تاریخ خبر: کد خبر: 1197

مستند دست هاي مهرباني توسط اوقاف خراسان رضوی تولید شد

مدير كل اوقاف و امور خيريه خراسان رضوي ازتولید و پخش فيلم مستند "دست هاي مهرباني" توسط این اداره کل خبر داد.

به گزارش قاصدنیوز به نقل از خبرگزاری مهر، حجت الاسلام حجت گنابادي نژاد عصر دو شنبه در جمع خبرنگاران با بيان اينكه اين مستند 10 قسمتي به سفارش اداره كل اوقاف و امور خيريه خراسان رضوي تولید شده است؛ اظهار كرد:‌ اين مستند به كارگرداني مسعود عسگري و تهيه كنندگي مهدي تاج بندان طي هفته هاي آتي در روزهاي دوشنبه و چهارشنبه از شبكه سه سيما پخش خواهد شد.

وي با اشاره به اينكه اين مستند به موضوعاتي همچون موقوفات و بقاع شاخص استان مي پردازد؛ گفت:‌ يكي از موضوعاتي كه اين مستند به آن پرداخته  موقوفه عبدالله رضوي يكي از موقوفات شاخص خراسان رضوي است كه واقف آن ميرزاي ناظر است.

مديركل اوقاف و امور خيريه خراسان رضوي با بيان اينكه در موقوفه عبدالله رضوي 25 مورد وقف هاي اصلي وجود دارد؛ افزود:‌ مدرسه شبانه وزي عبدالله رضوي كه وقف پسران يتيم شده، اطعام عزاداران منطقه سوران در روزهاي عاشورا، وقف درآمد بخش  پرورش ماهي و كشاورزي و درمانگاه عبدالله رضوي ويژه ايتام و مستمندان از جمله موارد مهم اين موقوفه است.

وي به وقف بقعه هاي "امامزاده عبدالعزيز" روستاي ده سرخ، "امامزاده ياسر و ناصر" شهرستان طرقبه و " امامزاده ابراهيم"شهرستان قوچان به عنوان بخش ديگري از موارد موقوفه عبدالله رضوي اشاره كرد.

حجت الاسلام گنابادي نژاد با اشاره به وقف تكيه ابوالفضلي شهرستان نيشابور به عنوان بزرگترين موقوفه نيشابور گفت: ابعاد اين وقف متفاوت بوده و از موقوفات ويژه آن مي توان به بيمارستان چهار طبقه با حدود 140 نفر پرسنل اشاره كرد كه يك ششم پوشش هاي درماني شهرستان نيشابور را در بر مي گيرد.

وي افزود:‌ اين بيمارستان داراي بخش هاي متفاوت فرهنگي همچون دارالقرآن و كلاس هاي اوقات فراغت نيز هست.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون