تاریخ خبر: کد خبر: 4158

چه جریانی دستاوردهای علمی را نادیده می‌گیرد؟+تصاویر

این رفتار همچنین نشان داده است که اگرچه این جریان انتقاداتی به دولت دارد؛ اما اقدامات مثبت و سازنده دولت را به خوبی حمایت کرده و از آنها استقبال می‌کند.

به گزارش قاصدنیوز، دانا نوشت: روز گذشته حجت‌الاسلام حسن روحانی از نمایشگاه دستاوردهای فضایی کشور شامل سامانه‌های ماهواره‌، فضانوردی،‌ رانشگرهای فضایی، مکانیک، مواد و انرژی و سامانه‌های حمل و نقل فضایی بازدید کرد.


در این نمایشگاه همچنین نمونه‌ محموله‌های بازگشتی از فضا از پروازهای قبلی و «ماکاپ» فضاپیمای سرنشین‌دار به نمایش گذاشته شد.

 

رئیس‌جمهور در پایان این مراسم با تبریک رشد روز افزون کشور در فناوری‌های پیشرفته کشور، تاکید کرد: به نمایندگی از ملت ایران به همه دانشمندان و صاحبنظران فناوری‌های فضایی کشور تبریک می‌گویم. مردم ما خوشحال هستند و به شما افتخار می‌کنیم، شما موجب دلگرمی و امید مردم و مایه مباهات کشور در جهان اسلام و منطقه هستید و ملت ایران برای دستیابی به همه فناوری‌های پیشرفته دنیای امروز، استعداد لازم را دارد.

 

در همین راستا روزنامه های امروز جهت گیری های جالب توجهی در قبال این اقدام رئیس جمهور داشتند.

 

روزنامه‌هایی با خط و مشی اصولگرایی که منتسب به این جریان هم هستند مانند کیهان، سیاست روز، رسالت، جام جم، همشهری و جوان، با تیتر کردن و پرداختن به این موضوع از این اقدام رئیس دولت یازدهم استقبال کرده و این خبر را پررنگ کرده اند.

 

این روزنامه ها فارغ از جناح بندی سیاسی خود و همچنین انتقادات خود از دولت، با انتشار این خبر نشان دادند که پیشرفت های علمی کشور و منافع ملی را بر هر چیزی ترجیح می دهند.

 

این رفتار همچنین نشان داده است که اگرچه این جریان انتقاداتی به دولت دارد؛ اما اقدامات مثبت و سازنده دولت را به خوبی حمایت کرده و از آنها استقال می‌کند.

 

 

در این میان رسانه‌های زنجیره‌ای و اصلاح‌طلب با بایکوت کردن این موضوع و نپرداختن به آن نشان دادند که به شکلی که ادعا می کنند حامی دولت نیستند.

عدم انعکاس این دستاوردها و پیشرفت علمی کشور در روزنامه‌های آرمان، آفتاب یزد، مردم سالاری، اعتماد و یا انعکاس کمرنگ در رونامه شرق نشان داد که سمت و سوی سیاسی برای این روزنامه ها از هرچیزی بالاتر بوده و سیاسی کاری در این روزنامه ها تا حدی است که به آنها اجازه نمی دهد دستاورد های علمی کشور را ببینند.

غرور سیاسی این روزنامه ها به شکلی بود که در حالی که مدعی حمایت از دولت هستند و روزانه اخبار مربوط به روحانی را منتشر می کنند، این بار چشم خود را بر روی دستاوردهای فضایی کشور بستند.

 

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون