تاریخ خبر: کد خبر: 7999

آیت الله علم الهدی نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی شد

جناب مستطاب عالی را که امام جمعه‌ی موفق مشهد و امتحان‌داده‌ی دورانهای دشوار میباشید به نمایندگی خود در آن استان که متبرک به نام حضرت ابی‌الحسن‌الرضا علیه آلاف التحیة و الثنا است، منصوب میکنم.

آیت الله علم الهدی نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی شد

به گزار«قاصدنیوز»، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در حکمی حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمد علم‌الهدی را به‌عنوان نماینده‌ی ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی منصوب کردند.

متن حکم رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

 

بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم

جناب حجة‌الاسلام والمسلمین آقای حاج سیّد احمد علم‌الهدی دامت برکاته

 

پس از سلام و تحیت

با طلب رحمت و رضوان الهی برای فقید سعید مرحوم حجت‌الاسلام والمسلمین آقای طبسی اعلی‌الله‌مقامه که در سالهای متمادی نمایندگی حضرت امام راحل رضوان‌الله‌علیه و این حقیر را عهده‌دار بودند، جناب مستطاب عالی را که امام جمعه‌ی موفق مشهد و امتحان‌داده‌ی دورانهای دشوار میباشید به نمایندگی خود در آن استان که متبرک به نام حضرت ابی‌الحسن‌الرضا علیه آلاف التحیة و الثنا است، منصوب میکنم.

 

انتظار دارد که وحدت کلمه‌ی مردم حول محور ارزشهای اسلام و انقلاب و انس و رأفت با جوانان و ارتباط با مسئولان و قشرهای گوناگون مردم همواره در مد نظر باشد. توفیقات جنابعالی را از خداوند متعال مسألت میکنم.

 

سیّد علی خامنه‌ای

۱۹ اسفند ماه ۱۳۹۴

 

قابل ذکر است پیش از این رهبر معظم انقلاب در تاریخ 17 فروردین 1384 آیت الله سید احمد علم الهدی را به عنوان امام جمعه شهر مشهد منتصب کرده بودند. متن انتصاب امام جمعه شهر مشهد بدین شرح بود:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

جناب مستطاب حجت‌الاسلام و سیدالاعلام آقای حاج سید احمد علم‌الهدی؛ دامت افاضاته

 

با تکریم یاد امام جمعه‌ی فقید مشهد، مرحوم حجت‌الاسلام عبادی و قدردانی از خدمات و دعا برای علو درجات آن روحانی عالیقدر، جنابعالی را که مزین به زیور علم، و مفتخر به مجاهدت در عرصه‌ی فرهنگ و برخوردار از زبان گویا و نافذ در صحنه‌های دینی و آموزشی می‌باشید، به امامت جمعه‌ی شهر مقدس مشهد و در جوار آستان حضرت ابی‌الحسن الرضا علیه آلاف التحیه و الثنا منصوب می‌کنم. شهر شهادت با مردمی مومن و انقلابی و مهربان و پرافتخار و با حوزه‌ی علمیه‌یی کهن و غنی و ریشه‌دار و با جامعه‌ی دانشگاهی گسترده و روشنفکر و فعال و با میلیون‌ها زائر پرشور و مشتاق، و برتر از همه، با آستان بلند رضوی که قبله‌ی دل‌های مومنان در همه‌ی اقطار است، شهری یگانه و استثنایی به شمار می‌رود و شما که یادگار یکی از برجسته‌ترین خاندان‌های علمی این شهر مقدس می‌باشید با این انتصاب، در جایگاه شایسته‌ی خود قرار گرفته‌اید. اکنون در برابر جنابعالی عرصه‌یی وسیع از تلاش دینی و علمی و اجتماعی و سیاسی قرار دارد و امید است با توفیق و تایید الهی و در پرتو توجهات حضرت بقیه‌الله روحی فداه، هدایت‌های مخلصانه‌ی شما، منشاء برکات و مایه‌ی نشر ایمان و آگاهی و معنویت باشد.

 

والسلام علیکم و رحمه الله

سید علی خامنه‌ای

‌١٧/ فروردین/ ‌١٣٨٤

 

 

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون