تاریخ خبر: کد خبر: 1966

«پل بعثت» نخستین کتاب مهندسی جنگ

همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس کتاب «پل بعثت» از منظر مهندسی جنگ، توسط انتشارات آستان قدس رضوی معرفی می‌کند.

«پل بعثت» نخستین کتاب مهندسی جنگ

به گزارش قاصدنیوز، در جریان هشت سال دفاع مقدس نقاط درخشان و نمونه‌های بی‌بدیلی از اراده، پشتکار، خلاقیت و تلاش گروهی رزمندگان در زمینه‌های مختلف وجود دارد که احداث پل بعثت بدون شک یکی از بزرگترین این شاهکارها در زمینه مهندسی محسوب می‌شود.

 

در همین راستا انتشارات آستان قدس رضوی کتاب «پل بعثت» از منظر مهندسی جنگ را به عنوان نخستین کتاب مهندسی جنگ و همچنین یکی از نخستین اسناد منتشره در زمینه مهندسی رزمی در سال‌های دفاع مقدس برای معرفی هر چه بهتر و بیشتر شاهکار مهندسی جنگ را منتشر کرده است.

 

این کتاب که توسط سیدهاشم بنی‌هاشمی به رشته تحریر درآمده، نتیجه ساده‌ای از یک مستندسازی و واقعه نگاری یک مهندس جوان دوران جنگ است که در سه فصل به مشخصات فنی رودخانه، پل و مشکلات اجرایی آن، برنامه‌های اجرایی و روزانه اجرای پل و همچنین مکاتبات و گزارش‌های انجام شده در این راستا می‌پردازد.

 

این کتاب که توسط به نشر برای نخستین‌بار در سال 1385 چاپ شده و در سال 1389 به چاپ دوم رسیده تلاش دارد تا با ذکر خاطرات و وقایع انجام کار، علاوه بر اقدامات انجام شده در مراحل اجرایی احداث پل، فرهنگ مدیریت جهادی در آن مقطع زمانی و همچنین ایثار و از خود گذشتگی شبانه روزی رزمندگان در هشت سال جنگ تحمیلی برای دفاع از میهن اسلامی را به نمایش بگذارد.

 

گفتنی است؛ علاقه‌مندان به تهیه کتاب «پل بعثت» از منظر مهندسی جنگ و همچنین سایر کتاب‌های به نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) می‌توانند به نشانی اینترنتی www.behnashr.com و یا فروشگاه‌های مشهد و نمایندگی‌های سراسر کشور مراجعه کنند.

 

منبع: روابط عمومی به نشر (انتشارات آستان قدس رضوی)

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون