر از 130 دختر نمونه از جمله فرزند شهید گوهر شاد و دختران شهید بختی در آستانه ی میلاد حضرت معصومه علیها سلام را ازجمه کلیشه شکنی های امسال ذکر کرد که در کنار برگزاری 80 جشن شهری اتفاق افتاد.

 

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون