تاریخ خبر: کد خبر: 403

علم الهدی: بهترین ابزار عملیاتی‌کردن فرهنگ، ورزش است

امام‌جمعه مشهد با اشاره‌به جمعیت ٣٨‌درصدی جوانان استان، گفت: جوانان امروز دارای سه صفت عصیان‌طلبی، نوطلبی و تحول‌سازی هستند.

به گزارش قاصدنیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، آیت‌ا... سید‌احمد علم‌الهدی در نشستی صمیمانه با جامعه ورزش و جوانان استان افزود: جوان، فرّار است و باید به دنبال او رفت؛ رمز موفقیت پیامبران این بود که دنبال جوان می‌رفتند، مثل طبیبی که دنبال بیمار می‌رود.


وی افزود: امروزه هیچ غذایی تلخ‌تر از آموزش و کلاس برای جوان نیست و مسائل مربوط به اخلاق و اعتقاد در حوزه جوانان باید عملیاتی پیگیری شود.


امام‌جمعه مشهد که در حضور جوانان و ورزشکاران و جامعه ورزش سخن می‌گفت، ادامه داد: بهترین ابزار عملیاتی‌کردن فرهنگ، ورزش است.


مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌رضوی نیز در این دیدار با ارائه آمار ورزشکاران تحت‌پوشش و سازمان‌یافته استان گفت: ١٠‌درصد بیمه‌شدگان افزایش یافته و ١٤٥‌هزارنفر در سطح استان سامان‌دهی شده‌اند.


وی افزود: ٧٤ورزشکار در اردوهای تیم ملی حضور دارند و باتوجه‌به مزیّن‌شدن سال‌٩٢ به نام حضرت زهرا(س)، ورزشکاران این اداره کل، یعنی یعقوبیان در رشته شمشیربازی و محجوب و قاسمی‌نژاد در رشته جودو حتی با وجود کسب امتیاز و مقام، برابر نماینده رژیم اشغالگر حاضر نشدند.


صبوریان گفت: ٣٨‌درصد جمعیت استان را جوانان تشکیل می‌دهند و ٥٠‌سازمان مردم‌نهاد فعال داریم که در حوزه‌های مختلف اجتماعی، مخترعان، نهج‌البلاغه، قرآن، سلامت، امر‌به‌معروف و نهی‌از‌منکر و کتاب و کتاب‌خوانی، خانه‌داری و مهارت‌های قبل و بعد از ازدواج با این اداره کل همکاری می‌کنند.


وی خاطرنشان کرد: برای هفته جوان بیش‌از ٢٠٠‌برنامه اجرا شد که ٢٢‌برنامه آن در مشهد بود؛ مهم‌ترین آن‌ها سخنرانی تنها مجتهد بانو، حاج‌خانم صفاتی برای دختران و حجت‌الاسلام‌والمسلمین واعظ‌موسوی درباره جوان و خانواده و همچنین شرکت جوانان در تجمع مهدویت و تجلیل از جوانان جهادی بود.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون