تاریخ خبر: کد خبر: 7412

"خط امام" خاطره نیست که بتوان آن را تحریف کرد!

مدیر مسئول روزنامه کیهان گفت:هیچکس نمی‌تواند خط و راه امام(ره) را بنا به خواسته خودش تفسیر و تعبیر کند؛ خط امام خمینی(ره) مشخص و تعریف شده است و به سادگی دچار تحریف نمی‌شود.

"خط امام" خاطره نیست که بتوان آن را تحریف کرد!

به گزارش قاصدنیوز، حسین شریعتمداری در همایش سراسری مجمع عالی بسیج در مشهد اظهار داشت: از مواردی که تحریف خط امام(ره) را به وجود می‌آورد استفاده از نسبت‌ها است؛ اینکه کسی این گفته را مطرح کند که امام(ره) از آن ماست چون در دوران انقلاب با او بوده‌ایم و با او نسبت داریم، گفته‌ای اشتباه است.

 

وی خاطر نشان کرد: خط تحریف امام(ره) شدت یافته است؛ این در حالی است که دشمن بر آن است تا از این باب استفاده کند و به خواسته خود برسد؛ هیچکس نمی‌تواند خط و راه امام(ره) را بنا به خواسته خودش تفسیر و تعبیر کند؛ این در حالی است که خط امام خمینی(ره) مشخص و تعریف شده است و به سادگی دچار تحریف نمی‌شود؛ تحریف محتوای خط امام(ره) آن چیزی است که امروزه با آن رو به رو هستیم.

 

شریعتمداری افزود: شیخ زکزاکی، شیخ باقر النمر و شیخ علی سلمان‌ها هستند که راه واقعی امام خمینی(ره) را ادامه داده‌اند؛ دشمن و آمریکا نمی‌تواند آن چرا که تحریف می‌کند را از زبان خود بگوید به همین جهت برآن است که این تحریف‌ها را از زبان افرادی بگوید که خودی هستند و شخصیت لغزنده‌ای دارند.

 

مدیر مسئول روزنامه کیهان با تاکید بر اینکه سکولاریسم به ذهن برخی مسئولان رخنه کرده است گفت: در ابتدای انقلاب، سکولاریسم عمدتأ در اختیار جریانات ضد انقلاب بود اما امروز به درون ذهن و باور برخی از مسئولان کوچ کرده، تفاوت این است که آنجا بی‌نقاب بود اما اینجا نقاب دارد، بر آن اساس احتمال فریبندگی‌اش بسیار زیاد است.

 

وی راه مقابله با تحریف‌ها را مراجعه به اصول و مبانی خط امام(ره) دانست و خاطرنشان کرد: پایندی به اصول و مبانی انقلاب بود که فتنه سال ۸۸ به واسطه آن ناکام و عقیم ماند؛ در ترجمه متنی از اندیشکده ای خارجی در مورد شخصیت امام خمینی(ره) آمده است که خمینی(ره) را باید از راه متنش از میان برد؛این در حالی است که این متن امروز به یک متن مقدس در جامعه ایران مبدل شده است.

 

شریعتمداری در بیان بخش دیگری از این ترجمه اظهار داشت: نفی نظرات امام خمینی(ره) سبب به وجود آمدن جبهه‌ای مقاوم در برابر خود است؛ این در شرایطی است که دشمن به خوبی می‌داند که با نفی آن به خود ضرر رسانده است.

 

مدیر مسئول روزنامه کیهان مشکلی که بر سر راه تحریف امام(ره) و اندیشه‌هایش وجود دارد را صراحت بیان امام(ره) دانست و تاکید کرد: سخنان امام(ره) از چنان روشنی و صراحتی برخوردار است که به آسانی نمی‌توان آن را تحریف و جابه جا کرد.

 

شریعتمداری با بیان سخن برخی که بر این باورند امام خمینی(ره) معتقد به مرگ بر آمریکا نبوده و بر پایه هم زیستی مسالمت آمیز استوار بوده است گفت: این گفته‌ها باطل است، ما در حال حاضر به شناخت دقیقی از مبانی و اندیشه‌های امام(ره) رسیده‌ایم.

 

وی تاکید کرد: نگذارید فضا دست کسانی بیفتد که هم کم شمارند وهم ژنرال‌های بی سربازند؛ آن‌ها افرادی هستند که سرو صدای زیادی دارند و رسانه‌هایشان از حمایت‌های کشور‌های خارجی برخوردار شده است.

 

مدیر مسئول روزنامه کیهان، بچه حزب اللهی‌ها را افرادی خواند که نباید از سرو صدا و هجمه بترسند و اظهار داشت: جوانان حزب الهی نباید از شگرد‌ها و ترفند‌های حریف ضربه بپذیرند و از جو به وجود آمده تحت الشعاع قرار گیرند.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون